1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ми недостига бившиот

Дискусија во 'Разделби' започната од lonely111, 21 април 2011.

  1. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.808
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    Прво мораш да прифатиш дека ова е крај.Понашањето на дечкото воопшто не покажува дека тој чувствува нешто и значи дека те искористувал за секс.Колку и да е тешко мораш да ја прифатиш вистината и да знаеш дека пвде нема ништо за тебе.Зарем ти би сакала да бидеш со некој кој не знаеш во кој момент ќе си замине со бившата?Друго мислам дека нема потреба да правиш ништо околу него затоа што така ги намалуваш само твоите вредности.Едноставно продолжиси.Излегувај си,најди си занимации кои ти се интересни и така...

    Што се однесува до тоа дека неа ја нарекуваш курва:!:
    Тоа што ти ќе ја навредиш неа не ја менува сликата за неа туку сликата за тебе.А тоа можеш да го забележиш и од коментарите на феминките.Тоа каква е таа не е битно.Таа на тебе не те повредила,не ти направила ништо,не те искористила.
     
    На A_star му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Veta

    Veta Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2020
    Пораки:
    765
    Допаѓања:
    2.904
    Пол:
    Женски
    И мене некогаш на моменти ми недостасува бившиот, но ќе се сетам и што ми направил и што заслужувам па така ја убивам желбата за него.

    Има денови кога ќе се сетите на вашите дијалози, прошетки,бламови,радости...но сепак тој ве разочарал на некаков начин.
    Тоа е најважно. Дека во некој битен ден потфрлил.

    И ...никој не е незаменлив
     
    На Hellobeautiful, ЕденЧлен, Milan444 и 2 други им се допаѓа ова.
  3. bicycle

    bicycle Популарен член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2019
    Пораки:
    4.755
    Допаѓања:
    40.218
    Пол:
    Женски
    Имаше период кога ми недостигаше многу, период во кој го мразев него, период во кој се мразев себе и не си простував што дозволив да ми го направи тоа.
    Ќе видев негова слика со некоја девојка, плачев.
    Уште сум лута на себе што се променив поради него и што отфрлив многу луѓе благодарение на траумата што ја имав од него.
    Одамна престанав да го сакам ама криво ми е што испадна така затоа што во таа врска вложив се што имав.
    Веројатно многу добро глумел, а јас слепа и наивна се вљубив како будала.
    По првите знамиња почнав да оладувам и чекав вистинскиот момент, да разговараме очи во очи и да ставиме крај.
    Крајот беше лош, ама ме направи силна, храбра, да научам да се борам за себе и да бидам повеќе внимателна.
    Имаше период во кој проба да ме врати назад, но си стоев на збор.
    Без разлика колку го сакав, себе се сакав повеќе.

    Имам бледи спомени, и како тече времето, се повеќе и повеќе заборавам на се што се случувало.
    Дијалози, први бакнежи, прв секс, прошетки... сето тоа е избришано од меморијата.

    Денес сум среќна, исполнета, го живеам животот, убаво ми е.
    Не се вртам назад.
     
    На Izaabella, buba4e89, Kjara15 и 3 други им се допаѓа ова.
  4. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.080
    Допаѓања:
    3.070
    Пол:
    Женски
    Mi nedostiga, uzasno mi nedostiga. Ama znam deka me imase i togas smesteno vo kategorija zabava i seks, taka da zdabe se macham. Ama nekoi ubavi momenti mi idat, eve ima nekolku meseci i ne mozam da go prebolam. Izgleda jas sum budala, ama toa e. Mi ja unisti zelbata da bidam so drug. Sto ako i toj e gjubre? Zatoa se izolirav. Me boli nesto vo srceto i me bodi.
     
  5. Aska123

    Aska123 Нов член

    Се зачлени на:
    13 декември 2023
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Isto i jas
     
    На Poppcornn му/ѝ се допаѓа ова.
  6. gtramg

    gtramg Активен член

    Се зачлени на:
    2 април 2024
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    21
    Пол:
    Машки
    Голема среќа што немам бивши.