1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ми недостига бившиот

Дискусија во 'Разделби' започната од lonely111, 21 април 2011.

  1. detelinka123

    detelinka123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2014
    Пораки:
    82
    Допаѓања:
    88

    јас и дечко ми отворено како најдобри другари збориме за минатото и за неговите а и моите врски, убави и лоши моменти до детал.
    никогаш ми нема речено дека му смета што му кажувам, ниту пак се налутил. дали тоа го прави ненормален? :fubar:
    имав 2 врски пред оваа, една 3 а другата 2 год. тоа што било поминало, и мене некогаш ме потсеќа нешто на моите бивши, дали песна, слика, место низ градот. тоа се моменти од животот кога си бил среќен, лекции кои ти помогнале да созрееш, моменти кои те направиле посилен. не гледам ништо лошо во тоа да размислуваш за моменти од животот кои си ги поминал ниту пак ништо лошо не е тоа да го кажеш. како и да е, тоа не може да се избрише како да не било.
    тоа е мое мислење, па сега секој со свое :)
     
    На Dust му/ѝ се допаѓа ова.
  2. ♣ Alba Viduam ♣

    ♣ Alba Viduam ♣ Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2016
    Пораки:
    330
    Допаѓања:
    2.160
    Пол:
    Женски
    Бившиот ми недостига само за steamy sessions, за друго није вредан. :wasntme::ninja:
     
  3. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.582
    Допаѓања:
    171.565
    Пол:
    Женски
    Која случајност..

    Досадата си го прави своето..
    Па прееска отворив ФБ и копав низ пораките...
    Читај читај, не се дочитува..
    Навреди, пцовки, закани, уцени...

    И си реков сама на себе - добро ма Дасти, читај се сега и заклучи колку си била глупава. Празноглава!
    Не да не ми фали.. ич не ми фали!
    Уште да успеам да поминам преку едно нешто и целосно ќе го збришам од меморијава:drunk:
     
    На Yowannty му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Crna Dama

    Crna Dama Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2015
    Пораки:
    2.792
    Допаѓања:
    21.843
    Пол:
    Женски
    И тоа многу ми недостига :l:
     
    На Dust му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Ingvild

    Ingvild Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2012
    Пораки:
    539
    Допаѓања:
    3.419
    Недостига е мал збор за она што го чувствувам... :u:
     
    На Sanjichka007 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Yowannty

    Yowannty Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2012
    Пораки:
    9.985
    Допаѓања:
    166.671
    Пол:
    Женски
    На првиот дечко, помислувам одвреме на време. Јас имав 19, а тој 22 кога почнавме да одиме. Помислувам на него, не зошто ми недостига и пак би била со него, туку со него имав се прво. Прва љубов таква голема и убава. Башка што прв дечко па се ми беше преувеличено, мислев којзнае колку е сериозно :lol: и мислев ќе трае. Траеше 2 години и толку. Ама има некои настани и песни што секогаш ме потсетуваат на него. И се прашувам што се случува со него сега. Дали е добар и дали денеска е се она што тогаш посакуваше да биде. Добро дете беше и му посакувам се најубаво.

    На вториот кога помислувам, некогаш сеуште имам горчина во себе. Тој ми налета кога поминував низ многу тежок период од животов и си мислев ете.. и мене нешто убаво да ми се случи. Требаше да раскинеме, за да сфатам колку сум се дала себе си и колку пати сум преминала преку некои негови постапки, а не сум требала. Се чудев сама на себе како јас, толку горда да истрпам некои работи. Веројатно во тие моменти не сум размислувала така. На крај ме навреди и преку тоа веќе не можев да поминам. За да ми избацува после тоа одвреме на време како ништо да не било. (facepalm) Знам дека и на него му беше криво за одредени работи, ама тој воз веќе беше заминат. Не се извини ниту еднаш. Многу тешко и болно ми беше после него, не толку за него, колку што се обвинував самата што дозволив одредени работи.

    Е за третиов искрено се надевам дека нема да дојде до тоа да ми недостига, зошто е најдоброто нешто што ми се случило во животот.

    Секогаш кога ќе се фатите себе си како ви недостига бившиот, потсетете се дека без разлика дали бил добар или не, тој е бивш со причина.
     
    На detelinka123 и *Amethyst* им се допаѓа ова.
  7. Sashko1992

    Sashko1992 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2016
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    1.523
    Пол:
    Машки
    По мене, да :nod:.
     
  8. Samomarija.056

    Samomarija.056 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 декември 2016
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    258
    Пол:
    Женски
    Незнам , мислам дека не :D
    Одвреме навреме помислувам на него , не за друго ми фалат убавите моменти со него . :rock:
     
  9. detelinka123

    detelinka123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2014
    Пораки:
    82
    Допаѓања:
    88
    хмм.. во ред.
     
  10. nikolija2

    nikolija2 Активен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2017
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    141
    Пол:
    Женски
    Ми недостига многу но животот сака да ме научи да живеам без него ете.
    само да го гуснам еднас барем
     
    На La.RagazzaMisteriosa му/ѝ се допаѓа ова.
  11. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Ми недостига и му кажав само затоа што јас така сум одлучила. Тоа нема да смени ништо.
    Не е лошо чат пат да пишете дека некој ви недостига само ако немаат девојки.
     
  12. железната лејди

    железната лејди Активен член

    Се зачлени на:
    16 септември 2017
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    50
    Пол:
    Женски
    Не сум признала на никој, затоа што ако почнам да се тешам со некого ќе треба да го зборам и ќе ми е потешко...Навистина ми недостасува, барем еднаш во денот го мислам, нешто ќе ме потсети на него и одма си ги пренасочувам мислите кон него. Сакам да го заборавам, ова само ми прави товар на душата...Секој ден ми е некако без врска.:)
     
    На Згодната и carangigia им се допаѓа ова.
  13. carangigia

    carangigia Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2017
    Пораки:
    888
    Допаѓања:
    6.391
    Пол:
    Женски
    Знам дека е тешко и речиси сите помислуваат на некоја личност од минатото. Времето лечи се, со тек на време ќе биде подобро и ќе се помириш со работите. Ти потруди се максимално да си го организираш денот (шетај, читај книга, вежбај) се со цел помалку да ми мислиш на него.
    Со тек на време се ќе биде во ред. :hug: Кога најмалку ќе очекуваш ќе запознаеш личност која ќе те сака, цени и почитува и тогаш сите рани ќе се залечат :* :hug:
     
    На olenceeto и железната лејди им се допаѓа ова.
  14. Zaljubena26

    Zaljubena26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    30.975
    Пол:
    Женски
    Помислувам на него. Долго бевме заедно, не беше лоша врската и минавме многу убави заеднички моменти. Ми недостига, не во смисол повторно да бидам со него туку едноставно би сакала малку да поразговараме. Да го прашам како му е сега, дали е посреќен, дали понекогаш и тој помислува на мене, дали има некоја нова љубов... Сегашната врска ми е прекрасна но сепак минатото не се заборава лесно. Тој ништо ми нема згрешено, едноставно не бевме еден за друг и немавме исти интереси. Навистина ме сакаше, за жал јас него не толку...Заминав и го напуштив без да погреши ништо. Понекогаш ми е навистина жал што мораше да биде така и посакувам да не беше толку добар. :(:u:
     
    На strawberry06, железната лејди и AURUA им се допаѓа ова.
  15. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Да ви го дадам мојов, ич нема да ви недостига :rofl:
    Лечам од непребол, бивши на изнајмување. Детали во инбокс :D
     
    На PogbaPol, Zaljubena26, any_xx и 4 други им се допаѓа ова.
  16. железната лејди

    железната лејди Активен член

    Се зачлени на:
    16 септември 2017
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    50
    Пол:
    Женски
    Чим имаш нов дечко...уживај со него..што било помонало.
     
    На Zaljubena26 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. +++

    +++ Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2017
    Пораки:
    1.752
    Допаѓања:
    8.058
    Искрено не ми недостигаат. Нема за што да ми недостигаат. Поранешни не се без причина. Ако ви недостигаат тогаш тоа значи дека тие кои ви биле поранешни биле всушност ок а вие сте направиле некоја грешка и поради тоа се каете. Барем јас така гледам на работите, без навреда.
     
  18. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.165
    Допаѓања:
    23.020
    Пол:
    Женски
    Нема ден да не помислам, го сакам и ми фали...
     
    На Zaljubena26 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Gosh

    Gosh Мразачка на луѓе

    Се зачлени на:
    10 октомври 2015
    Пораки:
    2.605
    Допаѓања:
    34.260
    Ќе ти помине... :rofl:
     
    На aleksandra4444, Justicija, DAngel и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. Afrodite¥

    Afrodite¥ Популарен член

    Се зачлени на:
    7 август 2017
    Пораки:
    483
    Допаѓања:
    2.979
    Пол:
    Женски
    И покрај тоа што излезе дека е ѓубре не можам да кажам дека не ми фали, меѓутоа како и да е не би му се вратила повторно. Што било било, идемо даље. (hollest)
     
    На AURUA, Zaljubena26 и железната лејди им се допаѓа ова.