1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Многу густа коса

Дискусија во 'Коса' започната од Bonny95, 15 јуни 2010.

  1. SarahTayMomsen

    SarahTayMomsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2011
    Пораки:
    959
    Допаѓања:
    650
    Земајте брич,фатете си еден прамен и со бричот поминете од почетокот на праменот до крајот.Така волуменот и врвовите ќе ги нема. :)
     
    На sandramnmp му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Hkikica

    Hkikica Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2012
    Пораки:
    989
    Допаѓања:
    676
    Умирам летно време со густава коса па уште и долга ...Мајка ми ја плете и полесно се спие и се .. :)
     
  3. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Погуста коса од мојава се кладам дека немате!
    Кај виткана, па кај густа.
    Ај тутки што се прават се прават, нормално било тоа за секоја виткана коса и затоа ја чешлам многу ретко, ама луѓе кога ќе ја исчешлам не можете да замислите каква ми е.
    Нешто налик ова сум кога ќе ја исчешлам само со малку поинакви локни, поголем БУВ ,да да, замислете уште побујно од фризурава на слика и плус подолга ми е.
    [​IMG]
     
  4. prettyliar

    prettyliar Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    1.207
    Допаѓања:
    893
    Пол:
    Женски
    Ја знам маката...и јас имам ваква а па за чешлањето да не зборам... :)
     
    На sandramnmp му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    И јас имам многу густа коса...Фризерката ми вели..Не се ни обидувам да те фенирам зошто ќе ми треба цел ден...А за фризура....вика ај да гњурнам... :D
    Јас ја врзувам, а шишките ги ставам нагоре со шнолка...не дека се свиѓам многу така, ама неможам со жештиниве.....Но, цела коса одоздола ми се испокина од стегачот. Ама пуштена нема шанси да ја носам..
     
    На sandramnmp му/ѝ се допаѓа ова.
  6. tea4e

    tea4e Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2012
    Пораки:
    3.410
    Допаѓања:
    3.148
    Исто и јас имам мн густа коса.Зима е лесно,ама на лето маки мачам. :D :emo:
     
    На sandramnmp му/ѝ се допаѓа ова.
  7. sandramnmp

    sandramnmp Активен член

    Се зачлени на:
    16 август 2012
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    6
    Koга ќе ја измијам косата , и бидејќи имамм премногу густа коса никогаш не ја чешлам и расчешлувам , ми се витка како на црнец ... Е сеа тоа со денови се одвиткува , и коа малце кје ми се измрси косата ми се исправа скроз... Сакам некој што има сличен проблем да ми каже што да правам! Бидејќи имам премногу густа коса и почнува да ми се врзува и сплеткува и буквално понекад морам да ја кинам ... Неможам да се чешлам пошто ммногу ме боли , а ради густината имам скршено и неколку забци од чешел еднаш .... Може некој совет ??? ;( :) ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;(
    P.S -да не збориме летно време , пошто косата ми беше до сред грб и зашо неможев веќе да издржам кон краот на летото ја скратив и сега ми е до рамeници....
     
  8. sandramnmp

    sandramnmp Активен член

    Се зачлени на:
    16 август 2012
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    6

    Истооо ;( ;( ;( не само тутки туку и ми се кине косата , јас не ја чешлам никогаш зашо еднаш си ги искршив забците на чешелот .... Не можам да протнам чешеллл ;( ;( ;(
     
  9. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    А да пробаш со маска да ја чешлаш додека ти е водена? :)
     
  10. MotherMonsterI

    MotherMonsterI Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2012
    Пораки:
    797
    Допаѓања:
    837
    јас имам ненормално густа коса и до пред една-две години немаше шанси да излезам на крај и до 15-16 години никој не ме имаше видено со пуштена коса па решив да воведам реформи во изгледот ! :D На лето, бидејќи сум од Охрид и секој ден сум во вода...или ја виткам ( си иам еден начин) или ми е фатена, ама пролет есен и зима ми е постојано пеглана косата.... си правам фризурки сама . Правам рибина коска настрана или па правам панделка...и сега засега си сум задоволна...секогаш ќе одвојам барем 10 минути пред излегување ама сите да ме прашуваат како ја направи косата....Премногу ми е густа и сега додатно ја растам и признавам не ми е лесно :D
     
  11. gentle.girl

    gentle.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2013
    Пораки:
    594
    Допаѓања:
    250
    јас само ја ретчам и пак ми е истата.....
    вчера почнав да користам маска и ептен ми се подобри :)
     
    На LudaDevojka му/ѝ се допаѓа ова.
  12. WarriorAngel

    WarriorAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    16 март 2012
    Пораки:
    1.721
    Допаѓања:
    4.220
    Пол:
    Женски
    И мојата е многу густа ама не е извиткана фала Богу, се извиткува само тој дел што ми е најдоле кај вратот, таму е најмека, најнежна и затоа изгледа. Уште извиткана ми треба, и така неможам да ја скротам, посебно после миење. |(
    Кога треба да се пеглам или фенирам мора да се напраат 5-6 слоја и фризерката секогаш се мачи после шишање додека да ме исфенира ама гајле мие. ]:)
    Во лето се знае. Си правам една огромна пунџа на сред глава, а и се ошишав до раменици. Раат. :)
     
  13. LittleFairy

    LittleFairy Популарен член

    Се зачлени на:
    30 април 2012
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.935
    Прегуста коса имам,таласеста :@ Неможам 2 саати да ја исушам,а коа ке дојде за чешлање :x :worried: .
     
  14. Mermaid90

    Mermaid90 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2012
    Пораки:
    1.146
    Допаѓања:
    1.049
    Јас порано имав густа коса,и многу ја ретчев,сега ми е супер.
    Единствено ретчењето му е мајката :lol: барем кај мене помогна
    Сега фризерот мој кога ке почне да ми ја ретчи се бунам,не му давам,во ред си е сега со густината,не треба ни да се претера со тоа :)
     
  15. renata77

    renata77 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2009
    Пораки:
    1.738
    Допаѓања:
    8.146
    Пол:
    Женски
    Јас пак ќе скокам од радост ако ми згусти малку.Дај кажете,вие со густите коси,со што ве хранат дома за да ви се густи косите. ;) :)
    Сериозно,ако некој знае некој марифет или некој препарат,нека сподели.
     
    На Sw3et.Ang3l му/ѝ се допаѓа ова.
  16. SwLatka

    SwLatka Активен член

    Се зачлени на:
    22 мај 2013
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    0
    И јас имам премногу густа коса не знам како да се справам со неа густа ми е и многу долга не мозам да си ја врзам репче многу ми теже и ме боле главата мислам да се шишам али нема да ми стои кратка коса и многу густа косата ми е плава малце повише ми е долга од половината надоле кажете ми што да правам ?



    SwLatka
     
  17. LudaDevojka

    LudaDevojka Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2013
    Пораки:
    147
    Допаѓања:
    62
    Каква маска?????????Брзо кажувај :D
     
    На SwLatka му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Jenniffer

    Jenniffer Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2013
    Пораки:
    2.375
    Допаѓања:
    7.415
    Пол:
    Женски
    Имам многу густа коса, значи неможам да ја скротам. |( Користам маска за коса демек тоа ја правело да излега по ретка ама нема везе. Мојата е многу извиткана само на врвовите и морам да ја пеглам инаку така многу глупо ми изгледа. Сакам да ја ретчам ама тоа не помага, после тоа дури и повеќе ми станува густа. Сега летото ќе ја плетам во внатрешна плетенка, така барем на раат си. Ни ти е жешко а и многу убаво стоме. А зимото и се радувам на мојата густа коса... то је.
    Каква е, таква е, јас си ја сакам најмногу! ;)
     
  19. SwLatka

    SwLatka Активен член

    Се зачлени на:
    22 мај 2013
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    0
    Da kakva maska e toa ?
     
  20. SwLatka

    SwLatka Активен член

    Се зачлени на:
    22 мај 2013
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    0