1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Модата во Pretty Little Liars

Дискусија во 'Слики' започната од fashionista, 17 февруари 2012.

 1. fashionista

  fashionista Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  153
  Исто како и во Госип Грл и во Прекрасни Мали Лажливки има 4 девојки со преубав стил.
  Најубава мене ми е Ариа. Има многу специфичен стил и многу интересни комбнации. Најчесто комбинира женствени фустани со груби чизми и кожни јакни.
  [​IMG]
  Потоа ми се Спенсер и Хана. Спенсер има класичен стил, додека Хана има модерен женствен стил.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Која ви е вас омилена и кој стил најмногу ви се допаѓа?
   
  На danichap му/ѝ се допаѓа ова.
 2. cveke123

  cveke123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  633
  lele na aria mi e najubav :) onaka bas stil ubav ima, iako srugite se dobri isto. Aria e najposebna, mislam nema da sretnam nekoj na ulica kako nea sto e, znam deka malce preteruvam, ama navistina mi e naj omilena, ama isto i najubava .. :) :P
   
 3. sanjalica

  sanjalica Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  571
  Лелеее... сите се која од која поубаво облечени.. Хана ми е најобична, ама Спенсер во последно време е прекрасна! :) :)
   

  Прикачени фајлови:

 4. mila89

  mila89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  876
  Пол:
  Женски
  Мене Хана ми е најубавkа и најубаво се облекува во серијата според мене, инаку сите се убави ама Хана ми е така...нај и ако е дебелка малце :) многу убав пар се со Калеб
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На levely му/ѝ се допаѓа ова.
 5. cveke123

  cveke123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  633
  e da, hana isto taka ne e losa
   
 6. Shoe-Gal

  Shoe-Gal Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  178
 7. The.Complicated

  The.Complicated Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  235
  Пол:
  Женски
  По стилот најмногу ми се допаѓа Ариа..а следна е Хана. :)
  Спенсер има моменти кога изгледа преубаво, а Емили има обичен спортски стил.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 8. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.300
  Мали прекрасни лажливки (Pretty Little Liars)

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 9. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.300
  Мали прекрасни лажливки (Pretty Little Liars)

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 10. narakvica

  narakvica Активен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2012
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  1
 11. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.418
  Пол:
  Женски
  Најдобар и за мене најубав стил има Спенсер.
  Хана ми е следна, Ариа знае да претера со принтови и бои за мене.
  Емили има преспортски стил според мој вкус.
  Спенсер ми е најсофстицирана, има најпрефинет вкус.
  Ќе и ги украдам сите кошули, сакоа, капути и мантили ]:)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Хана
  [​IMG]
  [​IMG]
  Најмногу кај неа ми се свија косата и шминката. И преслатка ми е :wasntme:
  Ариа ми е најексцентрична и најчуден стил ми има. Често знае да забега со некој аутфт, во негатвна страна. Но знае и да изненади,
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На anuskaNESTLE и 1209 им се допаѓа ова.
 12. I.love.your.lips

  I.love.your.lips Популарен член

  Се зачлени на:
  6 март 2012
  Пораки:
  746
  Допаѓања:
  970
  Многу убаво се облекуват. Гарант имаат барем 3 плакари со алишта.
   
 13. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.919
  Допаѓања:
  672
  [​IMG]  Хана
  Комбинацијава на Хана е прекрасна но премногу за една 16 годишна.
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  исто и оваа...
  [​IMG] [​IMG]

  Ариа
  [​IMG][​IMG]

  [​IMG]

  Мај фејворит!!! Најинтересна комбинација, Ај лов ит!!!
  [​IMG]
  [​IMG]

  Емили
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

  Спенсер
  [​IMG][​IMG][​IMG]

  Ми се допаѓа стилот на овие девојки со исклучок на некои кoмбинации кои се прекрасни но несоодветни за нивната возраст, облечени како за 20 и кусур години а во серијата глумат тинејџерки, имам гледано репортажи од школите низ Америка и секој тинејџер се носи тинејџерски-школски, не сум видела никакви оделца како за канцелариска работа, тоа нешто не ми се допадна во серијава а го имам приметено најмногу на Хана и Арија во една епизода на школо се појави облечена несоодветно за своја возраст, ако ја најдам сликата ќе ја постирам.

  Емили и Спенсер облечени типично академски, Емили повеќе кежуал некогаш рокерски, додека Спенсер пак баш како студентка. Но секако комбинациите, боите, стиловите, облеката... се вртоглаво феноменални.
   
 14. malechkata

  malechkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  1.141
  Најубав стил од сите ми има Спенсер. И го обожавам стилот!
  Класичен со интересни детали, прекрасни кошулки искомбинирани со добар пар балетанки или шеширче. Едноставно прекрасна ми е.
  Исто, ми се допаѓа таа умереност во нејзиниот стил. А, и во неколку наврати кога имаше посвечени прилики во епизодите, ми се допадна како ја облекле - во склад со нејзиниот денски класичен стил, само во поелегантна варијанта. Мислам дека за стилот на Спенсер црпат инспирација од Audrey Hepburn. :)
  Во некои комбинации ме потсетува на Blair Waldorf, онака кремасто да речам, тоа особено се приметуваше во првата сезона.

  [​IMG]

  Единствено холахопките не ми се допаѓаат на првата слика.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На 1209 и sanjalica им се допаѓа ова.
 15. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.300
 16. la.parisienne

  la.parisienne Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  172
  Моја омилена е Спенсер. Нејзиниот preppy стил го обожавам.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Стилот од Емили не е мој тип, затоа не ми се допаѓа, а, Ариа до скоро ми беше убава, но сега ја облекуваат хипстерски и затоа ни таа не ми се допаѓа.
  Но, Хана е можеби и најубаво облечена во цела серија. :) Ах, и косата и е посебно убава.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На sanjalica му/ѝ се допаѓа ова.
 17. bluegirl7

  bluegirl7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  931
 18. indelible

  indelible Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2012
  Пораки:
  219
  Допаѓања:
  81
  Најубави ми се Хана и Ариа. Спенсер понекогаш е преубава, а пак некогаш е ужасна. А Емили, како што кажаа обичен спортски стил
   
 19. Dulceee

  Dulceee Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2011
  Пораки:
  901
  Допаѓања:
  1.975
  Пол:
  Женски
  Спенсер си е Спенсер. Најубав лик ми е во секоја смисла на зборот. Посебно ми се допаѓа стилот. А Ариа, во првите две сезони некако можеше да помине, но сега воопшто не ми се допаѓа.
   

  Прикачени фајлови:

  • patterns.jpg
   patterns.jpg
   Големина на фајлот:
   65,2 KB
   Прегледи:
   331
  • 003.jpg
   003.jpg
   Големина на фајлот:
   38,4 KB
   Прегледи:
   330
  • 004a.jpg
   004a.jpg
   Големина на фајлот:
   40,1 KB
   Прегледи:
   330
  • mergeaac001.jpg
   mergeaac001.jpg
   Големина на фајлот:
   56,5 KB
   Прегледи:
   330
  • spencer.jpg
   spencer.jpg
   Големина на фајлот:
   59,5 KB
   Прегледи:
   330
 20. MandyLane

  MandyLane Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  3.610
  Допаѓања:
  23.192
  Пол:
  Женски
  За секоја посебно.

  Спенсер, ми е апсолутен фаворит, нема грешка кај нејзините комбинации. Ма да, прекласична ми е на моменти.
  Хана - хм, нејзиниов стил би го опишала како too much. И Ариа исто се облекува пренападно, но кај неа ми се допаѓа тоа што комбинира фустанчиња и чизми,тоа обожавам. А Хана, ми е премногу светкава,girly,не ми се свиѓа тоа.
  Емили, јес да на прв поглед и делуваат обични комбинациите,но има некои парчиња облека што сум ги забележала,и се така порокерски да речам,плус конверс носи некогаш,не може да не ми се допадне.

  Мојот стил, би рекла дека е мешавина на Емили и Спенсер. Со примеси од Ариа.

  Ај по некоја слика.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На 1209 му/ѝ се допаѓа ова.