1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Модели

Дискусија во 'Слики' започната од malechkata, 14 јуни 2012.

 1. malechkata

  malechkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  1.141
  Во оваа тема ќе дискутираме во врска со светски познатите модели.
  Ставајте слики од модели кои ги сакате или не ги сакате и образложете зошто е тоа така. :)
  Исто така може да го дискутираме стилот на моделите, особено нивниот street style, бидејќи многу од нив имаат неверојатно добар стил.

  Еве, јас ќе почнам.

  Јас воопшто не ја сакам Карли Клос (Karlie Kloss). Едноставно, одвратна ми е. Кога ќе почне да се тегне со тоа зборувањето типично американско, па се до чекорењето на пистата како да е најдобра од сите. Особено многу си ја дигна цената оваа година, бидејќи стана позната и беше барана на сите страни.
  Има една чудна насмевка, како да му се потсмева на секој што ќе го види.
  Прочуена е како многу арогантна манекенка, заедно со нејзината најдобра пријателка Шанел Иман.
  Не се рекло за џабе, „ским си, такав си“. :lol:
  Сепак, не можам да кажам ниту еден лош збор за тоа како владее со пистата. Има одличен од.
  Професионална е кога станува збор за тоа, а исто и за фотографирање за едиторијали за списанија.
  И морам да кажам дека има одличен личен стил, единствено тоа ми се допаѓа кај неа. :lol:

  Еве неколку слики:

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Кога станува збор за модел чие однесување ми се допаѓа, а воедно и убавина и стил, морам да ја издвојам Магдалена Фраковиак (Magdalena Frackowiak). Девојката е прекрасна. Од глава до пети, убавина. А, знае и да чекори на пистата, никогаш не и се случило да киксне. Исто така има чекорено и за Victoria's Secret. :)

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Од мене засега толку, споделете го вашето мислење ако ви се допаѓа темата, ако е дупла или ако не подигнува дискусија, тогаш канта. :D
   
  На 1209 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. LifeLove

  LifeLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  358
  Допаѓања:
  141
  И за двете мислења се согласувам со тебе:Карли ми е одвратна, а Магдалена прекрасна.И јас ја сакам, малку ме потсетува на нашава Стефанија Биноска.
  Модели кои не ги сакам се:Каролина Куркова, Ања Рубик, Алесандра Амбросио, Коко Роча...Некако ми се болно слаби и воопшто не ми се привлечни.
  Од друга страна, оние кои ги обожавам се:
  Cintia Dicker, Бразилка со нетипична убавина-зелени очи,црвена коса и пеги.Едноставно ми е прекрасна!;
  Lais Ribeiro, друга Бразилка која нема ни 20 години,а веќе е дел од Victoria`s secret.Има прекрасен чоколаден тен и дооолги нозе;
  Natasha Poly-типична руска убавица, со нежен тен и плава коса;
  Emanuela de Paula-презгодна со секси облини, што ја изделува од другите модели.
  Што се однесува до мажите, листата е долга :D Simon Nessman, Sean O`Pry, David Gandy, Francisco Lachowski, Baptiste Giabiconi, итн. итн.Би го спомнала и Andrej Pejic, само не знам во која категорија да го сместам.Уникатен е :)
   

  Прикачени фајлови:

 3. malechkata

  malechkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  1.141
  Frida Gustavsson ми е многу слатка. Има прекрасен личен стил. Всушност, мислам дека прави интересен микс од неколку различни стила.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  И ги обожавам шеширчињата. :)
   
 4. Foreveryoungiwannabe

  Foreveryoungiwannabe Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2012
  Пораки:
  309
  Допаѓања:
  685
  Мене ми се допаѓа и Катеринчето наше.Многу ми е убава а и згодна.Ми се допаѓа нејзиниот стил,тело,фаца... :D
  Миранда Кер...Совршена е :inlove:
  Андријана Лима :)
   

  Прикачени фајлови:

  • 09.jpg
   09.jpg
   Големина на фајлот:
   43,4 KB
   Прегледи:
   928
  • 07.jpg
   07.jpg
   Големина на фајлот:
   208,5 KB
   Прегледи:
   926
  • 04.jpg
   04.jpg
   Големина на фајлот:
   47,9 KB
   Прегледи:
   927
  • andrijana-lima-sedma-slika.jpg
   andrijana-lima-sedma-slika.jpg
   Големина на фајлот:
   73,6 KB
   Прегледи:
   926
  • shanina_shaik_viktorija_sikret2.jpg
   shanina_shaik_viktorija_sikret2.jpg
   Големина на фајлот:
   43,3 KB
   Прегледи:
   926
 5. barbyyy

  barbyyy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  801
  Допаѓања:
  296
  Пол:
  Женски
  најубава
   

  Прикачени фајлови:

  • images (1).jpg
   images (1).jpg
   Големина на фајлот:
   9 KB
   Прегледи:
   888
 6. barbyyy

  barbyyy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  801
  Допаѓања:
  296
  Пол:
  Женски
  најубава ми е александра
   

  Прикачени фајлови:

  • images (2).jpg
   images (2).jpg
   Големина на фајлот:
   8,5 KB
   Прегледи:
   883
  • images (3).jpg
   images (3).jpg
   Големина на фајлот:
   8,8 KB
   Прегледи:
   882
  • images (4).jpg
   images (4).jpg
   Големина на фајлот:
   6,9 KB
   Прегледи:
   882
  • images (5).jpg
   images (5).jpg
   Големина на фајлот:
   10,4 KB
   Прегледи:
   882
  • images (6).jpg
   images (6).jpg
   Големина на фајлот:
   7,7 KB
   Прегледи:
   882
 7. barbyyy

  barbyyy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  801
  Допаѓања:
  296
  Пол:
  Женски
  :* :* :* :D :D
   

  Прикачени фајлови:

  • images (7).jpg
   images (7).jpg
   Големина на фајлот:
   9,1 KB
   Прегледи:
   878
  • images (8).jpg
   images (8).jpg
   Големина на фајлот:
   8,9 KB
   Прегледи:
   878
  • images.jpg
   images.jpg
   Големина на фајлот:
   8,8 KB
   Прегледи:
   878
 8. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.890
 9. Galaxia

  Galaxia Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2012
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  94
  Најубава ми е Миранда Кер.И покрај тоа што е прекрасна има и многу убав стил.
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
 10. StylishGirl135

  StylishGirl135 Активен член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2013
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  16
  Овие се стварно модели. :lol:
   

  Прикачени фајлови:

 11. sweet-cherry

  sweet-cherry Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  2.987
  Допаѓања:
  23.252
  Пол:
  Женски
  Cara Delevingne мене ми е слатка, иако некако премногу е експонирана.Има 20 години, потекнува од Лондон,Англија и доста успешна е,има учествувано во кампањи за Burberry,h&m,Bluemarine,Zara,Chanel и има учествувано во премногу ревии на познати креатори.Мене како модел ми е онака, слатка е, има тело,пред се знае да носи облека,иако е некако ептен ептен слаба, ама па модел е,но мене многу ми се свиѓа нејзиниот личен стил.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 12. JoxyTheFreak

  JoxyTheFreak Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  833
  Допаѓања:
  5.566
  Coco Rocha.
  Типкава е бомба!
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]


  Naomi Campbell
  Олош од жена! Ама била манекенка во тешки времиња кога не смееле ни да помислат црнкиња да стои на насловна во весник. А она тоа го смени.
  Плус тоа уште ми е страшно убава!
  [​IMG]
   
  На Lemonade, sweet-cherry, Boleyn.7 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. Foreveryoungiwannabe

  Foreveryoungiwannabe Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2012
  Пораки:
  309
  Допаѓања:
  685
  Candice Swanepoel-совршенство од жена.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Barbara Palvin-многу ми е мила,слатка.Симпатична е.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На JoxyTheFreak му/ѝ се допаѓа ова.
 14. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.897
  Candice Swanepoel
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 15. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.320
  Допаѓања:
  8.398
  VS Angels.Секогаш преубави
   

  Прикачени фајлови:

 16. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.320
  Допаѓања:
  8.398
  .
   

  Прикачени фајлови:

 17. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.320
  Допаѓања:
  8.398
  .
   

  Прикачени фајлови:

 18. sweet-cherry

  sweet-cherry Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  2.987
  Допаѓања:
  23.252
  Пол:
  Женски
  Rosie Huntington-Whiteley

  Ај што има прекрасен изглед, ама и street-stylot и е прекрасен, стварно има преубави оутфити.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На 1209 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. nikiiii

  nikiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2013
  Пораки:
  1.370
  Допаѓања:
  941
 20. clock.pot

  clock.pot Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2013
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  335
  Синди Крофорд, Линда Еванџелиста, Наоми Кемпбел, Клаудиа Шифер, Тајра Бенкс.... вистинските манекенки