Моден квиз

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Amely, 26 мај 2014.

 1. Stefani999

  Stefani999 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2012
  Пораки:
  703
  Допаѓања:
  601
 2. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.705
  Допаѓања:
  25.385
  Пол:
  Женски
 3. raww

  raww Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2014
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  3.589
 4. RockNroLLGirL

  RockNroLLGirL Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2014
  Пораки:
  1.502
  Допаѓања:
  4.541
  Пол:
  Женски
  chocolate girl пак ја нема :lol:
   
 5. chocolate...girl

  chocolate...girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  147
  Пол:
  Женски
  Тука суум хаха :D
  1 место
  Lella :*

  2 место
  theghost :*

  3 место
  erica :*

  Тешка одлука беше..Прекрасни фустанчиња :inlove:
   
 6. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.705
  Допаѓања:
  25.385
  Пол:
  Женски
  Фалаа.. :* :*

  Следна тема: Слика од летна комбинација (ама да не биде како на polyvore) вака некако:
  [​IMG]
  [​IMG]

  :)
   
 7. chocolate...girl

  chocolate...girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  147
  Пол:
  Женски
  :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • ZdTggw2OJV.png
   ZdTggw2OJV.png
   Големина на фајлот:
   405,1 KB
   Прегледи:
   35
 8. Stefani999

  Stefani999 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2012
  Пораки:
  703
  Допаѓања:
  601
 9. raww

  raww Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2014
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  3.589
 10. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.891
  Пол:
  Женски
 11. RockNroLLGirL

  RockNroLLGirL Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2014
  Пораки:
  1.502
  Допаѓања:
  4.541
  Пол:
  Женски
 12. Loly77

  Loly77 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2013
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  113
 13. Amely

  Amely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2014
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  127
  Пол:
  Женски
 14. CutieWithABeauty

  CutieWithABeauty Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2014
  Пораки:
  1.075
  Допаѓања:
  1.248
  Пол:
  Женски
 15. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.705
  Допаѓања:
  25.385
  Пол:
  Женски
  Пожелно би било да ги прочитате правилата на играта. :)
   
 16. Loly77

  Loly77 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2013
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  113
  ^малку подобро требаше да го објасниш, некако сите се збунивме :D
  Еве јас од првото читање не сфатив дека не треба само да бидат сликани алиштата туку да бидат на модел. И после беше касно за редактирање. Може да се поправиме сите што сме згрешиле да ставиме нови слики? :wasntme:
  [​IMG]
  Aко не се признаваат вакви поправки сликата нека не се зема во предвид :)
   
 17. raww

  raww Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2014
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  3.589
  Па ти ти сликата што си ја ставила не е на некој облечена ;)
   
 18. erica

  erica Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  1.311
  Допаѓања:
  2.037
  Пол:
  Женски
 19. raww

  raww Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2014
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  3.589
 20. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.705
  Допаѓања:
  25.385
  Пол:
  Женски
  ОМГ глупачка сум, се извинувам. :x :emo: :D Во исто време бев победник и на темата Искомбинирај (таму треба да се на polyvore) сум ја смешала таа тема со оваа. :$ :$ :worried: Се извинувам уште еднаш. :fubar:

  Еве победник:
  1. chocolate...girl
  2. Cvetetto
  3. raww