1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Може ли љубовта да се купи со пари

Дискусија во 'Врски' започната од Idonea, 11 октомври 2013.

  1. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    Да. Парите може да купат љубов ... кон уште повеќе пари.
     
    На Sky-butterfly, TheBlueMoon и Lovely93 им се допаѓа ова.
  2. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Парите не можат да купат љубов.....но сепак ти даваат предност.
    ( Марфи )
     
    На Nezna28 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    Зависи од личноста. Кај мене немаа предност. А плус тоа стануваше збор и за убав човек според некои стандарди. Но ... како велат „да ги дадам некому моиве очи“ и нему мм ќе му биде совршен. Сите имаме очи, но не сите “гледаме“ исти нешта. Јас не ги “гледав“ клучевите од колата, скапите сакоа и сл. иако ми беа пред очи, туку го избрав оној кој денес ми е маж. Сега некој ќе рече „ама повеќето би ги...“ Да, но љубовта е толку посебна, уникатна, створена за двајца луѓе, така што тешко се придобива само со нешто „кое на повеќето би им се допаднало“.
     
    На Lovely93 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Тоа е марфиев закон за љубовта. ;)
    Љубовта не е пари ,а пак парите не се љубов.
    Најверојатно нема да спиеш со парите, или со автомобилот да шеташ држејќи го за рака.
    Вистинската љубов е страдање, мака, убавина, цвеке, месечина , сонце, земја, возух.......................................................
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Emilia.Attias

    Emilia.Attias Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2013
    Пораки:
    909
    Допаѓања:
    575
    Пол:
    Женски
    Не може да се купи со пари! Барем според мене. :)
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    Dan Bilzerian и еден куп мотика /јутуб видеа со ламбурџини и богаташи го докажува спротивното ....
     
  7. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Да да спротивното, тие божем сите заљубени се во типовите со ламбурџињата. :D
    Не мешај баби и жаби. 8)
     
    На tessie и Daleron им се допаѓа ова.
  8. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    Поентата е дека викаат во повеќето постови дека неможе а овие примери кажуваат дека баш може да се купи.
     
  9. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    ^ Девојка или жена можеш да купиш де, љубов не. Има разлика. :)
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Премногу гледате цртани филмови.Пари требаат нормално, доволно за задоволување на секојдневните потреби. Ај сега некој со многу пари морам црна вреќа на глава да му ставам, да водам љубов со други оти е неспособен леллелел деца бре опрајте се.
     
  11. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    ^ За жал има такви, и со старци одат во кревет за пари.... Ама одлично ти ја разбирам поентата бидејќи исто размислувам како тебе, не би можела па макар и да висам на просјачки стап. Би се осеќала одвратно. :puke:
     
    На Daleron му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Adina

    Adina Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    1.048
    Допаѓања:
    8.016
    Пол:
    Женски
    za zal denes se kupvit :@ znacit svedoci sme na eden kup takvi vrski,poslebno e za greota sto kako sto vikat Lovely93 so starci odet vo krevet za pari..pa poslem grdi deca ragjaat..pa ne licat oni na BMWto tuku na tato :D
    [mod-kirilica:lvtgyco5][/mod-kirilica:lvtgyco5]
     
    На tessie и Daleron им се допаѓа ова.
  13. Daydream

    Daydream Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2013
    Пораки:
    1.682
    Допаѓања:
    6.469
    Пол:
    Женски
    :clap: Ете дефиниција. Има разлика и тоа каква, само ретко кој ја гледа. Тоа што го добиваат преку парите е само материјална добивка, а не љубов. Не може да биде љубов во никој случај. Љубовта сите знаеме што значи и колку вреди. Ниеден милионер не може да си купи вистинска љубов. Нека даде на некоја девојка едно милионче за да го сака вистински. Може? Не. Тој може да го купи вниманието, може да го купи нејзиното присуство, да го купи физичкото задоволство, ама вистинска љубов не може да купи, и тука нема и никогаш нема ни да има љубов. Љубовта и парите немаат ама баш никаква допирна точка, НИКАКВА. Тоа што во денешно време е модерно да се ставаат во едно е друга работа, светов и така се испреврте. :worried:

    Таму каде што има вистинска љубов, почит и разбирање и најголемата беспарица на светот не им може ништо. Тврдам дека е така. Имам пример дома. Таму каде што караниците започнуваат како резултат на беспарица и сиромаштија нема љубов, никогаш не ни имало, барем не толку колку што се мислело и никој не може да ме убеди во спротивното.

    Искрено ги жалам тие што приоритет во животот им се парите, колите и материјалните нешта. Никогаш нема да ја дознаат вистинската среќа, никогаш нема да ја почувствуваат вистинската љубов, никогаш нема да знаат како е да се радуваш на малите нешта. Без иронија кажувам дека ги жалам. Ќе си останат засекогаш сиромашни и празни во своите души.
     
  14. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Замисли родиш дете , а тоа со предница од 100 евра, а задница на мерцедес :rofl:
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    Има една поговорка

    Што неможе да се купи со пари, може да се купи со многу пари
    Така дојде време дури и неможеш да укривиш некој оти прави нешто за пари. Едноставно тоа го наметнуваат новите трендови на живеење, со кои за жал од ден на ден ги губиме моралните вредности.

    и еден виц прочитав вчера:
    Раскинале дечко од Германија и девојка од Македонија,
    Цел месец ја тешеле мајкаи!!!!


    И што да коментирам повеќе, жива вистина од мали почнаа така да ги воспитуваат децата по дома. После Цацко ни е крив.
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Не морам да купам, единствено ако нешто би сакала да купам со пари тоа е здравје, ама ај купи го де :(
     
    На Bon-bon и Elissa им се допаѓа ова.
  17. Bon-bon

    Bon-bon Активен член

    Се зачлени на:
    15 јули 2014
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    23
    Љубов а што беше тоа - повели 500
    ммм.. нешто како да се потсеќам - повели 1000
    ааа... дааа ми станва познато ама не сум сигурна... - маче ти купив кола
    Леле те обожавам ти си мојата сродна душа,неможам без тебе многу те сакам.... :puke:
    Страшно е тоа што денеска образот на човекот е копито на коњ. Никој не се замара со ништо се додека му шушкаат у џепче. А пак во балканов ми се чини дека е најстрашно. Во светот тоа го прават за квалитети суми и доста добри зделки. А овдека се пупат и за 500че. :tmi: :puke: :@
    А за воспитувањето за таа работа од дома не н и сакам да зборам макроата им завидуваат на некои мајки како успеваат скапо да си ја продадат ќерката. фуј!!!!
     
    На Daleron и GirlRose им се допаѓа ова.
  18. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.033
    Допаѓања:
    26.564
    Мислам дека љубовта неможе да се купи со пари,бидејќи постојат толку многу богати луѓе со милијарди жени/мажи околку нив и чувствуваат дека тоа не е вистинското.Наспроти тоа има многу сиромашни луѓе кои имаат среќен живот исполнет со среќа,радост и љубов.Но сепак постојат луѓе кои се задоволуваат со парите,а не со љубовта.Е сега според мене зависи каков тип на човек си.Бидејќи сите имаме различни гледишта во животот.Според мене љубовта неможе да се купи со пари,но живееме во ера во која многу луѓе се алчни за пари :| .
     
  19. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Пестотче е многу еееееееееее :lol: море и 200 -че па ај може и за џоинтче.
     
    На Bon-bon му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Bon-bon

    Bon-bon Активен член

    Се зачлени на:
    15 јули 2014
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    23
    Охооо! Па да да не забораваме колку е модерна овај издрогирана нашава младина...