1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Монолозите на Тошо Малерот!

Дискусија во 'Насмевка' започната од Offspring, 17 октомври 2010.

 1. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.165
  Допаѓања:
  26.990
  Насловот кажува доволно. Тема за овие легенди нема овде во насмевка и тоа е голема штета. Овде сите почитувачи на ликот и делото на Тошо Малерот, па и на другите нека постираат клипчиња да се насмееме :)

  Еве прва јас...

  http://www.youtube.com/watch?v=j1qIb-to ... r_embedded

  :rofl:

  Темава нека служи исклучиво за монолозите, да не мешаме други скечови :)
   
  На IndieGirl и LivingGlam им се допаѓа ова.
 2. thatsmysecret

  thatsmysecret Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2010
  Пораки:
  452
  Допаѓања:
  215
  http://www.youtube.com/watch?v=smLmUg_yTgg

  Пуштаат танго у диско, ти доаѓаш ја шмекаш рибата, и приоѓаш, и дуваш у фаца, она се утепуе од кашлање и ти одма у дадено место на даден моменат и буташ јазик.

  ЦАР е! :rofl: :clap:
   
  На TheCandy880 и IndieGirl им се допаѓа ова.
 3. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.165
  Допаѓања:
  26.990
  http://www.youtube.com/watch?v=chtzGF0PtR8


  Јас сум батка у суштина кул шизик, и никат не се фолирам да бидам хај.
  јас тоа го правам многу ретко, односно само кога сум даун, а даун сум исто многу ретко затоа што сум кул!
  кул риба батка си одговара со даун шизик, затоа што рибите после џоинт многу полесно преоѓаат од кул у хај, а шизикот изиграва хај, а уствари прешол од даун у кул. 8)
   
 4. macaaaaa

  macaaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2010
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  267
  Мрдни мори ајде, треба да пеглам
  Ја батка на жена и пружам све....али највише ме нервира коа пружам веш и коа ми се меша у штипки....Е, фалат штипки.

  http://www.youtube.com/watch?v=z_LmKAPUt_U
   
  На Aleks96, glamour-lady, milky-candy и 2 други им се допаѓа ова.
 5. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.693
  Фати се со мене бе душо... фати се ќе те напраам чоек, ќе ти го отворам очите и со стариот твој ќе праиме парче... :rofl: :rofl: :rofl:

  Јас сум се лапал у булевард, сум се лапал у булевард два пути, сум се лапал у манда, сум се лапал на хиљаду места... АЈ ШЕТАЈ ! :D

  http://www.youtube.com/watch?v=XaJFS9fk ... re=related
   
  На milky-candy и Phyramide им се допаѓа ова.
 6. macaaaaa

  macaaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2010
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  267
  Основен услов за пеглање е пеглата да ти биде исправена, да не се испозапалиш за џабе.
  Материјалот пред да почне да се пегла треба да се навлажни.
  Коа ќе го погодам шавот правам брзи покрети напред-назад. :rofl: :rofl:
  Еден од најдобрите монолози на Тошо
  http://www.youtube.com/watch?v=21U_FZlJ ... re=related
   
  На Aleks96, eleni23, Sweet.S.S и 4 други им се допаѓа ова.
 7. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.799
  Абе ја колку риби сум имал у градов, она најде да ми раскинуе? И никад не сум ја терал ролка да носи! Шљивки праат само сељаци! :rofl:

  Не ме викај глуп, она ме викаше глуп бе! И вчера лежиме у кревет двајцата и знаеш шо ми вика? .....батка меѓу нас е свршено. А не сум ја пипнал бе! Оооона ќе откачуе ваков шизик ко мене! :D :D

  <object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/aom9Gi3eTKw?fs=1&amp;hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/aom9Gi3eTKw?fs=1&amp;hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>


  Тошо цар! Темава закон! :clap:
   
  На Aleks96 и macaaaaa им се допаѓа ова.
 8. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.121
  Доколку не се симнете, ќе пристапиме кон кажување на мајкати :rofl:
   
  На eleni23 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  4.044
  Допаѓања:
  4.977
  Пол:
  Женски
  http://www.youtube.com/watch?v=NpQU-N1A ... re=related

  Види батка, ја сум уствари НајвеЧи (не се маај бе) , ја сум уствари највеЧи шизик овде у маалово, и не постои риба што не сум ја фатил за ГЗ ,уствари што не сум ја прошол.
  Имам тука копиљаци што се собираат окулу мене, еден ми купуе цигари... Се за мене е тоа
  Копиљ, дој оваму да ти ми купиш цигари да ти даам.. Не ме знае,изгледа на гости е дојден. :rofl: :rofl:
  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
   
  На milky-candy, eleni23, Trendafilka и 2 други им се допаѓа ова.
 10. De-lovely

  De-lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  9 септември 2010
  Пораки:
  721
  Допаѓања:
  932
  На SoNi55, LilBaby и Fearless им се допаѓа ова.
 11. Queen.S

  Queen.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  380
  Не е Тошо али к-15 е....малце за "скопските шмизли"
  <object width="640" height="505"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/3ZlHnjB-fCU?fs=1&amp;hl=en_US&amp;color1=0xcc2550&amp;color2=0xe87a9f"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/3ZlHnjB-fCU?fs=1&amp;hl=en_US&amp;color1=0xcc2550&amp;color2=0xe87a9f" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="505"></embed></object>

  Никаква маса бејби, само сепаре :)
   
  На strumfetka, Libera и Mishela им се допаѓа ова.
 12. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.897
  Допаѓања:
  79.503
  Пол:
  Женски
 13. Mygirl

  Mygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2010
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  848
 14. skyAngel

  skyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  1.530
  Допаѓања:
  2.765
  На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Scar.Tissue

  Scar.Tissue Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  1.044
  хахахах темава :rock:
  http://www.youtube.com/watch?v=99vrpyglhY0
  Тошо не признава друга чАрапа осим бела ! Бела е закон. Па уште ако ја носиш на поотворена кондура..
  Цитирам: Ако не се начукаш здраво и ако не и ждригнеш у фаца... НИШТО !
  Друго шо е битно :!: Мачо тип мора да има вуна на груди! Или љубавни тепих како што го викаат. А типови што имаат љубавни паркет или љубавни плочки, ц :x - не ќаруваат.
  Таков тип стално е раскопчан, медалјон од Св Софија ти реков ми рече...

  Цареви се ! :bow: :rofl: :rofl:
   
  На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
 16. firequeenn

  firequeenn Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.821
  Допаѓања:
  5.129
  ahahahah
   
 17. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.889
 18. machorka

  machorka Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  58
  Најјакиот скеч сте го заборавиле :D
  http://www.youtube.com/watch?v=T8uew3HBcCs

  Вчера батка се спремам за на изложба на тема “Компонирани форми у акварел и гваш“, коа у огледало глеам изнад уста ми искочил митесер. Одма у паника покушавам да го најдам мундроксот против поткожни, и ко шо се свртев со пењоарот го закачив абажурот овој падна на жардињерата и ја напраи парче. Мене уствари жардињерата ми стои у лоџија, ама баш тој ден ми попушти тендата и требаше да и сменам типни со шајбни. И така у паника док собирам срчи по персијанецот, ми ѕвони некој на врата, идам да отворам... Шо да видам! Ми стигнала рибата, одозгора у боди а ододола у блејзер со карнери. Одма у нервоза и кажуем шо се десило, и она за да ме утеши, нормално, ми поклања кападастер за фендер. Мојот фендер го знаеш батка: со два пикапа шалер, фленџер со дисторзија и тремол. А да ти кажам сеа земав и дат, семплер со секвенцер без модул и хармонајзер со квантазер и уграден дилеј. Од датот сум батка многу задоволен. Па како да не сум задоволен? Ми вади осамнаес хиљади херци на нормал, а со ци-дито го поврзав со два пина: петка и банана без адаптер. Али да не се оддалечуем... У сета нервоза батка, ја праќам рибата, да стаи нес, затоа шо немаше време за еспресо, у шејкерот нормално, и да провери дали сум ја искључил фритезата до микровалната изнад аспираторот. исто почна да ме јаде јанза затоа шо не и сменив на ладата пиксни и болцни, а требаше другиот ден да идам у Дебар, разбираш? Али тоа не ми беше муабетот, на крај, капак на нервоза, капак на се, ми доаѓа рибата, ми го носи кафето и ми вика “Изволте“. До кога со овие србизми бе батка? Златен јазик иаме бе!
   
 19. Linn1

  Linn1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  1.935

  Фати ја, 2-3 години, па откачи ја...

  ХАХХАХАХАХХАХАХАХАХХАХАХАХАХ малку се 2-3 год бе шо се :D :rofl:
   
 20. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.897
  Допаѓања:
  79.503
  Пол:
  Женски