1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Морзеова азбука

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Sara123, 16 јануари 2013.

 1. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  Доколку некој го интересира како би изгледало неговото име или нешто друго напишано со морзеовата азбука може да провери на преведувачот подолу. Може и да комуницираме на овој начин.
  Моето име: ... .- .-. .-
  Поздрав до сите: .--. --- --.. -.. .-. .- ...- / -.. --- / ... .. - .
  Ако некој сака сам да се помачи :
  A .- B -... C -.-. D -.. E . F ..-. G --. H .... I .. J .--- K -.- L .-.. M -- N -. O --- P .--. Q --.- R .-. S ... T - U ..- V ...- W .-- X -..- Y -.-- Z --..

  http://morsecode.scphillips.com/jtranslator.html

  Не знаев каде да ја ставам темава.. :?:
   
 2. A.Fenty

  A.Fenty Нов член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2012
  Пораки:
  289
  Допаѓања:
  124
  .- -. .- ... -.- ... ..--- .- :P :)
   
 3. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.890
  . ..- - .... .- .-.. .. .- :P
   
 4. Ana122

  Ana122 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 септември 2012
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  30
 5. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.093
  Допаѓања:
  28.082
  Пол:
  Женски
  ,--- .- ... ... ..- -- -... --- ,--- .- -. .-!!

  .... . .... . .. -. - . ,--. . ... -. ---

  Превод за секој случај! ;)

  Јас сум Бојана!!
  хе хе интересно
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 6. NewYorker

  NewYorker Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2012
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  95
 7. 3m43

  3m43 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2010
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  88
  Пол:
  Женски
  .--...-.....--- .-
  .-----.-- 8)
   
 8. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.890
  --.. -. .- -.- / .--. .. - .- -. .--- .- / --- - - .- -. .- / -.. .- .-.. .. / -- .- ... -.- .. - . / -. .- / ..-. . -- .. -. .- / ... . / ..-. . -- .. -.
   
 9. sweet-star

  sweet-star Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2012
  Пораки:
  1.524
  Допаѓања:
  1.736
  Пол:
  Женски
  .--.-----..-..-...-..-... ----......--..- ...-.-.-. !!!!
   
 10. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.690
  Допаѓања:
  19.861
  Пол:
  Женски
  --.. -.. .-. .- ...- --- / -. .- / ... .. - .
  здраво на сите
   
 11. Agrona

  Agrona Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  1.711
  Пол:
  Женски
  .---.-...--..-..-
   
 12. CocoLady

  CocoLady Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2012
  Пораки:
  260
  Допаѓања:
  159
 13. femina0

  femina0 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2012
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  59
  -- . ...- .-.. ..- -.. .- :D :D
   
 14. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.983
  Допаѓања:
  16.536
  Пол:
  Женски
  ...- ....-..-
  толку :whew:
   
 15. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.147
  ......-...-..---

  Е ај нека најде некој што пишува... :P :D :D
   
 16. Heartbeat

  Heartbeat Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2013
  Пораки:
  382
  Допаѓања:
  270
  Пол:
  Женски
  ...- .. -.- - --- .-. .. .--- .-
  Најубаво име имам! :D :D :D
   
 17. Sweet-Mila

  Sweet-Mila Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2012
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  30
  Пол:
  Женски
  ... .... . -- ... .. .--- .- :rofl:
   
 18. martine

  martine Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2014
  Пораки:
  420
  Допаѓања:
  1.605
  Пол:
  Женски
  -- .- .-. - .. -. .- :rofl::rofl:
   
 19. Addy

  Addy Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2015
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  194
  Пол:
  Женски
  - . --- -.. .-. --- .-:rofl:
   
 20. Just_a_kid

  Just_a_kid Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2021
  Пораки:
  292
  Допаѓања:
  856
  Пол:
  Женски
  . - - - .. - ... - . - -.- .. -..