1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мојот татко...

Дискусија во 'Брак' започната од Sashie20, 21 март 2012.

  1. Anyshka

    Anyshka Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2022
    Пораки:
    6.761
    Допаѓања:
    30.708
    Пол:
    Женски
    Секој ден ми е тежок, ама за задушници и празници најтежок, колку и да се обидувам да бидам силна, едноставно неможам.
    Тоа е болка која никогаш нема да помине. Душава ме боли...
    Барем да имаше некој лек за душата, ама нема, ќе се научиме да живееме со таа болка и празнина.
     
    На Dejanaaaa, SummerGirl, H.VAGA и 8 други им се допаѓа ова.
  2. Adidas888

    Adidas888 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2022
    Пораки:
    4.199
    Допаѓања:
    16.703
    Пол:
    Женски
    Мојот татко такви трауми ми остави уште од детинството шо никад нема да се опраам. Ме тргна од цела фамилија и пријатели за као само него сум требала да го слушам и накрај и он ме остави. Сега сум комплетно сама. Сега кога сум веќе возрасна, сфаќам дека тој многу ми згреши и никогаш не беше во право. Иако почина пред 6 години, иако плачев тогаш бидејќи бев помлада, сега сфаќам дека никогаш не треба да му простам.
     
    На eliesaab, SummerGirl и Lilkaa им се допаѓа ова.
  3. MG3

    MG3 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 август 2016
    Пораки:
    552
    Допаѓања:
    2.703
    Пол:
    Женски
    Тато, додека сум жива никогаш нема да си сам :l:
     
    На Mateica, ladydy13, Martka и 4 други им се допаѓа ова.
  4. Трагедијаупмм

    Трагедијаупмм Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2023
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    736
    Пол:
    Женски
    Ми недостига многу.
    А среќна сум што не ја дочека севернава пародија. Колку само ќе му беше тешко.
     
    На INNERBEAUTY и Lilkaa им се допаѓа ова.
  5. Stela Maris

    Stela Maris Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2023
    Пораки:
    1.430
    Допаѓања:
    1.911
    Пол:
    Женски
    Многу ми недостига, еве веќе 10 година. На свадбата, мекиците, крштевка, родендени, на ништо не беше, се пропушти. Еве сега второ чекам, сега и мама ја нема... ;(;(;(;(;(;(;(;(
    Многу ми фалат, МНОГУ!!!!
    Завидувам на тие со мајка и татко до 50,60 години. Знам глупо е, ама...
     
    На SummerGirl, Antebellum, 1209 и 6 други им се допаѓа ова.
  6. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    18.345
    Допаѓања:
    98.117
    Пол:
    Женски
    Среќен роденден стари! По темава имам многу лоши работи напишано за тебе и стојам зад тоа, ама од денешна гледа точка, ништо не е така едноставно како пред 20 и кусур години. Ништо не е повеќе црно и бело стари, има многу работи кои ја матат белата а премалку кои ја бистреат црната. Знам дека се ќе беше подобро и полесно ако таа не беше толку остра и ако ти не беше толку мекуш. Ми недостигаш многу, премногу, да си тука да го видиш малово колку наликува на тебе, да го видиш големото колку е паметно и колку те кине во покрет, да видиш колку работите се сменија и колку се двете нефер кон мене. Ама ако, знам сега, знам како да постапам на крајот од денот, оној ден кога ќе треба да бидам лошата јас и ќе бидам бидејќи од добрина еве до кај стигнав. Многу фалиш стари, премногу!
     
  7. Алек***

    Алек*** Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2020
    Пораки:
    983
    Допаѓања:
    2.066
    Пол:
    Женски
    Премногу ми недостига еве веќе 12 години. Кога најмногу ми беше потребен него го немаше. Не дочека ништо од убавите работи. Таа празнина во срце секогаш ќе ја има. Најтешки се празнициве, кога неговото место на трпезата е празно. ;(;(;(
     
    На Dejanaaaa, Zumbulche, Трагедијаупмм и 2 други им се допаѓа ова.
  8. Dejanaaaa

    Dejanaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 септември 2021
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    350
    Пол:
    Женски
    Ах колку само ми недостига, најмногу го сакав и сакам. Дури и повеќе од мајка ми. Беше татко херој кој за мене имаше само пофални зборови, со гордост ме гледаше, никогаш ни тон, ни рака не кренал на мене, се со муабет знаел да реши и да советува, да направи човек од мене. Најмногу го почитував и слушав, прв дечко кога имав му кажав само на него, а не на мајка ми. Мајка ми на моменти знаеше и лоша кон мене да е и е. А татко ми низ пријатели и колеги кажувал за мене и колку е горд со мене. Да имаш и почувствуваш татковска љубов е нешто најубаво. И ми е жал што некои не го почувствувале тоа, таа силна љубов на ќерка и родител татко. Штета што го изгубив пред извесен период а имав многу работи да му кажам, ама знам дека ме штити од небото.
     
    На SaniD, Joanna28, SummerGirl и 7 други им се допаѓа ова.
  9. dejziii

    dejziii Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2012
    Пораки:
    228
    Допаѓања:
    119
    ;(фала за се тато:l: фалиш премногу;( требаше да си дојдам за да се видиме татичко, а не за да се испратиме… ;( Се надевам дека веќе не те боли ништо ;( и не, не сум лута што сите резултати си ги криел од нас, но да знаевме каква е ситуацијата можеби ќе можеше да се направи некој подобар чекор;(:u:
     
    Последна измена: 13 март 2024
    На Anyshka и SummerGirl им се допаѓа ова.