1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Моќта на парите?

Дискусија во 'Психологија' започната од Snow-Queen, 24 април 2012.

  1. princessofthedark

    princessofthedark Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    149
    во никој случав колку пари и да имам нема да се однесувам како сноб. Би се обидела да помогнам на сите колку што можам. А мојот однос према другите во никој случај не би ми се сменил. Па и да сум најбогата жена на светот
     
  2. DeepBlue

    DeepBlue Популарен член

    Се зачлени на:
    21 мај 2011
    Пораки:
    758
    Допаѓања:
    1.097
    кај што не врти бургија, парата врти :hai:
     
    На Annath, LittleBadGirl666 и skorpija123 им се допаѓа ова.
  3. Nastjaaa4

    Nastjaaa4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    307
    Допаѓања:
    81
    да живеам и тоа како!!! и мн сум среќна а интернетот драга моја си го плаќам со парите што си ги имам за НОРМАЛЕН живот,пари кои ми служат само материјални добра да купам кои ми траат кратко!...толку сте плитки во мозокот...затоа денешницава е ваква каква што е!мизерна!
     
    На Mammina, budista и angelce1 им се допаѓа ова.
  4. LittleBadGirl666

    LittleBadGirl666 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2011
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    11
    Без пари не се живее луѓе! Секоја чест на тие што живеат од љубов и насмевки... Не кажале џабе кога сиромаштијата чука на врата, љубовта излегува од прозор !! ;) ;)
     
    На Unique.chick му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Unique.chick

    Unique.chick Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    1.258
    Допаѓања:
    2.390
    јас не сакам да имам многу пари би сакала да имам доволно значи средно..
    за да живееш ти требаат и парите и љубовта и се друго во секој случај се потребни пари ама не премногу..
    имам случаеви каде што другарки родителите не си ги гледаат имаат пари да ама што им вреди тоа кога родителите не се со нив секогаш се на некои патувања...
     
    На Nastjaaa4 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Nastjaaa4

    Nastjaaa4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    307
    Допаѓања:
    81
    никој тука не посочи дека живее од лјубов и насмевки....туку кажав само дека со пари не можеш тие да си ги купиш!!!! а тие се основно нешто во животот!парите можиш да ги заработиш и за 1 мин да ги потрошиш ама духовните вредности никогаш! не знам што се дешава или сте премногу мали па затоа не ги сваќате работите или пак навистина некој е премногу материјалист( не е наменето за тебе) поздрав
     
    На Mammina му/ѝ се допаѓа ова.
  7. smiley22

    smiley22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 април 2012
    Пораки:
    670
    Допаѓања:
    350
    парите не се заработуваат толку лесно како што се трошат и како што мислиш....а и наку не сум премногу мала ама не сум ни преголема,ама те сватив
    а ти колку години имаш? :)
     
  8. rici.aaaaa

    rici.aaaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2012
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    3.403
    Моќта на парите
    Колку убаво и моќно звучи насловов на темава
    Факт е без пари не се живее.
    Но парите ги менуваат луѓето особено ако покрај има особа која не е нималку блиска материјално како нив тогаш само таа/тој може да ѓи забележи деструктивните промени и тоа драстични
    Пари можеш да имаш,но што ќе се случи ако ги даваш по лекари дали вреди луѓето да се рангираат по тоа кој колку има
    Јас велам не
     
    На Sexybaby86 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. LittleBadGirl666

    LittleBadGirl666 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2011
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    11

    Не се заработуваат парите така лесно како што велиш Настја за 1 мин и имам пари... хах. Инаку не мислам дека се најважното, но без нив не се живее и ако го цениш материјалното не значи дека си материјалист ! :wasntme:
     
  10. LittleBadGirl666

    LittleBadGirl666 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2011
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    11
    Епа ако немаш пари ни на лекар неможеш да отидеш за не дај боже ... ;)
     
  11. smiley22

    smiley22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 април 2012
    Пораки:
    670
    Допаѓања:
    350
    Да,ако непаш пари неможеш ни на лекар да одиш,точно е ама ако имаш пари,а неможеш да се излечиш???
    Затоа се потребни и здравјето и парите :)
     
  12. rici.aaaaa

    rici.aaaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2012
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    3.403
    тШто ќе ти се тогаш пари освен по лекари не ќе можеш за ништо друго да си приуштиш или се е до парите
     
  13. meandyou

    meandyou Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    353
    Допаѓања:
    195
    До утре поручек можете да си ги залажувате плитките мозоци со тоа дека парите не се важни? ма немој!

    Којзнае по колку луѓе дневно умираат од срцеви удари, од што е тоа? од Бога?
    Се живо, скоро сите болести се од стрес, нервоза. А од што е нервозата? најчест проблем е недостатокот на парите па потоа следуваат другите проблеми што ги имаме.

    Осудувајте ме колку што сакате и правете си бајки во главите дека парите не се важни.
     
    На LittleBadGirl666 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. LittleBadGirl666

    LittleBadGirl666 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2011
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    11
    За да си го вратиш здравјето одиш по лекари и даваш пари...Во секој случај за да имаш убав живот односно да живееш убаво ти требаат пари и тоа е факт , џабе се лажете спротивното!
     
  15. rici.aaaaa

    rici.aaaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2012
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    3.403
    Почитувана meandyouМе изненади ова што го си го напишала"ПЛИТКИ МОЗОЦИ"-значи ова е ФОРУМОТ "ФЕМИНА"заедница на толеранција и почит биди малку учтива значи не напаѓај или НАВРЕДУВАЈ секој има право да си го каже своето слободно мислење.Само без Навреди. Бидејќи не ми доликува да бидам неучтива ќе ти посакам добар ден,но за во иднина придржувај се кон правилата на "ФЕМИНА" ЗАЕДНИЦА НА ПОЧИТ И ТОЛЕРАНЦИЈА. ИМА ПРИЈАТЕН ДЕН.Поздрав :fubar:
     
    На budista му/ѝ се допаѓа ова.
  16. ceca-1

    ceca-1 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    5.092
    Битни се парите т.е. една од најбитните работи во животот но не најбитна.И зошто мора да има една работа која е најбитна?Се знае дека реално повеќе работи се важни покрај парите,здравјето,љубовта,семејтвото, кариера и сето тоа како целина а не сега да се бира една работа од овие како најбитна.Тоа би било само во екстрмни ситуации а не реално.
    Всушност животот не е шпанска серија па луѓето да се делат на богати а злобни и сиромашни но добри.Тоа не точно.И меѓу богатите има добри а меѓу сиромашните лоши.Тоа што можеш да ја согледаш моќта на парите според мене е реално гледште на животот.
    Среќата не се купува со пари,но подобро да плачам во мерцедес отколку во фичо :)
     
  17. kikicat

    kikicat Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2011
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    26
    Пол:
    Женски
    Сметам дека не би го променила карактерот. Начинот на живот да но карактерот никако. Би си пружила луксуз и нешта кои предходно сум ги немала. Но тоа нема никаква вска со карактерот и со односот кон останатите.
     
  18. stefyle

    stefyle Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 мај 2011
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    110
    Пол:
    Женски
    Парите немаат никакво значење во мојот живот тие се обична книшка на која стои некоја цифра со која можеш да купиш нешто ! Што рекле старите Не е се во парите ! Со парите неможеш да купиш љубов, пријателство и се друго...џабе ако си богат а немаш некој покрај тебе што може да те подржи во тешки моменти...би пишувала и 100 страни за ова ама мрза бре..ај толку :)
     
  19. Westlife

    Westlife Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2011
    Пораки:
    642
    Допаѓања:
    617
    Колку и да велиме и без пари можиме срекно да живееме сепак требаат пари, и тие се причина за многу семејни кавги :)
     
  20. leilla

    leilla Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2012
    Пораки:
    252
    Допаѓања:
    146
    Моќта на парите? - Непроценлива!
     
    На Justinna му/ѝ се допаѓа ова.