1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мрсна коса

Дискусија во 'Коса' започната од Melodi, 20 ноември 2009.

  1. Melodi

    Melodi Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2009
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    32
    Здраво девојки!
    Можеби оние со сува коса ќе посакаат да имаат малку помрсна, но јас ќе им речам да се радуваат што немаат мрсна коса. Мојата коса многу многу се мрси и никако не можам да најдам решение. Избегнувам да ја мијам секој ден, но веќе вториот ден е залепена, мрсна и многу неубаво изгледа. Знаете ли некакво решение или единственото е миење секој ден?
     
    На Karolin_a67, SweetAna, Hopelessgirl и 6 други им се допаѓа ова.
  2. Hani

    Hani Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2009
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    4
    Zdravo na site , za zal i jas go imam istiot problem , taka da ako nekoj ima resenie bi bilo mnogu dobro pozdarv
     
    На jas12, Boka.A и girll.girlss им се допаѓа ова.
  3. prettygirl

    prettygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    38
    И јас имам мрсна коса , користам и медицински шампон но ништо не помага...ако знаете некој совет пишете , ми здосади да ја мијам косата на еден ден :x
     
    На Boka.A и girll.girlss им се допаѓа ова.
  4. Eli4e

    Eli4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    39
    И јас имам мрсна коса, ми се мрси веќе вториот ден. Тоа е така бидејќи ми е тенко влакното а и бидејќи често ја префаќам со раце. Сум пробала најразлични шампони, но никој од нив немал некојси добар ефект. Нема што да правам ја мијам на 2-3 дена, понекогаш ја фаќам во реп4е затоа што не можам да ја мијам секој ден, и тоа нечини.
     
    На Southface и Boka.A им се допаѓа ова.
  5. Simi

    Simi Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    1
    Ja ga imam ist problem..... head & sholders sensitive... ama strogo sensitive zashto drugi ich ne pomagav... probaj ipak.... valjda kje ga reshite. srekjnjo!
     
    На lovesucks му/ѝ се допаѓа ова.
  6. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    и јас го имам овој проблем,и не само што ми е тенко влакното туку многу ми е ретка исто така :?
     
    На nora777 и Boka.A им се допаѓа ова.
  7. ev4e

    ev4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    19
    devojki pa ne ste samo vie ednistvenite i kaj mene e istiot problem
    ako denes go izmiam,utre ke treba povtorno.Mi velat deka e toa od sekojdnevno mienje no ne veruvam vo toa kazete nesto ve molam ke poludam
    a kosata mi e mn vazen del od mojot izgled
     
    На Belieberka666 и Boka.A им се допаѓа ова.
  8. m.b.jovanova

    m.b.jovanova Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    5
    i jas imam mrsna kosa ama po sovet od frizer po mieweto da se polee so sok od limon ili da se upotrebuvaat poslabi samponi ne kako vos&gou 0i sholder bidejki se jaki da se nijansira i farba taka poveke se ispostuva i po kraen slucaj koga se brza i se nema vreme za miewe ama samo za onie so svetla boja na kosata da se stavi pudra felce azzura i da se vtrie vo korenot pa taka edna den moze da se izdrzi. pzdrav
     
    На Boka.A и sanjasanjasanja им се допаѓа ова.
  9. mmarija

    mmarija Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2009
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    32
    Здраво на сите.
    И јас го имам истиот проблем. Ги имам пробано сите шампони ама ниеден од нив не направи голема промена. Сега го користам Elseve од L'oreal, 2 in 1 од кој сум најзадоволна досега. Ако некогаш се најдам во ситуација да треба веднаш да излезам и да немам време да си ја искапам мрсната коса, ставам бебешка пудра на мрсните делови на косата, (најмногу на темето) ќе ја протријам низ косата и значително се променува нејзиниот изгледот. Поздрав
     
    На jas12, SheWhoMustNotBeNamed, Belieberka666 и 4 други им се допаѓа ова.
  10. JELenaA

    JELenaA Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    3
    znam deka ke vi zvuci nevozmozno no ako sakate da go resite problemot so mrsnata kosa eve vi eden sovet od dermatolog koj kaj mene uspea kosata. treba da se mie na najmalku 5-7 dena, na pocetokot ke se custvuvate uzasno i ke ve nervira toa sto vi e mrsna kosata no so tek na vreme ke se naviknete. toa ke trae dve do tri nedeli i nikako nemojte da go izgubite kontinuitetot ako ja miete na 5 dena neka bidat 5 ne kratete ili dodavajte toa e mnogu vazno bez ogled dali imate tenko vlakno i bez ogled na toa kakov sampon upotrebuvate.
     
    На Southface, Boka.A и lem4e им се допаѓа ова.
  11. Finessa

    Finessa Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    i jas imam problem so mrsnata kosa..mislam deka ne bi mozela 5dena nemiena kosa bi poludela..moze nekoj de sovet?
     
    На Boka.A му/ѝ се допаѓа ова.
  12. magic

    magic Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    187
    Допаѓања:
    79
    Пол:
    Женски
    Уфф ако не ја измијам косата 5 дена не треба да излегувам воопшто од дома :( многу ми е мрсна и на 3-от ден не можам да се поднесувам, па не 5 дена да не ја измијам. Ај можеби ќе пробам некогаш. Сепак фала за советот
     
    На Elence93, joana18 и Boka.A им се допаѓа ова.
  13. mila89

    mila89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    876
    Пол:
    Женски
    pa mozebi i ima logika toa so pet dena da ne ja mies.I jas imam mrsna kosa i imam primeteno ako ja mijam sekoj den poveke mi se mrsi a ako izdrzam da ne ja mijam sekoj den i toa nekoj period posle poretko mi se mrsi,a i inaku vo zimo posebno se mrsi kosata,toa e do periodot
     
    На Boka.A му/ѝ се допаѓа ова.
  14. renineni

    renineni Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 декември 2009
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    1
    Ма луѓе и јас имам мрсна коса и се сум пробала, ама ништо не ми помага. тоа е тоа и многу ме нервира.
     
    На Boka.A му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.744
    Допаѓања:
    130.758
    И јас морам да ја мијам на 2 дена, максимум 3, ама третиот вќе ми е прилично мрсна. Сум слушнала дека треба да се издржи да не се мие, и ајде, може и ќе издржам, само ако не ја измијам на време после некако многу ми паѓа, не знам зошто. Дали дека кога ми е мрсна ја носам фатена, па од тоа ми паѓа повеќе, или што е проблемот - не знам. До душа и онака прилично ми паѓа коста, ама кога ми е мрсна, особено.

    Има ли некој сличен проблем?
     
    На Esmeralda-MD и Boka.A им се допаѓа ова.
  16. babyBlu

    babyBlu Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    4
    Hello,jas ne znam dali da se falam ama mi se cini 1 mesec da ne ja izmijam kosata nema ni m od mrsenje,ama nesto imam videno pa ke go spodelam,pa ako vi fati okoto probajte,sekoj tret den mienje i toa so ,,Biljana" prasok za alista,samo da ne vi odi na lice mislam da ne dojde vo dopir so kozata.bez gel bez pegli,peni itn...vo meguvreme kosata vo rep.Na sestra mi i pomogna,pa sega vie razmislete....samo kolku da znaete prasakot e jak moze da iritira,da ne recete posle deka jas sum kriva...pozz
     
    На Boka.A му/ѝ се допаѓа ова.
  17. mjay-mjay

    mjay-mjay Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2009
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    16
    nemam probana oma imam slusnato. Ke stavis pudra (ama ona detskata so e bekutan za gazinja)i ke trlas taka so nekoj materijal bilo kakov. Toa malce ke ti ja osvetli kosaa ama nema da bide mrsna.PA koj e dovolno hrabar neka proba :D
     
    На petkovska97, Boka.A и Maau им се допаѓа ова.
  18. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Тоа со пудрата стварно делува. Јас немам пробано, но една девојка шо учеше со мене некогаш го практикуваше тоа. Само не треба да се претера со пудрата затоа што ќе почне да се познава.
     
    На mode-kristina и Boka.A им се допаѓа ова.
  19. anije

    anije Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    39

    Оф мила истиот проблем :( и мене ми паѓа кога нема да ја измиам 3 дена и кога ќе се мијам коса влакна ми паѓаат :( Леле колку се само среќни девојките што немаат коси како нашиве :(
     
    На Boka.A и bornthisway им се допаѓа ова.
  20. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Добредојдов во клубов :lol:
    Незнам зошто сите велат дека плава коса се суши и не се мрси?Јас сум доказот против,ни два дена не ми е чиста,ке ја измијам и одма другиот ден ми е мрсна :roll:
    Ми се смачило од нонстоп миење :x
    Велат од лимон останува почиста ама мене ми ја пожолтува и не користам
     
    На kristina123456, Tweet и Boka.A им се допаѓа ова.