1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мрсна коса

Дискусија во 'Коса' започната од Melodi, 20 ноември 2009.

  1. Anyshka

    Anyshka Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2022
    Пораки:
    6.280
    Допаѓања:
    29.174
    Пол:
    Женски
    Овој за мрсна коса го немам користено, тој против опаѓање, ама многу ми ја правеше сува косата и со маска.
    Дали овој ја прави сува, и дали помага за мрсна коса?
     
    На МикиМаусовка му/ѝ се допаѓа ова.
  2. МикиМаусовка

    МикиМаусовка Активен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2024
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    482
    Пол:
    Женски
    Мене овие два ми се спас, но нормално треба да се проба на секој различно делува.
     
    На Anyshka му/ѝ се допаѓа ова.
  3. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    16.415
    Допаѓања:
    34.011
    Пол:
    Женски
    Шампонот од Гарниер и јас го користам. Во комбинација со регенератор. После нанесувам маска. Добар е. Пред него го користев овој шампон од Гарниер, ама како да ми ја мрсеше косата.
    upload_2024-1-20_11-36-15.png
     
    На SaniD, hermosa, Anyshka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. МикиМаусовка

    МикиМаусовка Активен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2024
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    482
    Пол:
    Женски
    Јас маска, регенератор не користам.
     
    На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  5. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    16.415
    Допаѓања:
    34.011
    Пол:
    Женски
    И јас имам мрсна коса. Хед енд шолдерс не ми помогна. Уште повеќе првут ми правеше. Чудна работа... Ги имам пробано сите шампони против првут и сите ми правеа поголема беља. Па решив да сменам. Шампонов од Гарниер мислам дека е за сува коса. Најлош шампон Вош енд гоу.
     
    На Anyshka и МикиМаусовка им се допаѓа ова.
  6. Kataklinkers

    Kataklinkers Популарен член

    Се зачлени на:
    10 септември 2014
    Пораки:
    1.475
    Допаѓања:
    9.065
    Дали го имате користено овој шампон?

    Screenshot_20240128-105902_Chrome.jpg
     
    На MayDiamonds му/ѝ се допаѓа ова.
  7. feminiska

    feminiska Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2020
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    6
    Drustvo, gi procitav nagore komentarite...mrsna kosa vo koren haos, suva po dolzina i pritoa poslednive 5 meseci uzasno mi paga.. koristam Schwarzkopf Fibre Clinix protiv opagjanje, imase efekt prviot mesec vo odnos na opagjanjeto, sega nisto. Koristev i Tiande protiv opagjanje, i toa bese samo momentalnio.
    Ke poludam veke neznam shto da pravam, hormoni se ok, pocnav da vnimavam na iskrana, ja susam so dyson, ne ja trupam so prparati, farbana sum i non stop stavam preliv...help me
     
  8. Prinsess_Eva

    Prinsess_Eva Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2020
    Пораки:
    249
    Допаѓања:
    919
    Пол:
    Женски
    Од кој си повеќе задоволна? Мене ми е ем многу мрсна ем ми паѓа. Темето веќе ми се гледа. Против опаѓање нема што не пробав.
     
  9. Skyler

    Skyler Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2022
    Пораки:
    3.549
    Допаѓања:
    11.400
    Пол:
    Женски
    На уртекрам за мрснотијата, а за нови влакна од rossen ама да го земеш и тој hair infusion во комбинација да го користиш со шампонот.

    IMG_5534.jpeg
     
  10. Prinsess_Eva

    Prinsess_Eva Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2020
    Пораки:
    249
    Допаѓања:
    919
    Пол:
    Женски
    Ке ги пробам благодарам :f:
     
    На Skyler му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Anyshka

    Anyshka Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2022
    Пораки:
    6.280
    Допаѓања:
    29.174
    Пол:
    Женски
    И мене тие против перут ми правеа повеќе перут, не дека имам перут, онака пробав Хед енд шолдерс од ментол, дури ме печеше кожата, мм па само Хед Ен шолдерс класик користи, и од тој нема перут, ама ако користи други шампони му се прави перут.
     
    На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  12. К.М*

    К.М* Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2015
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    Здраво, дали некој може да ми помогне и дали се наоѓа во иста ситуација. Косата ми се мрси веќе нареден ден, ја мијам секој ден сега кога почнав на работа, периодот последниве 2 години кога бев повеќе дома косата ја миев двапти неделно, некогаш и еднаш (тоа што велат дека ако е мрсна косата, да се трудиш да ја миеш помалку, тоа не помага). Исто така косата многу ми паѓа и не е период туку веќе неколку години косата многу ми опаѓа. А кога е мрсна косата (а секогаш ми е) влакното е потенко и уште повеќе имповеќе капе.. Што се однесува до хормони крвни слики тоа се во ред, пола година сум под така поголем стрес можеби тоа нешто влијае меѓутоа реков дека проблемот е подолго време веќе со години…пробав многу шампони нема никакво подобрување, сега веќе два месеци ја мијам косата со шампон внатре со б комплекс што растворив, и тоа не ми помага… Ужас.. Дали може нешто да препорачате вам што ви помогнало… Коренот ми е мрсен веќе наредниот ден, додека надолу е сува..
     
  13. An4e banance

    An4e banance Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2019
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    658
    Пол:
    Женски
    За опаѓање од лично искуство ти го препорачувам Алпецин Ц+ кај мене имаше ефект после употребата на првото шише престана да ми паѓа,а во однос на мрсење и јас го имам истиот проблем ја мијам скоро секој ден ...Ако некоја го решила проблемот со мрсење нека сподели искуство....
     
    На К.М* му/ѝ се допаѓа ова.
  14. piglet1

    piglet1 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2015
    Пораки:
    946
    Допаѓања:
    18.860
    Пол:
    Женски
    Иста сум и јас. Сѐ имам пробано и џабе.
     
    На Anyshka и К.М* им се допаѓа ова.
  15. Maca Macka

    Maca Macka Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2022
    Пораки:
    1.197
    Допаѓања:
    2.806
    Пол:
    Женски
    Касно одговарам но шампонот е одличен за танка коса што брзо се масти и дава волумен.
     
    На Kataklinkers му/ѝ се допаѓа ова.
  16. MayDiamonds

    MayDiamonds Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2013
    Пораки:
    1.717
    Допаѓања:
    2.030
    Бебешките шампони на Johnson’s жолтиот и зелениот (прозирни што се). Тие се без сулфати и премногу ја сушат косата. Мене тие досега најмногу ми помогнале но да знаеш цела коса ќе ти се пресуши и врвовите како картон :tmi: Ќе мораш да ставаш маска прилично голема количина и потоа да прскаш спреј за расчешлување и на крај серум за да можеш да ја чешлаш и да биде свиленкаста на врвовите а сува и волуменозна во коренот, инаку буквално ќе ти биде како слама ептен ја сушат. Јас не сум фарбана имам природно долга и многу фина мека коса, ако имаш погрубо влакно и ако си фарбана очекувај дека уште посува ќе ти ја направат ама барем издржува до втор ден.
     
    На К.М* му/ѝ се допаѓа ова.
  17. V.N.

    V.N. Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2020
    Пораки:
    2.987
    Допаѓања:
    12.481
    Пол:
    Женски
    Јас имам коса што се мрси мислам за 15 мин(facepalm) Денес да ја измијам, утре веќе мрсна е. Кога ќе ги видам некои со фризури свежи по цела недела ми се плаче. Последно го земав на Оливал шампонот од Пискавац (што и да е, а мислам црно семе е) и косата ми издржува дури до 3 ден
     
    На Anyshka и Didajo им се допаѓа ова.
  18. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.175
    Допаѓања:
    199.995
    Пол:
    Женски
    Тој на Оливал не беше против опаѓање?
     
  19. V.N.

    V.N. Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2020
    Пораки:
    2.987
    Допаѓања:
    12.481
    Пол:
    Женски
    Може да е, ама мене и за тоа ми треба :)
     
    На Anyshka и Annath им се допаѓа ова.
  20. К.М*

    К.М* Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2015
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    А дали некој има користено Биотин капсули, или некои други вакви витамини за коса против опаѓање и дали се познава некакво подобрување?