1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мрсна коса

Дискусија во 'Коса' започната од Melodi, 20 ноември 2009.

  1. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Девојки, ај еден совет од мене сега, не знма дали ви пишав последниве недели...купете си шампон од Алкалоид,од коприва, извесно време мијте се со него, не експериментирајте со други, кај мене има доста подобрување, не ја мијам толку често, се мијам наизменично сега со тој и со гарниер за плава коса. Пробајте, ништо не губите, 65 денари е тој.
     
  2. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    ok ce probam fala :D
     
  3. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    :devil:
     
  4. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    Здраво ! А како се нанесува од бебешката пудра ако можи некој да ми кажи на сува или мокра коса се става на коренот се масира или ??? ај нешто повеќе за нанесувањето на пудрата
    фала однапред.

    Поздрав
     
  5. m.b.jovanova

    m.b.jovanova Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    5
    бебшката пудра ке ја става на сува кос кога ти е мрсна на коренот на косата поточно на темето и се втрива во коренот на косата и се расчешлува косата
     
  6. Waka-waka

    Waka-waka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2.261
    Допаѓања:
    8.646
    Имај на ум дека колку почесто ја миеш толку повеќе ќе се мрси. Тоа е природен механизам на косата и кожата на главата на тој начин се бранат од претерано сушење. Користи некој поблаг шампон и редуцирај го миењето. Поздрав :hai:
     
  7. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    фала многу :D
    Иначе пробајте го Wash & Go за мрсна коса,jas имав очајно мрсна коса за еден ден ми се мрсеше ама од кога почнав да се мијам со Wash & Go косата ми е побујна и поубава и не ми се мрси многу и не се мијам секој ден од кога го користам него.
    А какво е вашето искуство со ампулите немам користено досега а помагат ? :)
     
  8. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    бебшката пудра ке ја става на сува кос кога ти е мрсна на коренот на косата поточно на темето и се втрива во коренот на косата и се расчешлува косата[/quote

    А не се мија после ствањето само се расчешлува ???
     
  9. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
     
  10. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    22.953
    Допаѓања:
    198.627
    Пол:
    Женски
    Само расчешлај ја да испадне вишокот пудра, ништо повеќе... тоа може да ти ја држи косата барем уште еден ден. А се става кога ти е мрсна, а немаш време да ја измиеш, од било кои причини. Пудрата го впива вишокот мрснотија. Убаво е да имаш некоја од миризливите пудри, како пудрата на Фелче... убаво ќе ти мириса косата.
     
  11. sweetyears

    sweetyears Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 септември 2010
    Пораки:
    243
    Допаѓања:
    45
    i jas imam mrsna kosa i frizerkata mi rece da ne stavam regenerator ili maski samo so sampon kosata 3-4 pati
     
  12. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.381
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    3-4 пати со шампон !? Мислам дека два пати е сосема доволно.
     
  13. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    и јас мислам дека е многу :^)
     
  14. T.J

    T.J Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Морам и јас да ви се придружам во клубот, бидејќи и мојата коса многу бргу се мрси. :) Советот со миење на 4-5 дена ми изгледа колку тешко остварлив за таквите како нас, толку и ефикасен, држи вода муабетот дека сами си ја навикнуваме косата на толку често миење. Баш ќе пробам да издржам така некој период, да видиме дали стварно ќе успее :)
     
  15. SingleI

    SingleI Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2010
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    0
    Probelmov izgleda nema resenie :( i jas imam mrsna kosa .. sum probala sekakvi samponi no sepak toa e .Sega koristam sampon od Shauma za volumen i da vi recam dobro e .. do 3 dena se izdrzuva veke 4 e mrsna no zadovolna sum nekako :)
     
  16. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.381
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Зошто проблемот нема решение? Добро е штом до три дена ти е убава косата, не знам зошто не си задоволна |(
     
  17. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    97
    Ако си ја измила денес,а утре да ти е мрсна да не си задоволна...Ама да издржува три дена па тоа не е малку....Ти да не очекуваш еднаш неделно да ја миеш?
    Не е можеби убаво и секој ден да ја миеш,ама преку ден-два мислам дека е ок.
     
  18. mysterious

    mysterious Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    1.491
    Допаѓања:
    2.661
    Mрсна коса..? Што е тоа..? :lol:
    Сериозно,немам никаков проблем со мрсна коса...Такво ми е влакното а и косата густа,така да и две недели да не се измијамнема да се забележи...А јас не можам така ( многу нормално) и ја мијам на двата дена... :fubar: Ама ај... :)
     
  19. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    Мислам дека е најдобро косата да се мие двапати во неделата.Особено тие што имаат мрсна коса :^)
     
  20. kiki4kablondy

    kiki4kablondy Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2010
    Пораки:
    469
    Допаѓања:
    443
    Пол:
    Женски
    Nema nikakvo resenie za mrsna kosa i jas imam, i nisto se sum probala duri i ne sum ja miela cesto i nisto pak isto taka da toa e sto e :)