Мрсна коса

Дискусија во 'Коса' започната од Melodi, 20 ноември 2009.

 1. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.828
  Пол:
  Женски
  Девојки, ај еден совет од мене сега, не знма дали ви пишав последниве недели...купете си шампон од Алкалоид,од коприва, извесно време мијте се со него, не експериментирајте со други, кај мене има доста подобрување, не ја мијам толку често, се мијам наизменично сега со тој и со гарниер за плава коса. Пробајте, ништо не губите, 65 денари е тој.
   
 2. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.367
  Допаѓања:
  7.267
  ok ce probam fala :D
   
 3. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.367
  Допаѓања:
  7.267
  :devil:
   
 4. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.367
  Допаѓања:
  7.267
  Здраво ! А како се нанесува од бебешката пудра ако можи некој да ми кажи на сува или мокра коса се става на коренот се масира или ??? ај нешто повеќе за нанесувањето на пудрата
  фала однапред.

  Поздрав
   
 5. m.b.jovanova

  m.b.jovanova Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  5
  бебшката пудра ке ја става на сува кос кога ти е мрсна на коренот на косата поточно на темето и се втрива во коренот на косата и се расчешлува косата
   
 6. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.053
  Допаѓања:
  8.614
  Имај на ум дека колку почесто ја миеш толку повеќе ќе се мрси. Тоа е природен механизам на косата и кожата на главата на тој начин се бранат од претерано сушење. Користи некој поблаг шампон и редуцирај го миењето. Поздрав :hai:
   
 7. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.367
  Допаѓања:
  7.267
  фала многу :D
  Иначе пробајте го Wash & Go за мрсна коса,jas имав очајно мрсна коса за еден ден ми се мрсеше ама од кога почнав да се мијам со Wash & Go косата ми е побујна и поубава и не ми се мрси многу и не се мијам секој ден од кога го користам него.
  А какво е вашето искуство со ампулите немам користено досега а помагат ? :)
   
 8. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.367
  Допаѓања:
  7.267
  бебшката пудра ке ја става на сува кос кога ти е мрсна на коренот на косата поточно на темето и се втрива во коренот на косата и се расчешлува косата[/quote

  А не се мија после ствањето само се расчешлува ???
   
 9. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.367
  Допаѓања:
  7.267
   
 10. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.121
  Допаѓања:
  123.213
  Пол:
  Женски
  Само расчешлај ја да испадне вишокот пудра, ништо повеќе... тоа може да ти ја држи косата барем уште еден ден. А се става кога ти е мрсна, а немаш време да ја измиеш, од било кои причини. Пудрата го впива вишокот мрснотија. Убаво е да имаш некоја од миризливите пудри, како пудрата на Фелче... убаво ќе ти мириса косата.
   
 11. sweetyears

  sweetyears Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 септември 2010
  Пораки:
  243
  Допаѓања:
  45
  i jas imam mrsna kosa i frizerkata mi rece da ne stavam regenerator ili maski samo so sampon kosata 3-4 pati
   
 12. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.376
  Допаѓања:
  1.089
  Пол:
  Женски
  3-4 пати со шампон !? Мислам дека два пати е сосема доволно.
   
 13. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  301
  и јас мислам дека е многу :^)
   
 14. T.J

  T.J Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Морам и јас да ви се придружам во клубот, бидејќи и мојата коса многу бргу се мрси. :) Советот со миење на 4-5 дена ми изгледа колку тешко остварлив за таквите како нас, толку и ефикасен, држи вода муабетот дека сами си ја навикнуваме косата на толку често миење. Баш ќе пробам да издржам така некој период, да видиме дали стварно ќе успее :)
   
 15. SingleI

  SingleI Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2010
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  0
  Probelmov izgleda nema resenie :( i jas imam mrsna kosa .. sum probala sekakvi samponi no sepak toa e .Sega koristam sampon od Shauma za volumen i da vi recam dobro e .. do 3 dena se izdrzuva veke 4 e mrsna no zadovolna sum nekako :)
   
 16. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.376
  Допаѓања:
  1.089
  Пол:
  Женски
  Зошто проблемот нема решение? Добро е штом до три дена ти е убава косата, не знам зошто не си задоволна |(
   
 17. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  92
  Ако си ја измила денес,а утре да ти е мрсна да не си задоволна...Ама да издржува три дена па тоа не е малку....Ти да не очекуваш еднаш неделно да ја миеш?
  Не е можеби убаво и секој ден да ја миеш,ама преку ден-два мислам дека е ок.
   
 18. mysterious

  mysterious Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  1.491
  Допаѓања:
  2.656
  Mрсна коса..? Што е тоа..? :lol:
  Сериозно,немам никаков проблем со мрсна коса...Такво ми е влакното а и косата густа,така да и две недели да не се измијамнема да се забележи...А јас не можам така ( многу нормално) и ја мијам на двата дена... :fubar: Ама ај... :)
   
 19. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  301
  Мислам дека е најдобро косата да се мие двапати во неделата.Особено тие што имаат мрсна коса :^)
   
 20. kiki4kablondy

  kiki4kablondy Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2010
  Пораки:
  469
  Допаѓања:
  442
  Пол:
  Женски
  Nema nikakvo resenie za mrsna kosa i jas imam, i nisto se sum probala duri i ne sum ja miela cesto i nisto pak isto taka da toa e sto e :)