Мрсна коса

Дискусија во 'Коса' започната од Melodi, 20 ноември 2009.

 1. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.276
  Допаѓања:
  5.138
  И јас имам мрсна коса. Ја мијам 2 пати неделно. Забележав дека на одреден период косата се заситува од еден шампон па наоѓам друг. Колку често ја миеш толку повеќе ќе се мрси. Потни жлезди се во прашање тука и неможеш ништо
   
 2. LaChiquita

  LaChiquita Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2010
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  357
  Не постои шампон за мрсна коса! 2 пати во неделата е сосем доволно за миење, 2 дена ќе ја носиш пуштена, после во репче, со венче, шнолче или марама и ќе помине уште еден ден. Плус и малце бебешка пудра или талк, и мора да се навикнеш! Шампонот може само да даде поубав сјај, а дека ќе престане да се мрси, тоа не верувам ]:)
   
  На bluberry му/ѝ се допаѓа ова.
 3. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.084
  Јас сега го купив Орзен шампонот...Ми го препорачаа,помагал многу...На база на пиво..
  Ќе започнам да го користам,па ќе ви пишам какви се резултатите ;)
  [​IMG]
   
 4. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.899
  А од каде го купи и колку чини ?
   
 5. LaChiquita

  LaChiquita Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2010
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  357
  Го има насекаде, и по маркети и по аптеки, мислам дека не е повеќе од 140 денара, ама не го бива...џабе реклама, јас го имав, само првут добив, ништо друго |(
   
 6. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.084
  Го купив од Веро околу 140-150 денари...Ете девојката над мене не е задоволна..па ќе пишам јас дали е добар...Мене ми го фалеа многу...
   
 7. Beaty

  Beaty Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2010
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  293
  Леле и јас имам мрсна коса многу ме нервира.Секој втор ден ја мијам ужас.Пробав многу шампони но ни еден не ми помогна.Сега моментално го користам Garnier Fructis. Добар е не ми се мрси толку косата.
   
 8. carpediem

  carpediem Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  За жал и јас го имам истиот проблем.Преку еден ден мијам,првиот ден од фенирањето супер,утредента спласната и темето ужасно мрсно.Сум се консултирала со повеќе дерматолози но немам некое корисно решение.Моментално користам шампон од коприва од афродита,на природна база за секојдневна употреба.
   
 9. senza.parole

  senza.parole Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  18.961
  Пол:
  Женски
  Шампонот Орзен е навистина добар за мрсна коса, дури и тој за нормална коса да го купите нема да згрешите мислам зашто стварно многу ја суши косата, инаку ептен е економичен 400мл. а 150 денари е... :)
   
 10. Tenna

  Tenna Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2010
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  329
  Јас немам убаво искуство со овој шампон.Обично сакам да пробувам нови производи,и така го купив кога излезе орзенот на база на пиво.Шампонот е доста јак,мене ми ја наполни косата со првут,а во животот првут не сум имала,а кожата на главата ужасно ме чешаше.Така да ,не се што се рекламира,секогаш е убаво.
   
 11. beautiful87

  beautiful87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2010
  Пораки:
  322
  Допаѓања:
  111
  Единствено решение за мрсна коса ви е да ја миете што е можно поретко, но неможете да очекувате една, две недели и готово нема веќе да ви биде мрсна, треба да помине одреден период. Мене ми беше многу мрсна и ја миев на два дена, некогаш и секој ден, сеа ја мијам на 4 дена и ми е одлична, а плус и ми е посјајна отколку кога ја миев преку еден, два дена. Затоа издржете некој период да ја миете што е можно поретко и ќе ги видите резултатите.
   
 12. ignatovaleona

  ignatovaleona Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 септември 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  za zal i jas go imam istiot problem ,gi probav site samponi no nieden ne pomaga neznam sto da pravam taka da ako nekoj ima resenie bi bilo mnogu dobro :devil:

  [mod-kirilica:1dt7ozqh][/mod-kirilica:1dt7ozqh]
   
 13. The.Complicated

  The.Complicated Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  234
  Пол:
  Женски
  Пробајте го шампонот Orzene, јас имав проблеми со мрсна коса но сега сум презадоволна .
   
 14. xxAngelxx

  xxAngelxx Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  1.499
  Допаѓања:
  961
  Пол:
  Женски
  Ste go probale li RECEPT samponot na SUBRINA? Aj ako ima nekoj sto go probal toj za masnka kosa neka pise dali e dobar. :D

  [mod-kirilica:18727aqy][/mod-kirilica:18727aqy]
   
 15. Tinushka

  Tinushka Популарен член

  Се зачлени на:
  23 мај 2010
  Пораки:
  1.216
  Допаѓања:
  4.754
  Пол:
  Женски
  И јас го имам истиот проблем и никако неможам да се справам со неа =(
   
 16. The.Complicated

  The.Complicated Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  234
  Пол:
  Женски
  Да јас сум го пробала и сеуште го користам. Одличен е, земи го тој од Алое Вера. Тој помага за мрсна коса ;)
   
 17. xxAngelxx

  xxAngelxx Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  1.499
  Допаѓања:
  961
  Пол:
  Женски
  Hmm od aloe vera?? A ovoj?? i kazi mi kolku cini? pozz
   

  Прикачени фајлови:

  На dusicka.musicka му/ѝ се допаѓа ова.
 18. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.726
  Допаѓања:
  5.142
  ^Рецепт е мислам околу 140 денари.
   
  На dusicka.musicka му/ѝ се допаѓа ова.
 19. meruska

  meruska Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2010
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  102
  да сум го користела од алое вера добар е
   
  На dusicka.musicka му/ѝ се допаѓа ова.
 20. ANELIJA

  ANELIJA Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2010
  Пораки:
  229
  Допаѓања:
  154
  Дали некој го има користено Лореал шампонот белиот што е.....не знам дали е до мојата коса ама многу бргу ми се масни за 1 ден. Денска ја мијам до утре вечер мас. Ако има некој нека пиШе како му делувал на него позззззззз