1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мрсна коса

Дискусија во 'Коса' започната од Melodi, 20 ноември 2009.

  1. Ледена Кралица^^

    Ледена Кралица^^ Активен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2017
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Женски
    Девојки, јас имам премногу мрсна коса, ми се мрсеше премногу, откако ке ја измиев и исушев беше пак како не измиена незнам колку време. Сега откако почнав да користам Garnier - ULTRA DOUX avocado and shea butter воопшто не ми е како порано. Ви го препорачувам, цената му е некаде околу 159денари , толку го купив јас и мислам дека го има низ сите маркети. Ако го проба некој нека пише мислење. :):*
     
    На hermosa и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  2. Independiente

    Independiente Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2014
    Пораки:
    787
    Допаѓања:
    1.558
    Пол:
    Женски
    За мрсна коса мислам треба да се користи на природна база ~во дм има на алверде баш за мрсна коса.. искрено многу луѓе го купуваат а не е многу скап. На попуст се често за 99ден.. Не ми текнува на што база беше точно..
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Peregrin

    Peregrin Нов член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2018
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки. Вчера мајка ми ми кажа дека свински сапун, оној селски домашен , помагал за мрсна коса. Вчера барав на нет, прочитав дека помагал плус и за избелување на косата. Дали некој од вас има користено и може да ми каже какви резултати имал. Фарбана сум со к'на црна , а сакам да си ја вратам мојата природна боја , светло кафена ми е . Да додадам плус дека имам и ретка коса :(
     
    На SexyGirl2 и AliciaSilver им се допаѓа ова.
  4. AliciaSilver

    AliciaSilver Активен член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2017
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    209
    Пол:
    Женски
    За к`на знам дека неможеш да ставаш боја дури не падне цела така ми рече фризерот,а кога ќе падне неможам да ти кажам бидејќи мене многу бавно ми падна помина една година и сеуште имам нијанса од к`ната,а за сапунот јас имам користено исто мојата мајка ми препорача јас на почеток се бунев но кога пробав бев навистина изненадена и неколку месеци користев и косата ја миев два пати во неделат,а сега секој втор ден ми е мрсна и планирам повторно да почнам со тој сапун.Можеби малку чудно мириса но не е страшно
     
    На SexyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.880
    Допаѓања:
    14.234
    Пол:
    Женски
    moze da stavis slika? I Mene mi treba nekoj dobar sampon za Mrsna kosa
     
  6. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    Jас моментално го користам од Фармаси за мрсна коса, ама искрено сега засега не сум баш задоволна од ефектот, пак ми се мрси косата за неполни два дена и нема некој голем волумен, како сплескана ми делува.
    Се надевав дека барем овај ќе ми помогни пошо е на природна база ама ништо нема спас за мене изгледа.
     
    На alexa_dimoska му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Cruise

    Cruise Активен член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2018
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    89
    Пол:
    Машки
    Фризерката ми кажа за мрсна коса, да се раствори сода бикарбона во вода, и со растворот да се намачка косата да постои 3-4 минути, и да се исплакне со вода и убав шампон.
    Наводно содата ги прочистувала каналите од влакната и и давала сјај на косата и ја зајакнувала.
    Колку е вистина незнам, јас не сум пробал.
     
  8. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    @Cruise
    Немој ни да пробуваш, содата ја прави косата како крута, сува нема да можиш да ја исчешлаш после.
    Катастрофа значи нема лек за мрсна коса, дури ни оцетот не ми помага баш.
    Ќе му дадам уште неколку шанси на овај од Фармаси па ако има промена ќе ве известам.
     
  9. Cruise

    Cruise Активен член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2018
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    89
    Пол:
    Машки
    Така кажа таа, не сум пробал. Ама влијае и храната мрсна храна, цигари, благо. Јас со Палмолив си се бањам. Со Вош Енд Гоу имам многу првут. Не го препорачувам тој шампон.
     
    На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
  10. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.880
    Допаѓања:
    14.234
    Пол:
    Женски
    За мрсна коса најдов шампон на здравје со глина беше за мрсна коса и коса склона кон првут
     
    На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Devil's Mistress

    Devil's Mistress Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2015
    Пораки:
    193
    Допаѓања:
    162
    Пол:
    Женски
    Го земав од Фармаси за мрсна коса и ќе пробам па ќе видам иначе ми препорачаа да ставам две лажички сол во шампонот и тоа не само за овој него за сите шапони за мрсна и безживотна сплескана, умрена коса како мојава. Дали некоја пробала до сега ? :)
     
  12. oblace1

    oblace1 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 март 2013
    Пораки:
    2.337
    Допаѓања:
    8.091
    Пол:
    Женски
    Со сол немам пробано, но со сода бикарбона да. И не е лошо, убаво ја чисти косата, дава слаб волумен, но за мојата коса и тоа е супер. Пробај би требало да ти се допадне ефектот.
     
    На Devil's Mistress му/ѝ се допаѓа ова.
  13. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.880
    Допаѓања:
    14.234
    Пол:
    Женски
    jas imam probano so sol. e sega samponot po nekoe vreme ja menuva strukturata ako ima sol vo nea taka da... stavi sol i sampon na raka i izmesaj samponiraj
     
    На Devil's Mistress му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Devil's Mistress

    Devil's Mistress Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2015
    Пораки:
    193
    Допаѓања:
    162
    Пол:
    Женски
    Izvinete za latinicava a da te prasam koj bese kaj tebe efektov so stavase sol dali pomogna pri mrsnotijata volumenot ili ?
     
  15. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.534
    Пол:
    Женски
    Сол или сода бикарбона немојте да употребувате ако имате чувствителна кожа на главата. :)
     
    На sorbet му/ѝ се допаѓа ова.
  16. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.880
    Допаѓања:
    14.234
    Пол:
    Женски
    може да предизвика првут
    јас сол користев за првото шампонирање. За второто без сол. Не даде некој голем ефект за волумен ама со солта ја миев на 3 дена а не на 2 како што правев претходно
     
  17. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.534
    Пол:
    Женски
    Не само првут, туку и дополнително да ја иритира кожата на главата, па да се јави силно чешање.
     
    На crazylady, marchi-cool и joy1 им се допаѓа ова.
  18. celineparis

    celineparis Популарен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2014
    Пораки:
    926
    Допаѓања:
    2.562
    Го користам шампонот на Тиан Де и сега место на два дена ја мијам косата на три, ама според тоа колку е загаден градот не ни очекувам некоја свежина на косата да одржам подолго од ова.
     
  19. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    13.691
    Допаѓања:
    42.890
    Пол:
    Женски
    Значи што не сум пробала од шампони и пак на 2от ден веќе ми е гнасна косава.Најефективен ми е Head and Shoulders Citrus Fresh и оној со Menthol и од Дм оној на Балеа со глина во туна што е.Ем убаво ми мириса ем помага колку толку.И со оцет сум пробувала ама смрдев на биртија.Нај незадоволна сум од Wash and go демек за мрсна коса.Ма какви бре исто ко немиена да сум исто.
     
  20. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.880
    Допаѓања:
    14.234
    Пол:
    Женски
    и јас сум дека не чини wash & go овде читав дека шампонот на sayoss за волумен бил добар и за мрсна коса