Мрсна коса

Дискусија во 'Коса' започната од Melodi, 20 ноември 2009.

 1. Хана-банана

  Хана-банана Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2018
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  204
  Пол:
  Женски
  Ве мoлaм зa пoмoш. Имaм мрснa кoсa, нaутрo ќе јa измијaм дo вечертa е веќе мрснa, следниoт ден никaквa. Не јa мијaм секoј ден, јa врзувaм вo репче, јa мијaм преку еден или двa денa, кoгa кaкo, нo мнoгу ми е мрснa, ве мoлaм зa препoрaкa зa некoј шaмпoн, дoмaшнa мaскa, билo штo. Истo сaкaм и дa јa oсветлaм сo прaмени, дaли тoa би пoмoгнaлo дa не е тoлку мрснa, декa нели фaрбaтa јa суши.
   
 2. Ikickabebusce

  Ikickabebusce Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2018
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  3.143
  Пол:
  Женски
  Пробај со тео шампонот од коприва... Или со брезов шампон..
   
  На Хана-банана му/ѝ се допаѓа ова.
 3. presiosaP

  presiosaP Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2014
  Пораки:
  850
  Допаѓања:
  2.199
  Пробај со wash&go with herbal extracts for greasy hair.... Од сите шампони што сум ги пробала само тој најмногу ми одговара другите ми се агресивни ..
   
  На zuto, cresa-jagoda и Хана-банана им се допаѓа ова.
 4. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  3.715
  Допаѓања:
  30.911
  Пол:
  Женски
  Пробај да издржиш 4-5 дена без миење.Користи шампон со билки за мрсна коса(Wash&Go или Garnier).Помеѓу редовните миења користи сув шампон.Ако не ти пријат јаките,користи шампони со поблаги формули.
   
  На Хана-банана му/ѝ се допаѓа ова.
 5. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  3.474
  Допаѓања:
  9.212
  Дали некој има искуство со Елвитал шампонот на Лореал за мрсен корен?
  Моментално користам Глисс за мрсна коса ама не сум задоволна. Немам приметено никакви резултати, башка надолу многу ми е сува косата и дополнително ми ја плетка, исто и не пени ич, треба да ставам полна рака шампон за убава пена да се направи да осеќам дека ми е чиста косата.
   
  На Dr.Zzz му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  2.745
  Допаѓања:
  13.375
  Пол:
  Женски
  @pamelche мислиш на тој во сина амбалажа со глина што е?
   
 7. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  3.474
  Допаѓања:
  9.212
  Да, не знам од кај тоа Елвитал ми испадна да го пишам :tmi:
   
 8. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  2.745
  Допаѓања:
  13.375
  Пол:
  Женски
  Ич да не се мислиш земи го,го користам 2 месеци и презадоволна сум. Косата ја миев порано на 2 дена сега издржувам дури и до 4
  Освен тоа шампонот преубаво мириса и долго време се осеќа на коса. На почеток може да не ти се свиѓа така беше и кај мене,но сега преубава ми ја прави косата мека и сјајна
   
  На pamelche и hermosa им се допаѓа ова.
 9. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  3.474
  Допаѓања:
  9.212
  Фала ти, ќе го пробам. Дали може да ми кажеш цена?
   
 10. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  5.163
  Допаѓања:
  10.350
  Пол:
  Женски
  ништо не и прави бекутанот на мрсната коса. Наутро ја миев вечерта пред да легнам исто ко да не сум ја миела 3 дена
   
 11. Strawberry1238

  Strawberry1238 Активен член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2018
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  можеби е до коренот на косата пошо јас почнав да користам бекутан и добра ми е мијам ја на 3 дена сега за разлика од претходно ко ја миев секој ден
   
 12. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.440
  Допаѓања:
  3.218
  Пол:
  Женски
  пробајте Лореал Елсеве тотал репаир за мрсна коса помага
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Cvekence789

  Cvekence789 Активен член

  Се зачлени на:
  22 август 2018
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  44
  Пол:
  Женски
  Има некоја побано шампон од пантен за мрсна коса? Денес го видов но се мислам дали да го земам :smirk:
   
 14. Poppins

  Poppins Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  1.370
  Допаѓања:
  2.981
  Пол:
  Женски
  Јас го користам моментално овој и сум презадоволна
  p1802580-1802580_-1_-1_60337.jpg
  плус и со овоа а треирам косата мн убаво делува , мека и како излезена од салон да сум ми е
  81ijuVOowZL._SY355_.jpg
   
  На cresa-jagoda и Cvekence789 им се допаѓа ова.
 15. flower30

  flower30 Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 април 2014
  Пораки:
  2.907
  Допаѓања:
  40.031
  Само да се надоврзам дека и јас имам мрсна коса. Се исфарбав плава(со бланш плус ми вадеа прамени) и веќе еден месец сум со новата боја. И дефинитивно се намали мрсењето на косата. Само јас ја мијам на 3 дена дека ми е ретка и многу ми се слепува . Јас купив и сув шампон на Балеа, ок е ама ако можеш да најдеш од Кам од тие шампони за суво миење се подобри, според мене.
   
  На Хана-банана му/ѝ се допаѓа ова.
 16. poker_face

  poker_face Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2017
  Пораки:
  258
  Допаѓања:
  3.410
  Пол:
  Женски
  Дали некој пробал да ја мие косата со Расул глина? Сум читала дека помага при проблеми со мрсна коса.
   
 17. your-girl.-.friend

  your-girl.-.friend Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  1.054
  Пол:
  Женски
  И јас исто така имам проблем со брзо мрсење на косата. Имам пробано се и сешто, па и од лани почна премногу да ми опаѓа. Сега го користам Alpecin c1 скоро месеципол и нема никакви резултати. Веќе ми се смачи да експериментирам ама морам. Што би ми препорачале друго да пробам??(facepalm)
   
 18. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.440
  Допаѓања:
  3.218
  Пол:
  Женски
  плавиот шампон Clay на L`oreal ,наменет за мрсна коса со 3 видови глина .Го купив во Рамстор[​IMG]
   
  На eta и your-girl.-.friend им се допаѓа ова.
 19. your-girl.-.friend

  your-girl.-.friend Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  1.054
  Пол:
  Женски
  Ќе го пробам и овај. То е то :^)
   
  На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
 20. bubicko88

  bubicko88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2016
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  [​IMG] Јас го користам овој шампон за мрсна коса многу ми помага на природна база е, претходно секакви шампони користев и за 1 ден пак мрсна. Го има и за сува и за првут.