Мрсна коса

Дискусија во 'Коса' започната од Melodi, 20 ноември 2009.

 1. drugarka

  drugarka Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.076
  Допаѓања:
  3.779
  Philips hp8250 salon dry pro 2300w
  Од пред неколку години е купен, сега има и појаки.
   
  На Marina*F му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Stefybutterfly

  Stefybutterfly Активен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2019
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Благодарам многу, а цената знаеш колку е?
   
 3. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  14.987
  Допаѓања:
  73.888
  Пол:
  Женски
  И начинот на сушење има многу удел во тоа како ќе се обликува косата, особено за мрсна коса која е тенка.
  Јас немам многу тенко влакно, ама косата ми се мастеше доста често и фризерката ме насочи како да ја фенирам косата за да извлечам поголем волумен и да не делува косата сплескана веднаш наредниот ден по миењето.
  Јас со тоа имав проблем. Првиот ден волумен за извоз, потоа ќе преспијам и наредниот ден...залепена за темето, а чиста.

  Ја собирам косата во два дела - го одделувам горниот дел (не знам како да опишам, станува збор за делот од косата со кој би можеле да направите half-bun) и го собирам со шнола, ги фенирам долните делови, па тоа собраното го отпуштам и ги сушам прамените во спротивни насоки.
  На пример, ако косата е поделена со патец на средината, левата страна ја преобрнувам накај десно и фенирам нагоре. Потоа истото и за другата страна, па кога ќе биде доволно сува, ја враќам во првобитна положба и ја фенирам за да биде права.
  Феноменално изгледа до третиот ден.
   
  На Zimone, Feminka22, oblace1 и 2 други им се допаѓа ова.
 4. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  1.191
  Допаѓања:
  7.868
  Пол:
  Женски
  Имам голем проблем со мрсна коса. Некој да ми препорача некаков шампон?
   
 5. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.177
  Допаѓања:
  69.544
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  Јас ти го препорачувам овој на Lush , Jumping juniper :)
   
  На piglet1, Feminka22, joy1 и 2 други им се допаѓа ова.
 6. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  1.191
  Допаѓања:
  7.868
  Пол:
  Женски
  Од каде можам да го купам?
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 7. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.177
  Допаѓања:
  69.544
  Пол:
  Женски

  Од Lush во Скопје сити мол
   
  На Feminka22, cresa-jagoda и Mrs.Precious им се допаѓа ова.
 8. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  1.191
  Допаѓања:
  7.868
  Пол:
  Женски
  Штета што не сум од Скопје.. Но сепак фала многу:)
   
  На Kjutche му/ѝ се допаѓа ова.
 9. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.177
  Допаѓања:
  69.544
  Пол:
  Женски
  На joy1 и Mrs.Precious им се допаѓа ова.
 10. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  1.191
  Допаѓања:
  7.868
  Пол:
  Женски
  На Kjutche и koritsaki им се допаѓа ова.
 11. DakaBaby

  DakaBaby Активен член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2018
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  84
  Пол:
  Женски
  Zdravo dali znaete nekoj sampon za mrsna kosa a da e mirizliv mnogu sakam.sapmon.sto ke trae mirizbata barem.dva dena ?
   
 12. eta

  eta Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2009
  Пораки:
  1.301
  Допаѓања:
  3.647
  Пол:
  Женски
  Ова е шампон или сапун?
   
 13. Amellie13

  Amellie13 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  1.904
  Допаѓања:
  32.534
  Пол:
  Женски
  Почнав да го користам Elseve со глина некое време и ептен сум задоволна. Косата комотно може 3 дена да издржи, 2 дена пуштена третиот во репче. Порано едвај 2 дена ми достојуваше. Плус многу убаво мириса, дава свежина и мекост на косата. Го препорачувам на секој што има проблеми со мрсна коса.
  [​IMG]
   
  На eta и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 14. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.177
  Допаѓања:
  69.544
  Пол:
  Женски

  Шампон во цврста состојба :)
   
  На cresa-jagoda и eta им се допаѓа ова.
 15. oblace1

  oblace1 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2013
  Пораки:
  1.279
  Допаѓања:
  5.920
  Пол:
  Женски
  Дали ги проба некој шампионите на Aussie? Ги добиле во дм, поконкретно за овој ме интересира, за волумен.
  16360011_0_640x640.jpg
   
 16. eta

  eta Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2009
  Пораки:
  1.301
  Допаѓања:
  3.647
  Пол:
  Женски
  Добар ли е?
  Кај во Сити Мол? Тоа како штанд во ходникот со природни производи?
   
 17. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.177
  Допаѓања:
  69.544
  Пол:
  Женски
  Да супер е , и иако е мало не се троши брзо. Јас бев многу задоволна , ако имаш мн масна коса екстра е.
  На штандот на Lush ги има , во ходникот во Сити мол :)
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Mollami

  Mollami Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2019
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  225
  Пол:
  Женски
  Imam mnogu gusta kosa. no mnogu cesto mi se mrsi..pa mi kazaa deka ne treba da ja mijam kosata sekoj den..:D otkoga prestanav sekoj den da ja mijam i rezultatite se podobri :D
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.433
  Допаѓања:
  129.292
  Пол:
  Женски

  Јас го имам овој конкретно. Што знам, ок е. Дава убав волумен, само шампонов, регенераторот не го зедов. Не ми прави разлика од други шампони, можеби да речам малку посуво е влакното, и не се сплескува брзо, особено кога е жешко и потам повеќе, што е плус. Ама дека е wow, не е. Има некој тежок ориентален мирис, не ми се допаѓа баш, ама јак е само после миење, следниот ден е нешто поблаг.
   
  На oblace1 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Emilija97mk

  Emilija97mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2015
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  174
  Пол:
  Женски
  Може слика од тој batiste розевиот шампон што го кажувате сите?