Мрсна коса

Дискусија во 'Коса' започната од Melodi, 20 ноември 2009.

 1. Marina*F

  Marina*F Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2019
  Пораки:
  244
  Допаѓања:
  186
  Пол:
  Женски
  1 парче колку време ти трае?
   
 2. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.317
  Допаѓања:
  70.635
  Пол:
  Женски

  Околу 5 месеци
   
  На Marina*F му/ѝ се допаѓа ова.
 3. A11

  A11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2016
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  18
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки ! Дали некоја од вас го има користено овој шампон или другиот Биоблас со ловоров лист за масна коса ? Би сакала да знам дали навистина помага при намалување на себум...:?:
  e6a98fd1edbc4959a37dc7247ad7e4d8.png
   
 4. Superlejdi27

  Superlejdi27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2020
  Пораки:
  196
  Допаѓања:
  955
  Пол:
  Женски
  Здраво
  Дали имате користено аспирин против мрсна коса,има ефекти?
   
 5. petkova994

  petkova994 Активен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2017
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  23
  Пол:
  Женски
  Zdravo,dali mora da se strikno seanik ili ovaj,ne mozam da gi najdam bas pod ova ime,ama za mrsna kosa mi dava dosta samo mirisot razlicen,mozam bilo koj ? Screenshot_20200221-033627_Amazon Shopping.jpg
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 6. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.317
  Допаѓања:
  70.635
  Пол:
  Женски

  овие два што ги користам јас се на Lush и ги има во Скопје сити мол, или ако не си од Ск, можеш тука да ги порачаш

  https://www.lush.com.mk/Jumping-Juniper-Цврст-шампон

  https://www.lush.com.mk/Seanik-Цврст-шампон
   
  На petkova994 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Prinsess_Eva

  Prinsess_Eva Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2020
  Пораки:
  110
  Допаѓања:
  429
  Пол:
  Женски
  Јас го користам со ловоров лист и единствено од него сум задоволна. Ако со другите шампони ја мијам навечер, сабајле зејтин. Со овој преку еден ден држи
   
 8. Angy.S

  Angy.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2016
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  33
  Пол:
  Женски
  Мислење за Орзене шампонот за мрсна коса?
   
 9. Chuchanov

  Chuchanov Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2019
  Пораки:
  586
  Допаѓања:
  1.231
  Пол:
  Женски
  Јас косата си ја средив со Алпецин шампонот за мрсна коса,сега два пати неделно ја мијам и не ми мрси ич,додуша ја фенирам ставам пудра на тафт малко ќе ја натапиран и лак за коса и си ја носам три дена
   
 10. MayDiamonds

  MayDiamonds Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2013
  Пораки:
  1.385
  Допаѓања:
  1.637
  Дали некој ја пробал оваа вода за масна коса на Балеа? На упатството пишува дека не се плакне, дали помага? :^) ALX_9217.jpg
   
 11. drvce1000

  drvce1000 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  4
  Каде го имаш сретнато овој шампон? Доколку се сетиш извести ме :)
  Секаде го барав ама никаде не го најдов. Јас го користев прво овој за првут, и многу ми одговараше и проблемот со скалпот ми исчезна, ниту ми беше сув, ниту мрсен, ниту имав првут.
  Сега го користам шампонот од ловоров лист анти-себум, и мене лично ми го пресуши скалпот, но ми издржува косата дури 3 дена без миење.
   
 12. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.599
  Допаѓања:
  9.159
  Пол:
  Женски
  Го има во Голден Роуз .
   
 13. Slatkish255

  Slatkish255 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2016
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  611
  Пол:
  Женски
  и во космо и виола го има
   
 14. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.286
  Допаѓања:
  3.493
  Пол:
  Женски
  Ако дознаете која цена е пишете, да знам дали вреди да одам до таму :D
  Screenshot_20200415-124616_Instagram.jpg
   
 15. Slatkish255

  Slatkish255 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2016
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  611
  Пол:
  Женски
  И јас го користев едно време и супер ми беше, ама по некое време почнаа како струпки да ми се прават од него и не го користев. Сега пред некое време пак го купив и пак исто... Му се случувало вака на некој?
   
 16. Amellie13

  Amellie13 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  1.939
  Допаѓања:
  33.135
  Пол:
  Женски
  Мене првут ми ствара по одредено време на користење и затоа сменив шампон. А дека помага, навистина помага.
  И сега пак би го користела, само не долго време.
  Моментално со wash and go мијам коса, колку толку задоволна сум.
   
 17. Slatkish255

  Slatkish255 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2016
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  611
  Пол:
  Женски
  Мене на Биоблас шампоните ми одговараат многу, особено тој со лук што е супер е.
  Како и да е на 3 дена се бањам, со што првиот и вториот ден косата ми е супер, е после третиот не баш ама издржувам за да не ја мијам толку често.
  И тој за мрсна коса на Биоблас е добар ама ми се презаситува брзо, инаку е супер(y)
   
  На Amellie13 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. BelieberYeahh

  BelieberYeahh Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  1.306
  Допаѓања:
  2.001
  Пол:
  Женски
  Имам мрсна коса која ја мијам на два дена, но едвај ми издржува и вториот ден веќе почнува да се мрси. Читав и на форумов и други некои препораки за шампонот Jumping Juniper oд Lush и би сакала да го пробам или тој или некој друг од Lush кој е за таа намена. Но, бидејќи имам проблем само со мрсен скалп, а косата генерално ми е сува и кршлива, дали конкретно овој шампон додатно ги суши краевите? Читав коментари од тој тип, па затоа решив и овде да прашам какво искуство имате вие?
   
 19. eva993

  eva993 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2019
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  233
  Пол:
  Женски
  Јас имам ист таков проблем!
  Тенко влакно со суви врвови и корен кој многу брзо ми се масти. Мене лично најдобро ми делува шампонот Green Matcha од Уртекрам. Мислам дека дури и е опишан како за таа намена.

  Конкретно за твоето прашање, со Lush немам искуство за шампони.
   
  На BelieberYeahh му/ѝ се допаѓа ова.
 20. BelieberYeahh

  BelieberYeahh Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  1.306
  Допаѓања:
  2.001
  Пол:
  Женски
  Не сум слушнала до сега за него, од каде го набавуваш и која е цената?

  Овој проблем го имам отсекогаш, некогаш дури и секој ден ја мијам косата и додатно ми се оштетува од фенот и пеглата.
  Ако има некој и други совети нека сподели, јас прашав конкретно за овој бидејќи прочитав добри коментари, но и други совети се добродојдени.