1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мување со протези?

Дискусија во 'Врски' започната од Catgirl1, 26 мај 2017.

 1. Catgirl1

  Catgirl1 Нов член

  Се зачлени на:
  26 мај 2017
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Се мував со протези незнам дали му сметаше, дали му беше убаво.Некое искуство? Ако смета темата слободно нека се избриши
   
  На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
 2. realGirl

  realGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2014
  Пораки:
  1.409
  Допаѓања:
  6.693
  Пол:
  Женски
  Сега сигурно детето има дупчиња на јазикот:worried:
   
  На Јаневски, elimkd, Mrs.Brain и 2 други им се допаѓа ова.
 3. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  14.424
  Допаѓања:
  70.205
  Пол:
  Женски
  оф лелее, ако не се пожалил не му сметало. Јас носам и горна и долна фиксна веќе подолг период и ваљда не му смета на маж ми, бар така вика :D
   
 4. ian somerhalder

  ian somerhalder Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2016
  Пораки:
  147
  Допаѓања:
  136
  Пол:
  Женски
  Абе мило што се замараш ти...во тој момент зарем се мисли на протеза или нешто друго...остај нека ве носат чувствата и емоциите тоа е најмала пречка така да уживај си
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 5. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  6.690
  Допаѓања:
  44.135
  Пол:
  Женски
  Се бакнуваш со усните, а не со забите :Dиначе и јас ко ги ставив, прво што го прашав беше дали е нешто поразлично хаха
   
 6. La.loca

  La.loca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2015
  Пораки:
  1.146
  Допаѓања:
  7.809
  Пол:
  Женски
  Хахах.... изглеов со едно типче што носеше протези, седиме правиме муабет и ми вика јас кога се бакнувам тоа го правам нежно, несакам диво бакнување. А па јас кутрата одпосле скапирав дека тој носи протези ( ноќ беше затоа) :P . И тоа ми беше прво нежно мување. Иначе кај мене стандарт е со страст. Такви ми се погодуваат машките :D
   
 7. Јаневски

  Јаневски Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2015
  Пораки:
  922
  Допаѓања:
  1.929
  Пол:
  Машки
  [​IMG]

  @Catgirl1 Ништо не му е.
   
 8. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.738
  Допаѓања:
  24.716
  Пол:
  Женски
  Кога се фатив со сегашниот сопруг имав протези ... Среќа мобилни беа па не морав баш тогаш да ги носам :D инаку не се имам мувано со некој кој носел протези , па од таму и не сум компетентна да дадам мислење , иако од моја гледна точка не би ми сметало , нема да се гриземе ќе се бакнуваме :D
   
 9. cavalli

  cavalli Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2016
  Пораки:
  653
  Допаѓања:
  1.598
  Пол:
  Женски
  Ако те побара другиот ден, значи не му смета.
  Не се оптеретувајте бре, носиш протези за здравје не за на некој да му се допаднеш.