1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Музички предизвик

Дискусија во 'Форумски игри' започната од x.Daisy.x, 24 јуни 2011.

 1. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.888
  Допаѓања:
  13.458
  Поентата на играва е дека тој што е над вас ви дава наредба која песна да ја поставите.

  Пример: Тој под мене нека ја постави песната која му е омилена.

  И тој кажува која песна да ја постави тој под него, итн, итн. :D


  ако не му текнува може да види од http://www.facebook.com/pages/30-%D0%B4 ... 5102528120

  Всушност тоа ме инспирираше да ја направам темава.


  Have fun!
   
 2. Sparks

  Sparks Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  896
  Допаѓања:
  3.194
  Музички предизвик.

  Супер игра, ја почнав јас на фејсбук, ама ја запоставив некако...

  Си имам неколку пати кажано која песна ми е омилена, морам пак, не сакам друга да постирам
  http://www.youtube.com/watch?v=ZSM3w1v-A_Y

  Таа што е под мене нека постира песна со која и започнува денот :)
   
 3. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.888
  Допаѓања:
  13.458
 4. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.698
 5. Wild-GirL

  Wild-GirL Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  1.266
  Допаѓања:
  1.258
  Музички предизвик.

  http://www.youtube.com/watch?v=Ra-Om7UMSJc

  Хех...незнам ни јас зошто баш оваа песна, но така е. :lol:

  Следната нека ја постави песна која ја имала ставено на аларм.
   
 6. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.888
  Допаѓања:
  13.458
  Музички предизвик.

  E едно време ми беше
  http://www.youtube.com/watch?v=JuMlHdxiIZ8


  Следната нека ја стави песната на која и го знае цел лирикс/текст.
   
 7. Lov3

  Lov3 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2010
  Пораки:
  774
  Допаѓања:
  1.886
 8. MilanoGirl

  MilanoGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  417
  Допаѓања:
  152
 9. The.Crab

  The.Crab Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2011
  Пораки:
  629
  Допаѓања:
  370
  Пол:
  Женски
 10. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.663
 11. Sparks

  Sparks Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  896
  Допаѓања:
  3.194
 12. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.698
 13. avriill

  avriill Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2011
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
 14. spellbound

  spellbound Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2010
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  1.482
 15. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.198
  Допаѓања:
  8.431
 16. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.895
 17. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.663
 18. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.198
  Допаѓања:
  8.431
  Па штотуку ја стави мојата омилена песнa ;) :lol: :lol: се шалам најомилената песна :inlove: :inlove:
  http://www.youtube.com/watch?v=9BMwcO6_hyA

  Песна без која не можете да си го замислете денот ;)
   
 19. Sparks

  Sparks Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  896
  Допаѓања:
  3.194
  Во последно време
  http://www.youtube.com/watch?v=2t5JbPU1Vy4
  Се вљубив во песнава!!!

  Песна што ти е преубава од некој изведувач што не го сакаш.
   
 20. CharmedGirl

  CharmedGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2011
  Пораки:
  1.420
  Допаѓања:
  1.662
  Пол:
  Женски