Набавување на храна, лекови, маски за време на коронавирус

Дискусија во 'Коронавирус' започната од Deni87, 15 март 2020.

 1. Cka

  Cka Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 септември 2010
  Пораки:
  5.499
  Допаѓања:
  65.428
  Ама прдавачката не и смета 1 кило или 2 кила брашно. Сега е гужвата, после нема да има народ ич. За жал, според мене подобро е еднаш да се купи и да се седи дома, отколку 200 пати да сеоди за по едно нешто.
   
 2. Nausicaa

  Nausicaa Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2013
  Пораки:
  3.124
  Допаѓања:
  15.561
  Дечки, работата е и тој после нас да може да купи, не ние дома се да си однесеме. Зошто не се неограничени резервите а сите треба да јадеме. После тоа што денеска го видов во Веро, стварно браво за Кам.

  Не зборам за здраворазумско планирање за недела, две, туку за правење залихи за неколку месеци.
   
  На Doozy, cresa-jagoda, Konfetka и 7 други им се допаѓа ова.
 3. Ѕвездички

  Ѕвездички Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2016
  Пораки:
  1.193
  Допаѓања:
  2.738
  Пол:
  Женски
  Ја во саботата во Кам кај пензионерскиот дом купив, имаше полн фрижидер со квасец, а во оној маркет ( не знам како се вика) што е на местото на Тинекс во Топанско поле имаше сув квасец.
   
 4. Ѕвездички

  Ѕвездички Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2016
  Пораки:
  1.193
  Допаѓања:
  2.738
  Пол:
  Женски
  Кој Еурофарм, бидејќи нема во сите
   
 5. NarCis@

  NarCis@ Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2018
  Пораки:
  3.359
  Допаѓања:
  67.623
  Пол:
  Женски
  Веро Џамбо.
   
  На Ѕвездички му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Arja

  Arja Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2016
  Пораки:
  419
  Допаѓања:
  560
  Пол:
  Женски
  Антибактериски марамици за пребришување површини Glass ли беа и антибактериско сретство (мислам дека беше со 99% алкохол, иако тоа некако ми звучи како висок процент) има на каса во Рамстор во Капитол.
   
 7. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  1.996
  Допаѓања:
  11.853
  Пол:
  Женски
  Што мислите за маските со филтер? И каде можат да се најдат?
   
 8. Deni87

  Deni87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2018
  Пораки:
  251
  Допаѓања:
  356
  Пол:
  Машки
  Каде има низ центар маски?
   
 9. Mell11

  Mell11 Активен член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2019
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  70
  Пол:
  Женски
  Хидроген 3% дали може да се користи за дезинфекција?
   
 10. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  2.787
  Допаѓања:
  13.543
  Пол:
  Женски
  Не е доволно,хидрогенот се препорачува за рани
   
 11. Mell11

  Mell11 Активен член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2019
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  70
  Пол:
  Женски
  И јас тоа се прашував а аптекарка ми кажа демек се користело за дезинфекција. Се мислам да почнам да дезинфицирам со некое средство со чистач на пареа. Аман ми се вика од чистење и перење:(
   
 12. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.465
  Допаѓања:
  129.898
  Пол:
  Женски
  За уста да, за површини не. Површини се дезинфицираат до средства на база на алкохол или хлор.
   
  На cresa-jagoda и H.VAGA им се допаѓа ова.
 13. Tan4ence

  Tan4ence Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  2.968
  Допаѓања:
  20.239
  Пол:
  Женски
  За храна, особено брашно... рачунајте дека Србија стопираше извоз, а можно е и други земји да го сторат истото. Така да, купувајте разумно, да има за сите.
   
 14. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  2.787
  Допаѓања:
  13.543
  Пол:
  Женски
  Купувајте и овесни снегулки!
   
 15. Dark Queenn

  Dark Queenn Активен член

  Се зачлени на:
  7 август 2018
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  14
  Пол:
  Женски
  Здраво
  Маски каде може да најдам? Со океј цена?
   
 16. Jana06

  Jana06 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 април 2016
  Пораки:
  1.868
  Допаѓања:
  5.016
  Пол:
  Женски
  Океј цена одамна нема и маски тешко се наоѓаат. Најубаво од сабајле кога отвараат аптеките да пробаш Зегин, Еурофарм, Бети...
   
 17. Mantub

  Mantub Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  2.241
  Допаѓања:
  12.651
  Пол:
  Женски
  Ај се надевам ќе научиме со вирусов дека залихите на мајка земја не се неограничени, ќе научиме од кај купуваме производи со палмино масло, ќе научиме зошто треба да пазиме зашто страшно било да се соочиш со помислата да не снема храна...
   
 18. 24.07

  24.07 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 јуни 2013
  Пораки:
  1.226
  Допаѓања:
  24.311
  Пол:
  Женски
  Во малскиот маркет цената на брашното скокна на 40 денари за килограм.Па дајте број да ги пријавам.Ако треба ќе купам да имам доказ.
  Покрај ова има и производи со поминат рок и сеуште се во продажба.
   
  На mal.ecka му/ѝ се допаѓа ова.
 19. СуперДевојка

  СуперДевојка Популарен член

  Се зачлени на:
  28 март 2017
  Пораки:
  1.090
  Допаѓања:
  7.046
  Пол:
  Женски
  ДПИ, најди број на нет од твојот град.
   
 20. najjacha

  najjacha Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 април 2018
  Пораки:
  281
  Допаѓања:
  254
  Пол:
  Женски
  Што конкретко купувате од лекови? Јас сум во добра здраствена состојба, купив само витамин Ц и парацетамол неколку ленти.