1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Навреди

Дискусија во 'Психологија' започната од Unfaithful18, 9 јули 2010.

  1. karenin

    karenin Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2010
    Пораки:
    1.426
    Допаѓања:
    2.171
    Јас па не ги сфаќам луѓето кои сакаат да се зафркаваат на туѓа сметка (притоа користат и навреди), а не се спремни да примаат зафрканции на своја сметка. Аман од нив, искомплексирани, суетни и плитки човечиња.
     
    На girl.23 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    важно е дека си ги преживеала ете сега иде ново лето :) ново лето, нова љубов. Само посилно овој пат. Па шта буде нека буде. Гледаш се преживува....
    Туку....абе фоткава твоја ми ја депресира душава :lol: поздрав од мене be strong girl :* :hug: :f: :muscle:
     
  3. emma-chan

    emma-chan Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 април 2011
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    9
    МРАЗАМ луѓе кои се смејат на туѓа сметка, сакајќи да повредат
     
  4. Dulce

    Dulce Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2011
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    35
    кога некој збори лошо за моите другарки уфф ... ама ептен ме навредува и мене ... :worried:
    лично никој не ме навредил до сега ниту пак јас сум навредила ...
     
  5. Faline

    Faline Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    678
    Допаѓања:
    543
    Ме повредува кога ја кажувам вистината,а никој не ми верува.Значи ретко се случува оваа,но се случува,а исто така ме навредува кога некој ме прави помалку вредна од онаа што сум е тогааш :@ !!!
     
  6. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.515
    Пол:
    Женски
    Не знам зашто тоа те навредува, ако ти знаеш колку вредиш, ова воопшто не треба ни да те допре.
    А се чувствуваме навредени ако некој ни ги навредил другарките од причина што ние сме ги избрале сами за другарки, значи сме виделе нешто добро кај нив, па навредите упатени кон нив се исто упатени кон нас самите. и порафи она ским си такав си, значи а нив ги навредиле, а нас.
     
    На girl.23 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Linn1

    Linn1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    1.221
    Допаѓања:
    1.935
    Мене лично ме навредуваат некои навреди кои се вистинити, т.е. за кои јас знам дека постојат.
    Доколку она што ќе го речат не е така, воошшто не се навредувам, им се смеам в лице. На пр. ако ме нарече некоја К*рва, глупава( е тогаш најмногу им се смеам затоа што се сметам за високо интелегентна личност ;) ) и сл. не се навредувам ни 1%. Избувлива сум по природа, сигурно ќе ти се отидам, ќе го решам конфликтот.Најчесто го решавам со стриктно литературен говор и смиреност, знам дека тоа најмногу иритира.(САРКАЗАМ :lol: )

    Еве денес една ситуација,
    во соседното одделение:
    Девојкава нафурана, мисли цел свет се врти околу неа и може да прави што сака. Моја другарка оди кај нив во училница, никој не ја гледа, а ова пред сите:Абе оваа __________ вака оди( и демонстрира како ретардирано мајмунче :lol: )
    Другарка ми ми пренесува, јас во истиот момент се нацртав пред нивната училница. Ја викам, ја фатив неподготвена, ги гледа другите и јас онака целата насмеана зошто тоа што го рекла ич не ме повреди, ама ајде, зашто да и ќутам. И викам:
    Што си зборела за мене? има некоја причина? блаа блаа нешто.. и и викам Ај демонстрирај !
    Девојкава се збунува, незнае што да праи:Неможам сега, пред тебе.
    Сите се смеат :D
    Си заминувам со насмевка, бидејќи тоа што го кажа ме болеше како ланскиот снег кој се стопи и може да си го испие вирчето. :* :!:
     
  8. sadangel

    sadangel Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    983
    Допаѓања:
    781
    За тоа кој што рекол или помислил за мене ни малку не се замарам но кога ќе се најдам во ситуација кога еднаш од некогу кога навистина ми е потребно ќе побарам помош и кога ќе ми сврти грб е тоа и тоа како ме навредува како и кога некој нема храброст нешто да ми каже во лице а ми зборува зад грб :devil: :devil:
    Ама знаете како велат - Памти па уништи ;)
     
  9. Shery

    Shery Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    1.987
    Допаѓања:
    4.847
    Пол:
    Женски
    Најдобар начин за одбрана од навреда е насмевката.
    Нека мислат дека ве повредуваат,а вие со смеата докажете им дека грешат.
    Незнам на кој ќе му биде повеќе криво? ;)
     
  10. FBI

    FBI Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    1.513
    Допаѓања:
    5.299
    Баш вчера слушнав една навреда, која многу ме изиритира. Среќа не беше директна, туку ја дознав од другарка. Да ми беше дечкото пред очи, мислам дека забите ќе си ги собираше :@
    Доказ колку ограничени умови постојат. Оценуваат надворешен изглед, а не размислуваат дека можеби се работело за некој здравствен проблем, кој придонел за истото.
    Ми се случило, па што! Јас не сум сакала, не сум виновна......а кутриот не ни може да сконта за што се работи :worried:
     
  11. Justice.Girl

    Justice.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    295
    Допаѓања:
    212
    Пол:
    Женски
    Зависи до навредата :?:
    Ако мене ме вреѓаат најчесто ги игнорирам и изгледаат као будали :drunk:
    Но мразам моите блиски да се вреќаат :swear:
    Се лутам и кога мене ме вреѓаат, онака посериозно...
    Не простувам така лесно! :devil:
     
  12. Princess.S

    Princess.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2011
    Пораки:
    763
    Допаѓања:
    652
    Kako JusticeGirl i kaj mene se zavisi od navredata. Ne se zamaram so ropaci i niski navredi na shkolo, no nekogash stvarno koga ke me pogodat vo slaba tochka, ne se kontroliram (fala bogu do sega u shkolo toa mi se nema slucheno xd ), abe chovek, mozham da te umrtvam na mesto. :?: :|
     
  13. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Болат многу, повеќе и од најсилниот удар, особено ако е погодена некоја чувствителна тема. :worried:
    Кога некој ќе ме навреди, враќам и јас пет пати појако, во најслабата точка... Не останувам должна никому. :devil:
     
  14. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.799
    Зависи кој те вреѓа!
    Ако те вреѓа некој недораснат глупчо - треба навистина да си будала за да те погодат неговите зборови.

    Ако те вреѓа некој паметен - упс, извините паметните не вреѓаат. ;)

    Значи кој навредува - не ми е достоен мене (без разлика дали е пријател, роднина....).
    Со секој можеш со убав разговор да се разбериш.

    А, кој навредува - сам си кажува за нивото на својата некултура и невоспитаност. ;)
     
    На Ognenija, Look и DeMelo им се допаѓа ова.
  15. stylishh

    stylishh Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2011
    Пораки:
    425
    Допаѓања:
    619
    Пол:
    Женски
    зависи од кого е навредата, да те навреди некој кој нема 3 чисти во глата, :P шо би реол таткоми ,не се навредвам, порано да сега не, :!: :( веќе научив,е сега доколку некој те навреди шо ти го цениш е тогаш тешко паѓа
     
  16. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.799
    Пред да навредиш, замисли како би ти било кога тебе би те навредиле! :!:
     
    На vitomir му/ѝ се допаѓа ова.
  17. vitomir

    vitomir Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2.095
    Допаѓања:
    3.628
    Мене не ми е свеедно било кој ке ме навреди,неможам да глумам лудило као ај кој ја е.е,ништо не ми значи,и те како боли.
     
  18. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.799
    Боли, ако ти дозволиш да те боли. А, не знам зошто да дозволиш за некој кој не заслужува ни една секунда да се нервираш? ;)

    Луѓето се такви, намерно сакаат да повредуваат и да те гледаат во лошо. Кај ни е крајот ако за сите се нервираме? :^)
     
  19. vitomir

    vitomir Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2.095
    Допаѓања:
    3.628
    Боли, ако ти дозволиш да те боли. А, не знам зошто да дозволиш за некој кој не заслужува ни една секунда да се нервираш? ;)

    Луѓето се такви, намерно сакаат да повредуваат и да те гледаат во лошо. Кај ни е крајот ако за сите се нервираме? :

    Сите не сме исти! Секој различно ја доживува навредата! И нормално дека не се нервирам за некој ако намерно те вреѓа зада се чуствуваш понижено.
     
  20. Eci15

    Eci15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2011
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    11
    Исто и јас!Трпам,трпам,ама кога ќе се прелие чашата готво!А особено ако ми ја погодат ахиловата петица!Не бирам што кажувам. Секојдневно трпеВ навреди.Но кога еден ден ,одлучув нема да бидам повеќе истата,сега сум ладнокрвна и арогантна кој тие што заслужуваат.Јас на сите да помагам,а тие мене кога не им требам да ми викаат не замарај!Еее нема веќе! Добар си кон мене?! И јас ќе бидам добра!Лош си кон мене?! И јас ќе бидам лоша! Готово! :devil: