1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Надворешниот изглед-пресуден кај момчињата

Дискусија во 'Врски' започната од N1ky, 8 февруари 2013.

 1. N1ky

  N1ky Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 март 2012
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  26
  Незнав каде точно да ја ставам темата,па ако не е на соодветно место нека се премести.

  Па вака..Што мислите вие,дали надворешниот изглед е пресуден за едно момче ве загледа/се заљуби во вас?
  Ова го прашувам поради тоа што јас сум слаба и не сум развиена,како да кажам.Значи немам гради(ич) и немам некој задник за завидување а нели тоа е што момчињата го сакаат.Сега ќе кажете немам самодоверба.Точно,не пукам од самодоверба,се сакам себе си(тоа што сум слаба,бидејќи дебела не би се поднела,а има и послаби од мене),но сум свесна за своите недостатоци и сакам да ги променам.
  Понекогаш се чувствам како „сигурно нема да се загледа тој во мене,какви риби може да има“.Па затоа прашувам..:D
   
 2. Miss.M5

  Miss.M5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 декември 2011
  Пораки:
  102
  Допаѓања:
  85
  Точно е дека изгледот прво се приметува. НО :!: Попрво би рекла дека секој свиѓа некои физички карактеристики кои ги бара кај спротивниот пол. Но то не мора да значи дека облините се пресудни, можеби имаш убава коса, очи, кожа етц етц. што можеш да ги нагласиш и ги одржуваш негувани. А за телото може и да вежбаш па ќе добие облик :lol:

  Еве ќе ти кажам за мене нешто за еден фраер во 8мо одд ми се свиѓаше и јас си викав така дали ќе му се свиѓам и на крај ми кажаа дека рекол абе убаво е девојчето ама има кратка коса !! :D
  Такаа да не значи ништо. :)

  ...Или речиси ништо. :^) :D
  :P
   
 3. MejkApGirl

  MejkApGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2011
  Пораки:
  335
  Допаѓања:
  58
  Па да, се согласувам дека изгледот е пресуден кај нив и тоа е фактички првиот впечаток кој го оставате. Според надворешниот изглед тие ќе одлучат дали да ви се приближат или не, зошто сигурно нема да се одлучи некој да и прозбори на некоја ''отепана'' само за да види каков карактер има и каква личност е.

  Не треба да се потценуваш поради тоа што немаш гради или којзнае каков задник, зошто машките ги бараат токму таквите само за забава, а вистинската би ја сакале и покрај тие ''недостатоци''.
   
 4. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.121
  Допаѓања:
  76.421
  Пол:
  Женски
  Изгледот привлекува ама карактерот задржува. И ова да го кажам - каков и да е човек, некој ќе го сака. За некого може да не е идеален, но за друг ќе биде цел свет. Секој, значи секој човек.
   
 5. A.nakvadrat

  A.nakvadrat Нов член

  Се зачлени на:
  7 април 2016
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Изгледот привлеква, карактер задржва.
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 6. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  7.850
  Допаѓања:
  47.947
  Пол:
  Женски
  Што е пресудно кај момчињата? Надувана во гради и задник, издишана во памет- совршена комбинација;)
   
  На hermosa и Fitteen им се допаѓа ова.
 7. Аргентина *

  Аргентина * Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  4.711
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  И кај некои девојчиња е пресуден :inlove:
   
 8. Anah

  Anah Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2022
  Пораки:
  634
  Допаѓања:
  1.370
  Пол:
  Женски
  Не може едно без друго,
  (физичка убавина - карактер) да има карактер а да не ми е физички привлечен би ми останал само пријател, да ми е убав а да нема карактер ни пријател ни дечко. :D
   
  На Kumanovkaa и tel-ef им се допаѓа ова.
 9. tel-ef

  tel-ef Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2021
  Пораки:
  518
  Допаѓања:
  1.116
  Пол:
  Женски
  Анa, карактер барај, не убавина. :D Ама во право си и за тоа дека доколку физички не е привлечен, а добар е, пријател само ќе ти е.
  Сепак треба сите да работиме на физичкиот изглед (тежината), а не да седиме дома и само бурек да јадеме. :D
   
  На Anah му/ѝ се допаѓа ова.
 10. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.714
  Допаѓања:
  283.180
  За секое грнче, има капаче.

  Загледај се околу тебе и ќе видиш.
  Секакви се во врски/брак.
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
 11. DarkStormm

  DarkStormm Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2021
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  4.815
  Пол:
  Женски
  За жал да. Се сеќавам средно уште бев. Излегување, дружење, запознавање. Запознав еден малку постар од мене. Јас тогаш 17-18годишна тој 21 мислам. По кратко време ме викна да прошетаме. Се дружевме и реков ајде ќе одам. па кога почна вака така, он емоции спрема мене имал, да сме биле заедно дрн дрн. Неколку месеци во врска и гледам нема ништо од тие емоции, ме избегнува, ме бара само кога нема што да прави. Еднаш во муабет му се испушти демек кога ме видел прв пат и на другарот негов му кажал: "Е ваква барам, ракета, кај се мавам со третокласни, со оваа да се појавам негде." Значи немало емоции, изгледот бил пресуден. Затоа и ништо од таа врска не бидна.
  А јас искрено никогаш не сум се замарала со надворешен изглед. Многу пати и од другарките имам слушано дека е важен изглед, не можело некој/а преубав/а да биде со дискутабилно суштество (мислат на некој кој не е благославен со физичка убавина).
   
 12. Pacifist

  Pacifist Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2018
  Пораки:
  656
  Допаѓања:
  2.258
  Пол:
  Машки
  Првиот контакт и одмерувањето на физичкиот изглед е секогаш важен за да се одлучи дали односите ќе се развијат на некое повисоко ниво или не ама кога таа еуфорија од убавината ќе спласне, карактерот е тој што останува, а убавината е минлива, сите старееме.Да не се лажеме, мене доста ми е битен физичкиот изглед ама во исто време ништо не може да ме олади толку многу како девојка без етичка интелигенција, без емпатија и добрина.Лошотијата, понижувањето на другите, комплексот на виша вредност и ароганција до плафон кај девојката, страшно ме одбива.Меѓутоа секој си бира онаков партнер каков што неговиот ментален склоп и убедувања си замислиле дека најмногу ќе му одговара така што не треба да осудуваме никого.Секој сам ќе си ги сноси последиците од своите избори на крајот.
   
 13. Bronx Gang

  Bronx Gang Активен член

  Се зачлени на:
  2 август 2022
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  155
  Пол:
  Женски
  И кај женските е пресуден, единствено девојки кои се спонзоруши замижуваат пред физички изглед.
   
  На Bratot му/ѝ се допаѓа ова.
 14. minne992

  minne992 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 ноември 2013
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  25.079
  Пол:
  Женски
  Ондак ние дебелите да не живејме поубо ;(
   
  На _beautyy_, DarkStormm, cresa-jagoda и 5 други им се допаѓа ова.
 15. Bronx Gang

  Bronx Gang Активен член

  Се зачлени на:
  2 август 2022
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  155
  Пол:
  Женски
  Beauty is in the eye of the beholder
   
  На _beautyy_, Cosmic Girl, Ugly Duckling и 2 други им се допаѓа ова.
 16. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  18.971
  Допаѓања:
  260.976
  Колку нема врска среќата со дебелина, голем нос, мали цицки ;)
   
  На _beautyy_, DarkStormm, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
 17. Bronx Gang

  Bronx Gang Активен член

  Се зачлени на:
  2 август 2022
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  155
  Пол:
  Женски
  Bff има дијаметрално различен тип на машки од мене и како да се убедиме кој е поубав?? :D
   
  Последна измена: 4 август 2022
  На DarkStormm му/ѝ се допаѓа ова.
 18. S.W.A.G

  S.W.A.G Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  1.358
  Допаѓања:
  8.910
  Пол:
  Женски
  Зашто да се убедувате? За тебе еден е убав, за неа друго и тоа е сосема во ред.
  Не си го комплицирајте животот.
   
  На _beautyy_, cresa-jagoda, WildMk и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. Bronx Gang

  Bronx Gang Активен член

  Се зачлени на:
  2 август 2022
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  155
  Пол:
  Женски
  Друго ми беше поентата :D
   
 20. Pacifist

  Pacifist Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2018
  Пораки:
  656
  Допаѓања:
  2.258
  Пол:
  Машки
  Минне 992, дури и некој да е подебел или послаб пак на крајот се е до енергијата, до покренувањето на друштвото со занимливи разговори, до позитивните ставови за животот...Ако зрачиш со искреност и позитивност никој нема да ти одолее ма колку и да си дебела или слаба...Освен тоа, она што за тебе претставува дебелина за некој дург можеби нема да изгледа така...Постојат луѓе кому им се допаѓаат покрупни девојки и за секого има по некого на овој свет со кој ќе го дели животот, а ако имаш воља можеш и да ослабеш иако тоа не треба да го правиш за другите да те засакаат туку за твое здравје...Ако од слабеењето се чувствуваш позадоволна и посамоуверена тогаш уште поубаво.Само гледај на работите со оптимизам
   
  На Cosmic Girl, Hisha, cresa-jagoda и 3 други им се допаѓа ова.