1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Надградба на коса

Дискусија во 'Коса' започната од len4e, 27 декември 2009.

  1. len4e

    len4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2009
    Пораки:
    174
    Допаѓања:
    60
    Јас би сакала да ве прашам нешто...Имам носено надградба на коса која ја ставав во диор пред година и нешто,ме чинеше 200 евра,но испадна ѓубре.Веќе во диор не сакам да стапнам за било што,да не зборувам за понашањето на вработените (со исклучоци).Едвај успеав да ја износам еден месец,целата ми се окупа остана по едно влакно од секој прамен,таму кај што беше силиконот мојата беше целосно затестена и оштетена па морав да ја скратам многу.Со еден збор од готово си направив версија како што би рекле постарите.Имам плава коса и поради честото бојадисување не можам да ја пораснам.
    Имам слушнато дека во Скопје ставаат коса со типли која може да се вади и да трае подолго,не ја оштетува природната коса,па дајте информација за тоа каде,како и колку квалитетна надградба со типли има?Слушав нешто и за шиење со конец?
     
    На Lady.Luck и GretaGarbo им се допаѓа ова.
  2. peperutkaa

    peperutkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    Jas pred dve godini staviv nadgradba vo dior i ja nosev godina vreme i voopsto ne mi se osteti samo treba pravilno da ja neguvas i poveke vnimanie da i posvetis na kosata. Inaku postoe sienje na prameni vo kosata ti pletat pletenka i na nea ja sijat nadgradbata e sea taa nadgradba ne se kupuva na pramen tuku na metro (oklolu100-120evra od metro zavisi kade)i poubavo e toa sto mozes da ja vadis i povtorno da ja staves bez da ti se ostei kosata i najmalku. pozz se nadevam slednata ke ti se pogode :D
     
    На lalala3 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. zdraveska

    zdraveska Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Nadgradba so tipli spored mene e najdobroto resenie. Mnogu e polesna za odrzuvanje, kosata ne se ostetuva i trae podolgo vreme. Kosata sto ja stavaat e od prirodno vlakno i posle 6 meseci samo gi podigaat istite prameni. Moze da se nosi istata kosa do 2-2,5 godini ako pravilno se neguva. Poskapa e vo sporedba so obicnata nadgradba no na dolgorocen plan poveke se isplati. Tocno kako se vikase salonot ne znam no se naoga karsi Paloma Bjanka, vo redot na slatkarnicata Malaga.Eve broj pa mozes da si prasas za podetalni informacii 3135-127
     
  4. len4e

    len4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2009
    Пораки:
    174
    Допаѓања:
    60
    fala mnogu zdraveska za infrmacijata,pa aj da vidime kako ke se pogodi narednata 8)
     
  5. argjent

    argjent Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    2
    ja isto staviv nadgradba vo dior na stipki ne na silikoni i za 2 meseci mi se unisti katastrofa se iskuba celata i dior e katastrofa nikoj da ne se zaebal da ide tamuuu krs im e nadgradbata ja neguvav se sekakvi stvari ama nistoooo salonot e krs SLAVICA
     
    На mece4 и Lili! им се допаѓа ова.
  6. len4e

    len4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2009
    Пораки:
    174
    Допаѓања:
    60
    dobro, znaci dior se katastrofa za se, ja pak mislev samo na silikoni ne cini nadgradbata.,,,eee taka biznis so fals nekvalitet ne opstanuva dolgo, site gi naucija veke..
     
    На mece4 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. argjent

    argjent Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    2
    nabolja nadgradba paravat vo avangard vo dior imam mn loso iskustvo
     
  8. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    не сум имала потреба за надградба ама од искуството на една другарка многу лошо пројде кај диор ја направи и по месец дена и беше ужасна
     
    На mece4 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. beautiful87

    beautiful87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2010
    Пораки:
    322
    Допаѓања:
    116
    Sakam da si stavam nadgradba ama mnogu e skapa sekade kaj sto prasav e nad 200 evra, dali nekoj znae nekade kade stavaat za poevtino ili kade moze da si kupam nadgradba so snoli???
     
  10. Maci74

    Maci74 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    eftina nadgradba na stipki mozes da najdes vo madzari " lady's club ". Jas lani zemav od tamu i mnogu mi se sviga... 1000 den e pramen, kako za mojata kosa trebase 5 prameni sto me fati 5000 den, sto e stvarno eftino...
     
  11. beautiful87

    beautiful87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2010
    Пораки:
    322
    Допаѓања:
    116
    Fala mnogu Maci, a od prirodni vlakna e ili ne i imas li tel. broj da mi dades???
     
  12. Maci74

    Maci74 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    od prirodno vlakno e, i kakva sto e bojata na tvojata kosa ke bide ista boja i nadgradbata i voopsto nema da se primetuva deka nosis nadgradba... broj vo momentov nemam, ali bidejki blisku do niv ziveam ke ti pisam utre za podobro da se informiras
     
  13. ennna

    ennna Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    jas imam stavano nadogradba na kosa i mn sum zadovolna,istata moze da ti ja sosijat na kosata ili ako sakas da ja nosis na stipki,od priridno vlakno e i cini okolu 9 000-10 000 den. Studioto se naogja vo madzari (studio bi) tel.071 937 746. Javete se i informirajte se,nema da se pokaete.
     
  14. gurgica

    gurgica Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    2
    јас имам надоградба на коса со штипки.ја купив пред 1 година околу 6500 денари .Постојано ја носев бидејки природната ми беше кратка,ама сеа ми порасна и не ја носам.сакам да ја продадам
     
    На plavadama му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Kalaaa

    Kalaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2010
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    17
    јас имав 3-4 години коса со кератин и е катастрофа цела коса ми се уништи и цела глава ми беше со дупки без коса како што ми се корнела од тоа гадниот силикон. сега носам со штипчиња и е супер. инаку косата е 4000 денари е и перфектна ако сакате повеќе информации пишете ми.
     
  16. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    сакам информациииииии........... :lol: :lol: деталнииии :lol: а како тоа со штипчиња...ај објаснете ми :oops:
     
  17. zica

    zica Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    2
    јас имав до пред некој ден надградба ја носев 10 месеци од диор 200 прамени ме кошташе некои 300 и нешто евра ама мн ми беше убава и густа и самата коса(надградбата) сега кога ја извадив е иста таква сјајна како што беше на почетокот ама затоа мојата коса мн се уништи.целата ми беше ко исукана и се измачив додека ја исшечлав и мн ми се изретчи.и не би ставила пак таква со кератин (со лепење), би ставила со шноли ама имав веќе таква и не ми се покажа баш квалитетна ми се истутка после некое време.а таква за со типли немам слушнато може ли да ми објасните ако знаете поточно како изгледа таа.
     
  18. len4e

    len4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2009
    Пораки:
    174
    Допаѓања:
    60
    dobro i mene bas me interesira, kako se tsavaat tie nitni, tipli, na sto se pricvrstuvaat i kakvi se?
     
  19. tanjaaaa

    tanjaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    13
    devojki me interesira za nadgradbata na snoli dali se lizgaat tie snolite i dali olabavuvaat posle nekoe vreme,dali moze da se spie so niv dali smetaat?
     
  20. meganfox

    meganfox Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 мај 2010
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    0

    ne be ne se lizgaat, ama ako imash tenka kosa pozelno e da ja tapirash pred da ja stavish nadogradbata. i ne ne se olabavuvaat jas veke 2 godini ja nosam nisto ne i e kako nova e :)))
    podobro e da bide izvadena koga se spie bidejki poposle edvaj ke ja rasceshlas bolje izvadija 5 min rabota otkolku pokasno da se macis ceshlajki ja i kubejki ja :)