Надградба на коса

Дискусија во 'Коса' започната од len4e, 27 декември 2009.

 1. tanjaaaa

  tanjaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  12
  blagodaram meganfox.pozz
   
 2. lylaby

  lylaby Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2010
  Пораки:
  596
  Допаѓања:
  188
  Пол:
  Женски
  Епа дечки погодена ми е темава :) Долго време сакав надградба но несакав силикони бидејќи како што сите знаеме мн ја оштетува природната наша коса.Се решив за коса на шноли ,си ја купив ја носам еве веќе година дена и сум презадоволна!Мн е едноставно и лесно шнолите држат не се лизгаат не паѓаат,бојата на мојата коса ја приспособив на другава бидејќи нели се работи за нијанси .Платив од парче 1500 потребни се да речеме 4 најубаво за да се постигне реален ефект,значи 100 евра и не се каам шти ги дадов.Си ја купив косата од едно фризерско студио од Штип :) Никој нема шанси да познае дека не е моја косава,воедно мојата е релаксирана од хемикалии бои чуда па е мн поздрава од порано а и расте што не беше случај порано ,си ја одмарам мојава коса :) Ако сакате телефон контакт ќе ви пишам(ќе мора прво да го побарам,ваљда земав визитка тогаш :D )Демек косава е природна ,делува здраво и свиленкаста е ама шти ти јазнам битно задоволна сум,треба само да се одржува да се мие поретко а кога ќе се измие пожелно е да не се третира со пегли фен ....и тн и тн ме здомрзе да пишувам . :) Битно ви препорачувам само таква коса не се зезајте со силикони ,шиење чуда ,зашто отпосле нема да знаете што да правите со вашата коса ,ќе ви треба мн време да ја опоравите!позз
   
 3. tanjaaaa

  tanjaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  12
  devojki izvinete ama zaboraviv da ve prasam moze li da se nosi i vo rep i dali se poznava koga se nosi?blagodaram odnapred...
   
 4. lylaby

  lylaby Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2010
  Пораки:
  596
  Допаѓања:
  188
  Пол:
  Женски
  Може али деликатно е ,треба ептен претпазливо да се врзе онака ептен спретен да си или на фризер зборам за оваа на шнола надградба.
   
 5. Annnie

  Annnie Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2010
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  5
  jas imav staveno lani vo dior so silikoni ama na toj noviot aparat sto go donesoa so infrared i mi stoese tocno 6
  meseci kolku sto e odredeno ama nemav premn prameni i mi bese i dolga i gusta kako sto sakav..i sestra mi imase staveno I dvete sme mn zadovolni i eve vcera zakazav pak za da si stavam vo pon..:) edinstveno najdov maana vo toa sto pramenite so razlicni boi ne im se isti vo gustina..togas mi bese satirana kosata po nakaj plavo i staviv i kafeni i plavi prameni..kafenite bea super ali plavite mn tenki ali srekja sto ne staviv mn plavi..sea mi opadna satiranoto i bojata mi e prirodna kafena i samo takvi I ke stavam..koga im doagja vreme da se vadat malce e dosadno ali pominuva za nedela jas na casovi nemav sho da pravam pa si najdov zanimacija za vadenje..I ova..lazat deka pramenite tamu gi vadat so sredstvo posebno,gi vadat so aceton na majka mi i priznaa poso ona e frizerka i gi fati na delo:P Ama koga gi izvadiv pramenite kosata mi bese NEVEROJATNO PORASNATA..sea pak nekako vrvovite mi se kinat I sakam pak I ete:)taka da jas nemam nisto protiv dior super se pokaza nadgradbata ali toa e moze se da se desi..
   
 6. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.813
  Пол:
  Женски
  сестра ми еве веќе две години ја има таа надоградба со шнолички и ептен е задоволна. ја фарба , ја мие, ја пегла, ја витка... :D се и прави и уште го има истиот квалитет :)
   
  На Cloee му/ѝ се допаѓа ова.
 7. lylaby

  lylaby Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2010
  Пораки:
  596
  Допаѓања:
  188
  Пол:
  Женски
  а сестра ти од каде ја набавила косата???ме интересира пошто јас сум мн задоволна и и правам се и фарбам и виткам ама не е со истипт квалитет како кога ја купив тоа дефинитивно не,па ако можеш да ми кажеш колку време ја има и откај ја има земено??позз
   
 8. tanjaaaa

  tanjaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  12
  jas 3 godini podred nosev nadgradba sto ja stavav vo dior mozebi se malku tenki pramenite ali kosata sto ja imaat vo dior e prirodna i ja stavaat so keratin koj posle toa se vadat pramenjata so tecnost,tecnosta go topi keratinot i ne se ostetuva mnogu tvojata kosa,ama sepak malku se ostetuva i oretcuva, minatata nadgradba ja nosev 8 meseci i ja nosev najdolgo inaku ja menjav na sekoi sest meseci i bev prezadovolna ja fabav i fenirav ja tretirav isto kako mojata. jas go prenesuvam moeto dolgo godisno iskustvo od dior i bev prezadovolna od kvalitetot na kosata.A pred 2 nedeli kupv na snoli od prilep devojkata mi ja isprati preku brza posta,inaku devojkata e od prilep ima web side pobaraj ima album i sliki od klienti i ima mnogu ubava kosa.Sakav da smenam a i ne sakav da nosam keratin veke,zaso tamu kaj sto go prelepuvaat keratinot so tvojot pramen malku se ostetuva tvojata se ostetuva,a sakav da ja porasnam mojata pobrzo i od ovaa so snoli sum zadovolna isto a i kosata na devojkata sto ja prodava i e mnogu ubava prirodna e,ne e kako onie na pazar3 sto gi prodavaat poluprirodni,jas kupiv metro ipol za 9.600 so sve snoli me fati,a mozes i pomalku ako ti e podolga,mene mi e do ramenjata.ako sakas ke ti dadam br od nea da i se javis.pozz
   
 9. Crazy-Kate

  Crazy-Kate Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
  Najprvo zdravo na site ;) Konecno i jas ete del od femina :)
  Za nadgradbite mozam da kazam deka od koga znam za sebe nosam nadgradbi i site vidovi na nadgradbi gi imam noseno no najvise mi se svigaat onie so snoli.Plakav prilicno skapo za nadgradbite no nemaa nikakov kvalitet.Pred 2 god si poracav nadgradba so snoli zamislete ja zedov za 50 evra i seuste ja nosam i e ista kako sto ja kupiv.Stvarno sum prezadovolna od kvalitetot a bogami i od toa sto e mnogu eftina.Ako saka nekoj ke mu dadam br od kaj sto ja poracav. :inlove:
   
 10. lylaby

  lylaby Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2010
  Пораки:
  596
  Допаѓања:
  188
  Пол:
  Женски
  би сакала да ми кажеш откај ја зема мн е примамлива цената :) а исто и за претходниот пост која е њеб страната на таа девојка од прилеп?А кразу кате природна е косата?
   
 11. tanjaaaa

  tanjaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  12
 12. Crazy-Kate

  Crazy-Kate Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
 13. lylaby

  lylaby Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2010
  Пораки:
  596
  Допаѓања:
  188
  Пол:
  Женски
  фала ви мн :) се за лепота ;)
   
 14. Crazy-Kate

  Crazy-Kate Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
  Nema problem srcka :) Inaku zaboraviv da ti kazam deka od kaj so ja zimav nadgradbata devojkata e stvarno profesionalec ima svoe frizersko studio a ne kako nekoi koi prodavaat nadgradbi na kosi od doma, a ustvari nemaat pojma od profesionalnost i od kojznae kade gi nabavuvaat tie kosi pa duri i gi prodavaat po mnogu visoka cena.Pozdrav do tebe :*
   
 15. Minniex3

  Minniex3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2010
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  12
  Луѓе.. а тие надградбите со шнолички што се, ги има вака по продавници или само во фризерски салони? :^) Сакам уште оддамна да си купам такви.. Се распрашував долго време ама никој поконкретен одговор не ми даде.. :(
  се надевам ќе ми помогнете.. Поздрав. :D
   
 16. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  91
  Мислам дека се порачуваат,немам сретнато во некои си продавници освен обични репови.Оди во фризески салон и прашај дали може да ти порачаат.
   
 17. Minniex3

  Minniex3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2010
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  12
  Важи ќе проверам. :D Инаку една моја другарка порано си имаше земено од диор надградба со шнолички. Да не има некој број случајно од диор!? :D
   
 18. SexyPrincess

  SexyPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  254
  Допаѓања:
  127
  сакам вакава надградба, ако некој знае каде има и отприлика цена нека пише :hai:
   

  Прикачени фајлови:

  • nadgradba.jpg
   nadgradba.jpg
   Големина на фајлот:
   20,8 KB
   Прегледи:
   618
 19. Crazy-Kate

  Crazy-Kate Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
  SexyPrincess ti pisav vo posta kade da najdes takva nadgradba na kosa :*
   
 20. tanjaaaa

  tanjaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  12
  20 Јун 2010, 18:10

  http://nadgradbanakosa.webs.com/