1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Надградба на коса

Дискусија во 'Коса' започната од len4e, 27 декември 2009.

  1. RedRevolution

    RedRevolution Популарен член

    Се зачлени на:
    7 август 2015
    Пораки:
    1.333
    Допаѓања:
    3.451
    Пол:
    Женски
    Јас имам купено, ја носев кратко и многу ми се оштети косата на местата каде што ја шиев, миењето беше пеколно, не препорачувам.
     
  2. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Od ovie zede dobra kosa?Nea ne mu e kratka taja saka za poke volumen ama sumliva mi e nekako kosata iskreno... @Bitter-Sweet pa ne izgleda prirodno ako ne mu e pogodena ni bojata ni kosata nomalno,zavisat mn raboti jas nosev porano i nikoj nemozese da mi ja poznaj kosata ama bese prekvalitetna sega stavat sve i svasta e pak kolku pai tolku muzika samo toa ke kazam
     
  3. Marinelce92

    Marinelce92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 август 2012
    Пораки:
    141
    Допаѓања:
    16
    Мојата е 100% природно влакно, преубава е, ја купив од салон, не ја порачав таму ги имаше сите нијанси па право ми се погоди оваа (имам смеѓа коса) за шиење не е проблем.. туку кај да најдам уште шнолки? :D 180cm е косата, а во должина 45цм мислам
     
  4. RedRevolution

    RedRevolution Популарен член

    Се зачлени на:
    7 август 2015
    Пораки:
    1.333
    Допаѓања:
    3.451
    Пол:
    Женски
    Природна е, пред две години ја платив 140 евра од еден салон. Не станува збор за квлитетот на косата, туку за начинот на прикачување. ДА СЕ ПОПРАВАМ, извинете ако звучев погрешно. Косата си е одлична уште ја чувам, можеби за некоја пригода ќе ја ставам но не би ја носела подолго од два дена.
     
  5. UnknownLadyDi

    UnknownLadyDi Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2012
    Пораки:
    390
    Допаѓања:
    951
    Предложете некое студио каде што би можела да добијам целосен третман на коса и плус квалитетна надградба ?!
     
  6. trendy14

    trendy14 Нов член

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Девојки здраво
    Во однос на темава, читам дека многу девојки сакаат квалитетна надградба, јас цел живот носам надградби, последнава ја зедов од Холандија кога бев, поубава коса немам носено црна е 1 м широка 70 цм долга природна е 100%, со клипсови и е шиена во три реда, а се става како еден со тапирање. Прегуста е нема шанса да се примети дека е надградена. Јас мојата коса ја скратив и сега би ја продала ако е некоја заинтересирана пишете ми ВИ гарантирам дека ке сте презадоволни.
    Поздрав
     
  7. trendy14

    trendy14 Нов член

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Кој сака ќе испратам и слики
     
  8. Lina2031

    Lina2031 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2014
    Пораки:
    105
    Допаѓања:
    89
    Пол:
    Женски
    Ke moze cena da mi pises jas odamna baram prirodna nadgradba za kosa.
     
  9. Lina2031

    Lina2031 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2014
    Пораки:
    105
    Допаѓања:
    89
    Пол:
    Женски
    Вчера бев во Depileve онаа продавница во Капиштец за фризерска и козметичка опрема ми рекоа дека продавале природни надградби. Значи претерале со цената за надградба од 5 влакна.Типката ми кажа дека е природна и тешка 50грама кошташе 5800 ден.. Како што имам гледано на нет на страната на Bellami еве и линк (http://www.bellamihair.com/) прекрасни надградби со шнолки 120 грама се таа цена сто пати поубави погусти и подолги и во многу нијанси бои.
    Проблемот е во увозот за кај нас за царина и данок дерат во државава иначе немаше да се мислам да си ја порачам надградата од таму. :/
     
  10. Marinelce92

    Marinelce92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 август 2012
    Пораки:
    141
    Допаѓања:
    16
    Со што ја миете надградбата? горе влакното ми е исто како првиот ден што ја купив, ама долу некако "расцветено" делува, а не сум ја горела... некое масло или нешто да ми препорачите? :)
     
  11. cufki

    cufki Нов член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2015
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Јас мојата надградба ја мијам со млака вода шампон и маска за коса и на крај и ставам малку силиконски капки... иначе јас си зедов коса од едни на фејсбук и сум презадволна , бојата ми се погоди ептен еве ви линк од каде ја нарачав доколку некој е заинетересиран (https://www.facebook.com/Nadgradba-na-kosa-172298166446873/?ref=hl)
     
  12. dreamland

    dreamland Активен член

    Се зачлени на:
    12 април 2014
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    здраво,,сакам да прашам каде можам да купам ваква надградба за коса,,само да не е преку интернет и цена ако знае некој нека пише :)[​IMG]
     
  13. Lina2031

    Lina2031 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2014
    Пораки:
    105
    Допаѓања:
    89
    Пол:
    Женски
    Kaj nas sumljivi se ovie sto prodavaat demek prirodni nadgradbi za kosa. Jas kaj ne otidov kaj ne prasav i od nikade ne mi se isplatese da zemam zosto bea preskapi a 3 vlakna na niv sto se vika. Pa se resiv da si poracam od stranstvo od stranata na Bellami hair extensions. Kosata e nevideno dobra 220 grama 22`` (toa e okolu 56cm dolzina) ima 10 parcinja i e dovolno i za gustina i za dolzina znaci prirodna e se vitka se pegla isto kako prirodna mozes da ja farbas sto sakas. Nema da pogresite veruvajte. Kaj nas kojznae dali se prirodni i mnogu se retki stvarno 3 vlakna gi prodavaat po 5000 den vaka barem ke investiras pogolema suma ama bar imas prirodna ubava kosa sto ke ja koristis so godini. :)
    Eve go web sajtot na Bellami http://www.bellamihair.com/
     
  14. trendy14

    trendy14 Нов член

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Lina bas da mi kazes dali ke bides zadovolna od Bellami.
     
  15. trendy14

    trendy14 Нов член

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Vakvite nadgradbi se so mnogu los kvalitet, epten se poznava deka se vestscki jas imav edna takva i mnogu brzo mi se osteti veke ne mozev da ja nosam.
    Potoa kupiv nova koja e mnogu ubava i gusta eve sliki, sega bi ja prodala


    QUOTE="dreamland, post: 2652614, member: 87552"]здраво,,сакам да прашам каде можам да купам ваква надградба за коса,,само да не е преку интернет и цена ако знае некој нека пише :)[​IMG][/QUOTE]
     

    Прикачени фајлови:

  16. trendy14

    trendy14 Нов член

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    eve uste edna
     

    Прикачени фајлови:

    • 4.jpg
      4.jpg
      Големина на фајлот:
      109,8 KB
      Прегледи:
      48
  17. Katina007

    Katina007 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 септември 2014
    Пораки:
    81
    Допаѓања:
    358
    Пол:
    Женски
    Јас би ти препорачала да си порачаш Белами коса :D Нема подобри надградби, плаќањето ти е сигурно, можеби е скапичка во споредба со други ама се исплати. Инаку јас си ја продавам мојата надградба, ја имам само 5 пати ставено косата ми порасна и не ми треба веќе, ја купив само за на матура да ја носам, ама во Македонија доаѓам следниот месец. :/
     
  18. Katina007

    Katina007 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 септември 2014
    Пораки:
    81
    Допаѓања:
    358
    Пол:
    Женски
    Можеби премногу често си ја миела па ти изгледа сува. Надградбата се мие само кога има ептен потреба, ако е залепена со лакови за коса и слични производи. Во зависност од тоа колку ја носиш миј ја еднаш во месецот или на два месеци. И не и ставај многу шампон, повеќе регенератор ставај и убаво исплакни ја со ладна или млака вода. Остави ја да се исуши природно без фен и секогаш нека ти стои расчешлана и легната во права кутија, да нема допир со прашина.
     
  19. twilight123

    twilight123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 март 2012
    Пораки:
    600
    Допаѓања:
    498
    Пол:
    Женски
    ве молам којзнае, итно ми е !
    каде се продаваат вештачки екстензии за коса во скопјево, по можност да се закачуваат со шнолка, сакам да имам долга коса за слика за алманах и за некои прилики , којзнае нека пише, фала многу однапред
     
  20. dreamland

    dreamland Активен член

    Се зачлени на:
    12 април 2014
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    сега ги прочитав одговорите,,кај и да е веке најдов надградба како што барав,,ми ја даде братучедками,,она ја имаше купено од хрватса кога беше ,дека ја сум плава па ми требаше посветла,,како и да е ви благодарам,,се надевам дека ке ми заврши работа,,дека имам тенка коса,,позз