1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Надградба на коса

Дискусија во 'Коса' започната од len4e, 27 декември 2009.

  1. Cinderfakinrella

    Cinderfakinrella Популарен член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2016
    Пораки:
    957
    Допаѓања:
    7.433
    Пол:
    Женски
    Верувам до сега дека ти стигнала и дека веќе си видела како е што е, па сакам да те прашам од каде ја порача и колку си задоволна. И дали е природна?! :)
     
    На mssuniquee му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Name

    Name Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    880
    Пол:
    Женски
    Девојки јас сум заинтересирана за надградба, таа clip in што е со шнолички, бидејќи сакам да видам како ќе ми стои подолга коса, а и погуста ќе ми стане, па да си играм малце со фризури :D
    Од кај нас да купувам или порачувам не сакам, сакам од странство. Ги гледав тие страните што ги имате постирано и уште неколку, и се гледа прекрасна коса се супер, али па над 100 евра не ми се дава. Ја читав спомннувате цени од 200, 300 + евра, тоа не доаѓа во обзир..поготово што никогаш немам ставено и немам искуство, може ќе ги баталам или нема да се допаѓам, така да сакам прво да пробам па после ако се уште сакам, ќе инвестирам во други ако има потреба.

    Јас на ebay ги гледав и се прашувам зошто никој нема спомнато.
    Вистинска квалитетна коса е, а цената еве на овие што ги гледав заедно со поштарина е околу 22-23 евра, што е ептен супер.
    http://www.ebay.co.uk/itm/Clip-in-R...hash=item485977da63:m:mmci6f9ZcvdlIB90Js7uPdA
    http://www.ebay.co.uk/itm/Clip-In-R...hash=item48545e91da:m:mh5_I5Z-KPeqCxZ9bYVxIMg

    еве линкови.
    Се мислам да си купам, ваљда ќе погодам боја..вие поискусните, што викате?
     
    На 66-mo-1r и Cinderfakinrella им се допаѓа ова.
  3. queen007

    queen007 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2015
    Пораки:
    267
    Допаѓања:
    305
    Пол:
    Женски
    Ако продава некоја природна надградба по не многу скапа цена, нека ми пише. :)
     
  4. ina..ina

    ina..ina Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2013
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    76
    дали има некој нарачано надградба од dobrakosa.com , ако може да сподели искуство.
     
  5. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.697
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    Каде има clip in шишки и дали добро стојат? И како се движат цените?
     
  6. Skorpija skopje

    Skorpija skopje Нов член

    Се зачлени на:
    2 мај 2017
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Devojki jas prodavam nadgradba na kosa si fiber vlakno kosata izdrzuva temperatura sto znaci se vitka i pegla dolga e 75cm ima vo poveke boi(so nadgradba rabotam 4 godini no mi ja hakiraa stranata)imam i rep za kosa 70cm isto taka vo poveke boi pisete mi na viber site sto ste zainteresirani 075322460
    Cenata na kosata e 1800 denari
    Repceto 700 denari
     
  7. st2007

    st2007 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2014
    Пораки:
    315
    Допаѓања:
    797
    Пол:
    Женски
    Некој да нема искуство што може да се случи ако ја исфарбам надградбата ( полуприродна?) ке се уништи ли мн?
     
  8. Momichka

    Momichka Популарен член

    Се зачлени на:
    9 март 2012
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    6.422
    Пол:
    Женски
    Пробај прво само на еден дел од косата, на едно снобче. Никогаш не знаеш колку е тоа "полуприродна"
    + зависи од каде ја имаш земено.
    Тие што ги продаваат по фризерските салони, ги фарбат. Ама ако си ги потрефила некој полош квалитет, барем да не ја уништиш целосно.
     
  9. India

    India Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2016
    Пораки:
    354
    Допаѓања:
    15.689
    Пол:
    Женски
    Јас од мојата фризерка преку некој дистрибутер од Скопје нарачав надградба 6000 ден. е сеа проблемот беше што косата воопшто не беше природна не се виткаше, само се топеше и пробав да ја исфарбам само половично фати бојата и за1 месец ја фрлив, затоа пазете, не купувајте додека не ја видите.
    А за алиекспрес надградбите им се стварно добри, и траат а и се ефтини можете и до 2000 ден. да најдете.
    Јас купив од али 6000 ден 140 гр. ја носев една година а ја фарбав преку 6 пати.
     
  10. Momichka

    Momichka Популарен член

    Се зачлени на:
    9 март 2012
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    6.422
    Пол:
    Женски
    @India целосно си во право. Некој може да даде и 10.000 денари за коса која вреди 1.500 денари.
    Затоа коса се купува од личност на која и веруваш.
    Овде во Струмица, кога зимаат коси од фризерските салон, фризерите им ги фарбат, им ги средуваат па им ги дааат на клинетите. Контакт дистибутер - > Клинет се избегнува.
    Сега точно ќе оди дел од сумата за фризерот што ти ја сечи, што ја шие, ја фарба, ама барем знаеш дека добиваш нешто што ќе трае. + ако не фати на фарбањето, фризерот ќе ја врати на дистибутерот, а клиентот нема да плати напразно.
     
    На India му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Donatela.W

    Donatela.W Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2017
    Пораки:
    183
    Допаѓања:
    535
    Пол:
    Женски
    Јас купив наградба со шноли од алиекспресс , 160 грама , 60 см , 10$ , неколку пати ја носев добра беше , колку да ми помине меракот за долга коса
     
  12. Indiegurl

    Indiegurl Популарен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2017
    Пораки:
    1.817
    Допаѓања:
    6.299
    Пол:
    Женски
    Може линк да видам од која страна купи? :)
     
  13. MamacitaBuena

    MamacitaBuena Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2017
    Пораки:
    1.449
    Допаѓања:
    25.397
    Пол:
    Женски
    Ништо посебно,плаќаш за природна а добиваш полуприродна.
     
  14. bibiiii

    bibiiii Популарен член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    602
    Допаѓања:
    1.081
    Јас носам надградби секакви значи еве 15 години,зошто само ми текнува да ја осветлувам косата и стално ја горам,,,Не повеќе.За надградба најдобро е да најдите реп од некоја која се ишишала и некој да ви ја направи со кератин-јас сама си ја правам,и така да ви ја стават некој -пак јас сама си ја редам.Таа коса не се метка нити ја осеќаш на тебе.А тие што ги продаваат по салоните се никакви и после 2-3 недели се прават како метла,не дозволувајте да ве измамат и да ви ги земат парите.
     
  15. Princess.Bella

    Princess.Bella Нов член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2017
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Здраво феминки, јас ја продавам мојата надградба на коса, Ја купив во диор за 150 евра но ќе ја продадам за 100евра. Косата е природна 100%, мазна, мекана, јас ја носев 2-3 пати но сега и мојата коса порасна така да не ми треба, косата е нова. Може да се витка, фенира фарба, буквално се како и вашата коса. Кој р заинтересиран слободно нека ми пише, ке ви пратам и слики.

    Здраво, јас ја продавам мојата, природна 100%, кафеава, со шнолички, ја купив 150€, но ќе ја дадам за 100€. Косата е прекрасна, мека, мазна. Поздрав

    Здраво, јас ја продавам мојата надградба, 100% природна, кафеава природна нијанса, купена мн поскапо, со клипсови. Може да се витка, фарва, фенира буквално се како и твојата коса. Мазна, мека, убава. Поздравче
     
    Последна измена од модератор: 28 јуни 2017
  16. babygirl77

    babygirl77 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2016
    Пораки:
    109
    Допаѓања:
    120
    Пол:
    Женски
    Има некој нарачувано природна коса од ebay, да препорача добра?

    Природна или синтетска?
     
    Последна измена од модератор: 28 јуни 2017
  17. Molina

    Molina Нов член

    Се зачлени на:
    22 март 2017
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки.Размислувам за надградба на коса со кератин, па би ве замолила за совет и искуства. Мене ми е многу важно апликацијата да биде добра, да не се познаваат прамените и најпредсе да не ми се оштети мојата коса.Е, сега фризерите нормално тврдат дека никакво оштетување нема да има но сепак би ми помогнало споделено искуство од некоја од вас повеќе :l:
     
  18. daisybrick

    daisybrick Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2017
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Дали има некој купено локално надградби за коса во неприродна боја (сина, зелена, розева итн.) или пак нарачано од алиекспрес? Кое мислење го имате за тоа?
     
  19. MamacitaBuena

    MamacitaBuena Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2017
    Пораки:
    1.449
    Допаѓања:
    25.397
    Пол:
    Женски
    Два пати имам ставано коса со кератин и двата пати поштено се зезнав.Ќе ти набројам сега зошто.
    1.Мора да се одржува редовно на фризер,дома сама неможеш,се заплеткува.Миење и фенирање подразбирам под одржување,со специјални маски и шампони.
    2.Твојата коса ЌЕ СЕ ОШТЕТИ многу,ама многу,јас се шишав многу кратко после вадење.Бидејќи лепак останува и твојата коса опаѓа заедно со лепакот при вадењето.
    3.Скапа е изгор и не вреди за парите,еден прамен 150 денари,а ставив околу 120.Ја ставав во Силуете и двата пати.
    Лепењето трае околу 4 часа,си седиш и си чекаш.Пред лепење те мијат и те фенираат.

    Едино добро е што не се познава дека имаш надградба,ако некој не те пипне за коса:D Ако те пипнат,ќе помислат дека имаш пластична глава:D
    Косата Е природна и стварно убаво изгледа,ама прочитај ги точките погоре пак:D
     
    На Molina му/ѝ се допаѓа ова.
  20. bibiiii

    bibiiii Популарен член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    602
    Допаѓања:
    1.081
    imam so keratin moja kosa,107 prameni crna,48 cm dolga ,kosata e od mene isisana porano

    имам коса моја ишишана,107 прамени,47-50цм е долга и црна боја,косата е направена со кератин и се се осека како страна туку исто како ваша
     
    Последна измена од модератор: 10 ноември 2017