Надградба на коса

Дискусија во 'Коса' започната од len4e, 27 декември 2009.

 1. Quincy

  Quincy Популарен член

  Се зачлени на:
  1 април 2015
  Пораки:
  281
  Допаѓања:
  3.265
  Жени ај некоја ако има порачано надградба од алиекспрес или ибеј и да е задоволна од неа нека ми прати линк
   
 2. blondegirl95

  blondegirl95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2017
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  94
  Пол:
  Женски
 3. queen007

  queen007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 септември 2015
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  251
  Пол:
  Женски
  Prodavam 100% prirodna nadgradba na kosa temno kafena 60 cm dolga :) 8 parcinja. 4500 den inbox za poveke info
   
 4. Sarahhhhm

  Sarahhhhm Активен член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2017
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  108
  Пол:
  Женски
  Има ли некој сега што продава надградба? Темно кафена, црна?
   
  На queen007 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. queen007

  queen007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 септември 2015
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  251
  Пол:
  Женски
  jas. inbox :)
   
  На Sarahhhhm му/ѝ се допаѓа ова.
 6. _beti_1992

  _beti_1992 Нов член

  Се зачлени на:
  10 мај 2018
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Zdravo dali nekoj do sega ima iskustvo so nadgrabra na kosa so infralight svetlin i ako moze da spodeli ? :)
   
 7. havai 123

  havai 123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Zdravo dali nekoj znae kaj pravat ubavi afrikanski pletenki ako moze da da spodeli ?
   
 8. mmacichka

  mmacichka Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2015
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  33
  Пол:
  Женски
  Kade vo Sk, ima nadgradba na kosa sto moze da se kupi, za pletenje pletenki? Da ne e so klipovi ili neso so se zakacuva..
   
 9. malalola

  malalola Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2018
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  197
  Пол:
  Женски
  Што мислите за надградба на коса со шноли,дали некој има искуство со оние од Ali Expres,не ми се даваат пари за природна,расзмислував од таму да порачам некоја поефтина варијанта.
   
 10. IvanaJenner

  IvanaJenner Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2017
  Пораки:
  417
  Допаѓања:
  511
  Пол:
  Женски
  Каде можам да најдам поефтино? Па не ми се дава 200 евра.
   
 11. Indiegurl

  Indiegurl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2017
  Пораки:
  318
  Допаѓања:
  646
  Пол:
  Женски
  Девојки каде можам да купам природна коса со клипчиња?
   
 12. MamacitaBuena

  MamacitaBuena Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2017
  Пораки:
  1.411
  Допаѓања:
  24.866
  Пол:
  Женски
  Дали испраќаат низ градови ако ги контактирам,за која бижутерија се работи?
   
 13. Indiegurl

  Indiegurl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2017
  Пораки:
  318
  Допаѓања:
  646
  Пол:
  Женски
  Исто, во Диор 90 евра гледам на страната биле, ама се пишуваа лоши искуства но на друго место незнам каде да најдам.
   
 14. VivienLeigh

  VivienLeigh Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2016
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  10.081
  Пол:
  Женски
  Искрено, бижутеријата не знам како се вика
  Јас ја знам како "таа најдоле во гтц" :rofl:
  Иначе од репот не сум задоволна, буквално е за една употреба, после тоа се уплеткува, ништо не може да го отплетка, не останува така мазен како на почетокот, скроз се менува |(
   
  На MamacitaBuena му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Beatrice10

  Beatrice10 Активен член

  Се зачлени на:
  4 август 2018
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  52
  Пол:
  Женски
  Девојки, значи ја прелистав цела тема и наидов на неколку страни кои се препорачани што наводно имаат добра и квалитетна коса по пристојна цена.
  Е сега, коментарите се од пред неколку години, па доколку некој има информација, би замолила да сподели.
  Јас се враќам во Македонија на почеток на Септември и ќе останам само недела време. Ќе бидам лимитирана и затоа сакам кога ќе дојдам да знам каде да барам. Овде надградба чини мин. 1000 евра...(facepalm)


   
 16. WindyWind

  WindyWind Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2014
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Devojki, imam dolga kosa i veke mi e smacena a dolgo vreme ja odrzavam i nejkam tuku taka da ja skratam dali znaete nekoj da kupuva kosa vo Bitola i kako odi seto toa
   
 17. Sanja.x

  Sanja.x Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2016
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  73
  Пол:
  Женски
  Девојки ја продавам мојата надградба за коса. Природна remy густа коса, 110гр тешка околу 45цм долга. Не е многу носена, негувана е. Може слободно да се пегла, витка и се да и се прави. Ја купив 8500 денари, а ја продавам 5000. Доколку сакате повеќе фотографии ќе ви испратам. IMG_20181211_141409.jpg
   
 18. foxx.x

  foxx.x Активен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2019
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  7
  Се продава ли некаде синтетичка коса освен по салони што има?
   
 19. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.249
  Допаѓања:
  20.533
  Пол:
  Женски
  Порано имав надградба за коса и ја ставав понекогаш за некоја посебна прилика, на почеток ми сметаше, после ја навикнав, ама не ја носев често.
   
  На Soncence3, Srekicka3, Aleksandra9999 и 3 други им се допаѓа ова.
 20. Eni.r

  Eni.r Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2018
  Пораки:
  736
  Допаѓања:
  1.798
  Пол:
  Женски
  Девојки, каде во Скопје прават на надградба на коса со кератин и сл.?
  Освен Диор, и да се добри..?