Надградба на коса

Дискусија во 'Коса' започната од len4e, 27 декември 2009.

 1. barbi7

  barbi7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  некој да не знае каде се продаваат клипсови за надградба на коса зашто ми се скрши еден :(
   
 2. Iki.Olsen

  Iki.Olsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2010
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  114
  Јас имам надоградба со шноли, полкон ми е од сестра ми затоа што веќе не ја носи, ја купивме во кавадарци во Трезор.
   
 3. Annette

  Annette Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  JAs nosev nadgradba na kosa za mojata svadba,ama si ja poracav od distributer sto nosi po frizerskite saloni ,kosata bese so keratin-vosok i kostase 1.20 E od pramen.Ja nosev eden mesec i sama ja izvadiv,nemav ni eden osteten pramen ni pa mojata kosa bese ostetena.Se zavisi do toj sto ja mesti i kako ja mesti.Kosata e zdrava i sega pak ke si ja lepam :P . Moeto iskustvo bese takvo :hai:
   
 4. lylaby

  lylaby Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2010
  Пораки:
  596
  Допаѓања:
  188
  Пол:
  Женски
  Морам да спомнам дека гледав на нет на пр Амазон.ком има продажба на надградби на индиска коса на шнола или само косата ненанижена за мн примаммливи цени само треба да се нарача...Тука кај нас надградбите како суво злато ги наплаќаат!
   
 5. solzuska

  solzuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  515
  Допаѓања:
  134
 6. aleksandra984

  aleksandra984 Нов член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  2
  Koj e zainteresiran za nadgradba so klipovi 100% prirodna 2metri siroka 50cm . dolga neka mi pise na meil: aleksandra_17mk@hotmail.com nema da zazalite frizer sum po profesija i ova e najubavata i najgolemata nadogradba sto sum ja sretnala nekogas. pozdraaaa do site
   
  На anakonda88 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Minniex3

  Minniex3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2010
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  12

  Колку чини!? :)
   
 8. babyboom8

  babyboom8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  aaaaaaa moze nekoj da mi kaze kade pravat nadgradba na sienje ili nekoj drug vid sto ne ja ostetuva kosata samo ne so karantin nemozam godina dena da ja oporavam od toj proklet dior kosata :'(((( i ne so stipcinja me mrzi sekoj den stavaj vadi :((((( fala vi mnoguu
   
 9. aleksandra984

  aleksandra984 Нов член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  2
  osven so klipcinja postoi so lepenje sienje i nitni nadogradbi, ali sienjeto pak ja ostetuva kosata isto i lepenjeto i ko ke vidis najdobro e so klipovi .
   
 10. ivasliva

  ivasliva Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Devojki da ne znae nekoja kade se prodavaat poseno snoli za nadgradba na kosa?Nikade vo Skopje nemozam da najdam
   
 11. MissDesertRose

  MissDesertRose Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 септември 2010
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  83
  значи пред околу 3-4 години кога бев плава имав надоградба но на шноли и бев мн задоволна... ја ставав кога сакав, ја вадев кога сакав... ја виткав, ја пеглав и дури ја исфарбав темна кога си ја префарбав косата од плава темна... уште може да се користи, не е многу оштетена :) само што сега веке немам потреба, си ја пораснав мојата природна боја :) ја порачав од фризерски салон во Струмица (от СР сум) и беше 3 реда - од толку имав потреба, затоа што имам густа коса и мислам дека платив 100евра... но во моментот немам ниту број од фризерскиот салон ниту знам дали уште порачуваат и прават надоградби :?:
   
 12. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.648
  Допаѓања:
  9.677
  Пол:
  Женски
  Моја другарка од пазар купи прамени со мали шнолички. Не ги плати многу, мислам дека околу 1500 денари за 10 средно дебели прамени. Често ги носи, и некогаш кога не и е добро средена косата се примеруваат. За излегување ги носи најчесто, со пеглана коса и не се забележуваат.
   
 13. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.906
  Допаѓања:
  5.884
  Пол:
  Женски
  Кате ме интересира од каде ја имаш земено надградбата воопшто не е скапа и сакам и јас да си набавам.Те молам за одговор,поздрав.
   
  На nela.oh му/ѝ се допаѓа ова.
 14. yawn

  yawn Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  697
  Допаѓања:
  693
  И јас зедов од истата девојка,Анета од Прилеп,имаше на лагер метро и ми прати по брза пошта и сега чекам да ми прати уште едно метро бидејќи косата ми е густа и кратка и за да има реален ефект мора 2m . Инаку оваа е на клипови,косата е фантастична,природно влакно,1m e 6000 ден. а зависно од густината на вашата коса може ќе ви требаат повеќе ,2m се 12000. :)
   
 15. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.906
  Допаѓања:
  5.884
  Пол:
  Женски
  да прашаам дали некого од тука има порачано или купено полу природна коса и какво им е искуството?јас често одам пп па ако знае некој кај му е точно студиото на девојката баш би сакала да го посетам нека ми ја пиши адресата позз
   
 16. Crazy-Kate

  Crazy-Kate Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
  Ke ja napisam uste ednas stranata od kaj sto ja zimav jas nadgradbata poso sandaceto mi bese prepolno od poraki i za zal jas dolgo se nemav ukl i ne mozev da vratam.Eve ja stranata :
  http://nadgradba-kosa.webs.com/
  od tamu ja zimav nadgradbata i mozam da kazam deka sum prezadovolna,i za site onie sto planiraat da kupat nadgradba najdobro e da ja zemat od stilist koj sto se razbira profesionalno za kosa bez razlika od kade ke ja poracate gledajte pred se da bidat profesionalci vo svojata rabota,bidejki sea pravat mnogu prevari site stavaat nadgradbi-prodavaat od doma a ustvari nemaat ni edna obicna diploma za frizeri i bog znae sto prodavaat koga ni sami ne znaat:) i sakaat na nas da karat pari e pa ne biva taka:) ;) Ne sakam nekoj da me svati pogresno no sepak se raboti za nasi pari koi ne bi sakale da ni propadnat vo nesto bezkvalitetno. :)

  [mod-kirilica:34435llq][/mod-kirilica:34435llq]
   
 17. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.076
  Допаѓања:
  1.619
  http://nadgradba-kosa.webs.com/

  Ценовник :
  *Надградба со 100% Природна Коса метро-ипол широка 60 см долга=7000 денари
  *Надградба со Полуприродна Коса =3000 денари
  Па цените им се ефтини, велиш и квалитетот е добар |(
  И не ми се допаѓа тоа што бојата треба да се види преку компјутер, па на слика може да биде блескава а во живо катстрофа
   
 18. Crazy-Kate

  Crazy-Kate Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
  Тоа е така за секоја слика,па затоа можеш да отидеш и да видиш каква бои има на надградби или пак да се консултираш со тие што нудат која е за тебе најсоодветна/најскладна боја за твојата коса
   
 19. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.906
  Допаѓања:
  5.884
  Пол:
  Женски
  ти благодариме кате ке ја отворам страната и ке ја посетам девојката во пп одам мн.често таму па сакам да видам што нуди сакам надградба од полуприродна коса имам речиси долга ама сакам уште подолга често ја носам виткана затоа за кавалитет да не кажувам имав земено надградба од природна коса 6500 денари ми гарантираше демек све гола вода само сакаат парите да ти ги земат косата немше ни пола од квалитетот што го тврдеше фризерката од каде што ја зедов па сега ќе видиме од пп позз
   
 20. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  904
  Допаѓања:
  519
  Пол:
  Женски
  Kate vo prilep e salonot? А ги пракаат ли пошта на пример? И твојата коса полуприродна ли е? Викаш квалитетна се погоди? Јас носев пред две години природна со кератин ми ја лепеа во Диор ја ставав и бев ептен задоволна.. Ама сега не ми се даваат пак 200е..