1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Надградба на коса

Дискусија во 'Коса' започната од len4e, 27 декември 2009.

  1. Crazy-Kate

    Crazy-Kate Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    0
    Да во Прилеп е салонот,фризерката Маја се вика,мојата надградба е полуприродна јас ја зедов директно од прилеп а на моја другарка и ја испратија преку пошта таа зеде природна надградба.Јас ја носам 2 години ако е полуприродна сепак воопшто не ми се познава но и внимавам да не ми се оштети.
     
  2. Chika-Boom

    Chika-Boom Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2010
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    6
    CRAZY-KATE ај ако можиш да ми пишеш тука или во пошта дали другаркати е задоволна од природната надградба зш косава не расти шо не расти и мора надградба да си земам :D Пиши ми секако зш ја разгледав страната и стварно надградбите се топ морам да си земам само пред да земам морам да знам дали е квалитетна. :call:
     
  3. Crazy-Kate

    Crazy-Kate Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    0
    Chika-Boom ти пишав во пошта се за надградбата па ајде ќе пишеш што си направила :)
     
  4. Chika-Boom

    Chika-Boom Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2010
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    6
    Ја добив надградбате јееееее :D Преубава е !Фала кате инаку ја порачав полуприродната иако се двоумев ама не се зафркнав многу е убава како свиленкаста е косата преубаво ми стои и воопшто не се познава.Фала уште еднаш :$ :*
     
  5. peperutkaa

    peperutkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    Срцко ајде ако сакаш кажи ми бројче од кај што ја порача надградбата..и за колку дена ти стигна?
     
  6. Histerica

    Histerica Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2010
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    1
    барав но неможев да најдам тема за тоа.сакав да прашам за екстензиите.значи многу мерак имам да си купам,и може малку глупаво но сакам да прашам дали треба фризерката да ја прашам или каде можам да најдам?
    Благодарам однапред. :)
     
  7. Chika-Boom

    Chika-Boom Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2010
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    6

    Срц ова е веб страната: http://nadgradba-kosa.webs.com/ можеш да си разгледаш фотки од надградбите има и контакт тел на страната ама јас тука ке ти го напишам 048/551-241
     
  8. peperutkaa

    peperutkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    Порачав и јас.. Утре треба да стигне.. Барем така рече сеа пошто е недела незнам.. :^)
     
    На Cloee му/ѝ се допаѓа ова.
  9. spellbound

    spellbound Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2010
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    1.482
  10. Fearless

    Fearless Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.344
    Моја другарка имаше купено, и како на видеото ги прикачуваше со клипови се, и доста време ги износи, но сепак мене ми е ептен вештачко и смешно. не дај боже да падне некое праменче :|
     
  11. firequeenn

    firequeenn Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    2.018
    Допаѓања:
    5.930
    Mислам дека немам потреба да надоградувам коса ..другарка ми имаше наградба јас бев со неа на фризер и и зеде 60 ден од праменче :)
     
  12. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    девојката на видеото мн.ми се допадна мн.природно косата му изгледаше преубаво
    се става надградба на коса колку што треба според твојата коса за да изгледа убаво се разбира не се става еден тон коса на ретка коса имам некој правила и во ова и ништо нема да изгледа смешно или нефкусно напротив
     
  13. Chika-Boom

    Chika-Boom Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2010
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    6

    Да надградбата е баш таква само што разликата е на клипот девојката става 3 реда надградба(што голема е веројатноста да смета на косата)оваа надградба е со еден ред а ја има истата густина на косата и е попрактична за носење :)
     
    На Cloee му/ѝ се допаѓа ова.
  14. nina.n1

    nina.n1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    1
    Според мене многу добра е надградбата на коса со шиење..нема никакво оштетување.со правилна нега.може доста долго да издржи..јас го работам тоа а и имав сошиено и на мојата коса..
    и со шноли е убаво,само што треба постојано да се вади косата и да се става..а вака со шиење нема никаков проблем..
     
    На Kristinna92 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. love23

    love23 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    716
    Допаѓања:
    913
    Јас не сум ставила надградба на коса немам ни намера. Се што е вештачко се познава така да природниот изглед е огледало за една девојка.Секако дека трба нега за да убаво изгледате барем денес има разни козметики.
     
  16. lylaby

    lylaby Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2010
    Пораки:
    631
    Допаѓања:
    333
    Пол:
    Женски
    девојки кажете каде може да с енабави на клипсови надградба меѓутоа да не е мн скапа да е до 4000?има некаде да с енајде??ако има некој информација нека каже,за полуприродната зборев со една форумџика и таа беше разочарана а баш се готвев да ја нарачам....па сега сакам природна но со пристојна цена,на клипсови се разбира тоа е најдобрата опција за надградба..
     
  17. 00tasaa00

    00tasaa00 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Lylaby-pisi mi na e-mail,go ima toa shto go barash ti samo treba da mi pushtish koja nijansa pozz....veruvaj deka cenata e pristojna...;)

    [mod-kirilica:zjnr19fs][/mod-kirilica:zjnr19fs]
     
  18. bonbonka17

    bonbonka17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    8
    sakam i jas da stavam prirodna nagdradba so klipsovi .. pa aj pishi mi e-mail da iskontaktirame .. i pishi cena :D
    pozz!

    [mod-kirilica:1qkxuewc][/mod-kirilica:1qkxuewc]
     
  19. Blair19

    Blair19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2011
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Сакам и јас да ставам природна со клипсови, сакам и јас контакт :D
     
  20. bonbonka17

    bonbonka17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    8
    Aee abe site nie sto barame nadgradba i kontakt moze i ke docekame da dobieme.. :) haha

    [mod-kirilica:10j94zpe][/mod-kirilica:10j94zpe]