Надградба на коса

Дискусија во 'Коса' започната од len4e, 27 декември 2009.

 1. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  904
  Допаѓања:
  519
  Пол:
  Женски
  6500 денари е метар природна надградба со клипови, Јас си ја порачав од мојата фризерка, ептен е професионалец и сум пре задоволна
   
 2. Mili28

  Mili28 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  7
  Девојки јас пред 4 месеци си ставив надградба во диор и сум многу задоволна, косата е прекрасна исто како да е моја ја платив 200евра, скапо е ама вреди и воопшто не ми е оштетена ниту пак несто и фали, може да се носи 6-8 месеци, јас сум многу задоволна. Пред тоа имав ставено надградба со шиење и беше катастрофа, ја извадив за 3 недели зошто многу се плеткаше и нема шанси сама да ја исфенираш дома, а и да одиш на фризер ке ти ја исфенираат и за 10мин пак уплеткана. А ја имам и таа со шнолки што е, што можеш да ја вадиш и да ја ставаш кога сакаш ама е многу тешко сама да си ја наместиш дома, и таа неможеш да ја врзеш во репче како што може оваа со силикон сто е лепена прамен по прамен значи таа е најдобра варијанта прамен по прамен лепено во диор и можеш буквално се да и правиш и секави фризури и собрана и пуштена и виткана и права и мене не ми е воопшто оштетена. Ова не е никаква реклама, една моја друграка ставаше во диор и тоа 3 пати до сега и јас решив да пробам и јас и навистина се исплати затоа и е поскапа од таа со шнолки и од таа со шиење. Поздрав
   
 3. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.677
  Јас сум во план да си купам сега за свадбата. Решена сум да сум со долга коса за свадбата и точка.
  Една моја пријателка има таква на шноли што се закачува и ја користи веќе 4-5 години.
  Јас се распрашав и иста таква можам да добијам за 6800 ден по набавна цена (со се шноли).
  Eте вакви
  [​IMG]
   
 4. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  904
  Допаѓања:
  519
  Пол:
  Женски
  Иста е како мојата блонд, јас ја зедов 5900 едно метро,природна е и прекрасна. Нема да згрешиш во изборот.
   
  На blond му/ѝ се допаѓа ова.
 5. aleksandra984

  aleksandra984 Нов член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  2
  [mod-reklama:2xb4ioa2][/mod-reklama:2xb4ioa2]
   
 6. T.I.P

  T.I.P Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2011
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  1
  а што ке речете за полу природна коса ?
   
 7. yawn

  yawn Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  697
  Допаѓања:
  693
  Порачав природна коса на штипки од Авангард,чекам деновиве да ми стигне.Се надевам нема да ја утнам. :^)
   
 8. T.I.P

  T.I.P Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2011
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  1
  јас најдов полуприродна коса за многу пристојна цена ама повеке преферирам природна но ако не нејдам нешто со пристојна ценичка ке изберам полуприродна нормално ако тоа е добар избор ,затоа ве молам ако некој знае нешто повеке за полуприродниве или да ми препораца место каде шо можам да најдам природна за поефтина цена оти гледам дека бааајаги скапички се на пазарот ,изгледа оти се доста популарни :(
   
 9. Rubiii

  Rubiii Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.946
  Допаѓања:
  3.579
  Пол:
  Женски
  Видов на таа емисијата моја свадба,некој фризерски салон "BE YOU", имаат акција до 31 март,надградба на коса за 6000 денари,ако нешто би ви помогнало и значело :)
   
  На T.I.P му/ѝ се допаѓа ова.
 10. TheaEsposito

  TheaEsposito Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  2.459
  Јас и не сум баш за надградба на коса. Секогаш природното е најубаво.
  А една другарка од школо има надградба таква како што покажавте погоре на сликите само темно кафеава.
   
 11. yawn

  yawn Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  697
  Допаѓања:
  693
  Луѓе што добив една надградба,просто ја обожавам.Баш како што ја замислив!
  Доооолга до газето :inlove:
   
 12. blueberry93

  blueberry93 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.660
  Допаѓања:
  4.452
  Малку глупаво прашање ама не ми е јасно ова со метар, два. :D
  И ја сакам надградба на коса околу 10цм, ни сантим повеќе. Има разлика во цената во зависност од тоа колку сантиметри сакате или?
  И ако може контакт за добра природна надградба во Скопје. :hai:
   
 13. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.677
  Денес одам да ја земам мојата надградба :inlove:
   
  На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  904
  Допаѓања:
  519
  Пол:
  Женски
  Визуелно не се разликува од природната, ама се заплеткува ненормално многу. Локни тештко дека ке и направиш без да ја изгореш, и неможеш да ја фарбаш. А колку е цената на таа полуприродна што си ја видела?
   
 15. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.009
  Пол:
  Женски
  Надградба на коса само со штипки признавам лепена никако,многу лошо искуство имам и ужасна е суканици се прават каде што е залепена :puke: Инаку јас имам со штипки ама не ми е од тука а кај нас видов во Бисер во трговскиот горе во едно продавниче за фризерски работи и убава ми личеше.Која цена е незнам а инаку штипчињата се 100 ден едно.
   
 16. LilMissBossy

  LilMissBossy Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  200
  Јас си земав пред 1 месец,природно влакно,на штипчиња 10.000 ме чинеше и презадоволна сум.Преубава е. :inlove:
   
 17. yawn

  yawn Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  697
  Допаѓања:
  693
  Па ако имаш погуста коса ќе ти треба 1.5 m или 2 евентуално (не е тоа должината на косата туку ширината,кога ќе ја видиш се ќе ти стане јасно),а ако имаш поретко косиче метро ти е доволно.Сите надградби се долги воглавно,некаде до половина или малку пократки.А инаку јас ќе ти го препорачам студио "Авангард" од Скопје,косата што ми стигна е преубава.
  http://www.facebook.com/profile.php?id=100000838689160 Еве ти го фб профилот.
   
 18. sweet.woman

  sweet.woman Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2010
  Пораки:
  945
  Допаѓања:
  434
  и јас сакам да си порачам ама како треба д аја платам на сметка или на тој што ќе ми ја донесе?
   
 19. yawn

  yawn Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  697
  Допаѓања:
  693
  Па ќе ти ја прати по пошта ,таму ќе си ја платиш надградбата и испораката
   
  На Cloee му/ѝ се допаѓа ова.
 20. BettyBoop25

  BettyBoop25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2011
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  1.104
  Девојки сакам да ве прашам нешто.Значи сакам да ставам надградба за прв пат,се решив поради тоа што сега ме чека апсолвентска вечер и сакам да ми изгледа косата убаво,зошто имам ретка коса поради многу фарбања од црна-плава од плава-црна и ја оштетив косата многу.Сакам да ми препорачате некој што има т.е надградува квалитетна коса природна или пак полуприродна,и да не биде цената многу "астрономска" и да не чини после косата и да ја извадам за месец-два.Прочитав некој коментар тука на оваа тема и тоа ќе го имам во предвид,али некој коментари се постари,сакам сега некој што знае да ми каже,или пак некој што сега ставил надградба.

  Однапред ви Благодарам !!!