1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Надградба на коса

Дискусија во 'Коса' започната од len4e, 27 декември 2009.

  1. peperutkaa

    peperutkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    6500 денари е метар природна надградба со клипови, Јас си ја порачав од мојата фризерка, ептен е професионалец и сум пре задоволна
     
  2. Mili28

    Mili28 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 март 2011
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    7
    Девојки јас пред 4 месеци си ставив надградба во диор и сум многу задоволна, косата е прекрасна исто како да е моја ја платив 200евра, скапо е ама вреди и воопшто не ми е оштетена ниту пак несто и фали, може да се носи 6-8 месеци, јас сум многу задоволна. Пред тоа имав ставено надградба со шиење и беше катастрофа, ја извадив за 3 недели зошто многу се плеткаше и нема шанси сама да ја исфенираш дома, а и да одиш на фризер ке ти ја исфенираат и за 10мин пак уплеткана. А ја имам и таа со шнолки што е, што можеш да ја вадиш и да ја ставаш кога сакаш ама е многу тешко сама да си ја наместиш дома, и таа неможеш да ја врзеш во репче како што може оваа со силикон сто е лепена прамен по прамен значи таа е најдобра варијанта прамен по прамен лепено во диор и можеш буквално се да и правиш и секави фризури и собрана и пуштена и виткана и права и мене не ми е воопшто оштетена. Ова не е никаква реклама, една моја друграка ставаше во диор и тоа 3 пати до сега и јас решив да пробам и јас и навистина се исплати затоа и е поскапа од таа со шнолки и од таа со шиење. Поздрав
     
  3. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    Јас сум во план да си купам сега за свадбата. Решена сум да сум со долга коса за свадбата и точка.
    Една моја пријателка има таква на шноли што се закачува и ја користи веќе 4-5 години.
    Јас се распрашав и иста таква можам да добијам за 6800 ден по набавна цена (со се шноли).
    Eте вакви
    [​IMG]
     
  4. peperutkaa

    peperutkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    Иста е како мојата блонд, јас ја зедов 5900 едно метро,природна е и прекрасна. Нема да згрешиш во изборот.
     
    На blond му/ѝ се допаѓа ова.
  5. aleksandra984

    aleksandra984 Нов член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    2
    [mod-reklama:2xb4ioa2][/mod-reklama:2xb4ioa2]
     
  6. T.I.P

    T.I.P Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2011
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    1
    а што ке речете за полу природна коса ?
     
  7. yawn

    yawn Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    697
    Допаѓања:
    699
    Порачав природна коса на штипки од Авангард,чекам деновиве да ми стигне.Се надевам нема да ја утнам. :^)
     
  8. T.I.P

    T.I.P Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2011
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    1
    јас најдов полуприродна коса за многу пристојна цена ама повеке преферирам природна но ако не нејдам нешто со пристојна ценичка ке изберам полуприродна нормално ако тоа е добар избор ,затоа ве молам ако некој знае нешто повеке за полуприродниве или да ми препораца место каде шо можам да најдам природна за поефтина цена оти гледам дека бааајаги скапички се на пазарот ,изгледа оти се доста популарни :(
     
  9. Rubiii

    Rubiii Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2.616
    Допаѓања:
    5.416
    Пол:
    Женски
    Видов на таа емисијата моја свадба,некој фризерски салон "BE YOU", имаат акција до 31 март,надградба на коса за 6000 денари,ако нешто би ви помогнало и значело :)
     
    На T.I.P му/ѝ се допаѓа ова.
  10. TheaEsposito

    TheaEsposito Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    2.462
    Јас и не сум баш за надградба на коса. Секогаш природното е најубаво.
    А една другарка од школо има надградба таква како што покажавте погоре на сликите само темно кафеава.
     
  11. yawn

    yawn Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    697
    Допаѓања:
    699
    Луѓе што добив една надградба,просто ја обожавам.Баш како што ја замислив!
    Доооолга до газето :inlove:
     
  12. blueberry93

    blueberry93 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.660
    Допаѓања:
    4.474
    Малку глупаво прашање ама не ми е јасно ова со метар, два. :D
    И ја сакам надградба на коса околу 10цм, ни сантим повеќе. Има разлика во цената во зависност од тоа колку сантиметри сакате или?
    И ако може контакт за добра природна надградба во Скопје. :hai:
     
  13. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    Денес одам да ја земам мојата надградба :inlove:
     
    На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. peperutkaa

    peperutkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    Визуелно не се разликува од природната, ама се заплеткува ненормално многу. Локни тештко дека ке и направиш без да ја изгореш, и неможеш да ја фарбаш. А колку е цената на таа полуприродна што си ја видела?
     
  15. tinkerbelll

    tinkerbelll Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    2.096
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    Надградба на коса само со штипки признавам лепена никако,многу лошо искуство имам и ужасна е суканици се прават каде што е залепена :puke: Инаку јас имам со штипки ама не ми е од тука а кај нас видов во Бисер во трговскиот горе во едно продавниче за фризерски работи и убава ми личеше.Која цена е незнам а инаку штипчињата се 100 ден едно.
     
  16. LilMissBossy

    LilMissBossy Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    203
    Јас си земав пред 1 месец,природно влакно,на штипчиња 10.000 ме чинеше и презадоволна сум.Преубава е. :inlove:
     
  17. yawn

    yawn Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    697
    Допаѓања:
    699
    Па ако имаш погуста коса ќе ти треба 1.5 m или 2 евентуално (не е тоа должината на косата туку ширината,кога ќе ја видиш се ќе ти стане јасно),а ако имаш поретко косиче метро ти е доволно.Сите надградби се долги воглавно,некаде до половина или малку пократки.А инаку јас ќе ти го препорачам студио "Авангард" од Скопје,косата што ми стигна е преубава.
    http://www.facebook.com/profile.php?id=100000838689160 Еве ти го фб профилот.
     
  18. sweet.woman

    sweet.woman Популарен член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    1.225
    Допаѓања:
    744
    и јас сакам да си порачам ама како треба д аја платам на сметка или на тој што ќе ми ја донесе?
     
  19. yawn

    yawn Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    697
    Допаѓања:
    699
    Па ќе ти ја прати по пошта ,таму ќе си ја платиш надградбата и испораката
     
    На Cloee му/ѝ се допаѓа ова.
  20. BettyBoop25

    BettyBoop25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2011
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    1.107
    Девојки сакам да ве прашам нешто.Значи сакам да ставам надградба за прв пат,се решив поради тоа што сега ме чека апсолвентска вечер и сакам да ми изгледа косата убаво,зошто имам ретка коса поради многу фарбања од црна-плава од плава-црна и ја оштетив косата многу.Сакам да ми препорачате некој што има т.е надградува квалитетна коса природна или пак полуприродна,и да не биде цената многу "астрономска" и да не чини после косата и да ја извадам за месец-два.Прочитав некој коментар тука на оваа тема и тоа ќе го имам во предвид,али некој коментари се постари,сакам сега некој што знае да ми каже,или пак некој што сега ставил надградба.

    Однапред ви Благодарам !!!