1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Надградба на коса

Дискусија во 'Коса' започната од len4e, 27 декември 2009.

  1. mari-mari

    mari-mari Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2010
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    освен амазон може да ми препорачаш некој друг сигурен сајт за порачување од интернет...и...ЌЕ МИ СТИГНЕ ЛИ КОСАТА СИГУРНО???? :emo: :lol: Сте купувале ли онлине нешто некогаш???? Фала и голем поздрав ;)
     
  2. T.I.P

    T.I.P Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2011
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    1

    3000 денари метро ,а 7000 е природната
     
  3. BettyBoop25

    BettyBoop25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2011
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    1.107
    Девојки сакам да ве прашам нешто.Значи сакам да ставам надградба за прв пат,се решив поради тоа што сега ме чека апсолвентска вечер и сакам да ми изгледа косата убаво,зошто имам ретка коса поради многу фарбања од црна-плава од плава-црна и ја оштетив косата многу.Сакам да ми препорачате некој што има т.е надградува квалитетна коса природна или пак полуприродна,и да не биде цената многу "астрономска" и да не чини после косата и да ја извадам за месец-два.Прочитав некој коментар тука на оваа тема и тоа ќе го имам во предвид,али некој коментари се постари,сакам сега некој што знае да ми каже,или пак некој што сега ставил надградба.

    Однапред ви Благодарам !!!
     
  4. aleksandra984

    aleksandra984 Нов член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    2
    Јас имам нарачено коса од амазон и поубаво би ви препорачала да не нарацувате косата беше природна али немате појма колу беше ретка едвај 5-6 локни да направис за квалитетна и природна коса има екстра попуст сега пред матури еве ви меил пишете и на девојката косата е прекрасна а добивате 1+1 гратис
     
  5. Anely

    Anely Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    225
    Каде е меилот?
     
  6. rosie

    rosie Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2011
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    32
    Сакам да ставам надградба на природна коса со шнолички. Ако може да ми кажете некое фризерско студио во Скопје или пак не би ми било проблем и Велес. Би сакала цената да биде 6- 7000 денари. Доколку некоја феминка ставала надградба во брзо време или е информирана за ова би и била благодарна ако пише :)
     
  7. Seljvi

    Seljvi Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 септември 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Сакам да ставам надградба на коса со клипови или вплетување, а мојата коса е проблематична, малку е виткана и без форма и цел живот ја фенирам. Иако ги користам сите можни заштитни средства пак се оштетува што е нормално и не ми расте во должина, ама затоа е многу густа. Сега ми е некаде до рамења а сон ми е долга коса. Дајте некој совет од прилика колку пари би чинело и каде во Скопје се наоѓа квалитетна и поефтина...
     
  8. Kristinna92

    Kristinna92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    168

    а колку пари е надградбата со шиење?
     
  9. zu-zu

    zu-zu Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    ЗДРАВО ДЕВОЈКИ! САКАМ ДА ПРАШАМ НЕШТО. ДАЛИ ЗНАЕТЕ НЕКОЈ КОЈ ОТКУПУВА ПРИРОДНА КОСА. ВИ БЛАГОДАРАМ! ;)
     
  10. yawn

    yawn Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    697
    Допаѓања:
    699
    Зависи колку прамени ти требаат..мене ми требаа 100 и ми излезе 12 000 денари.
     
    На Kristinna92 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. bigfish

    bigfish Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    27
    читам клипови, типли, шноли, нитни.......не ми е јасна разликата, може ли некој да ми ја објасни, сакам да ставам коса пошто ја упропастив мојава од густа коса црна станав ретка плавуша со едвај три влакна репче. значи еве имам прродно виткана коса па што ми препорачувате да ставам од тие четри:

    - клипови,
    - типли,
    - шноли,
    - нитни

    или се е тоа исто само се работи за дијалект? :x , друго , еве ако коста е 1.5 м дали ја сечат па ставаат 2 реда од по 70 см или како? и дали има некаде коса така 1.5 м но да биде густа не како овие што ги нудат пазарскиве еден ред ама на него 5 влакна од кои пола ќе испаѓаат и жпак ќе остане сбез коса, значи ме интересира каде има такбва густа коса?
     
  12. lylaby

    lylaby Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2010
    Пораки:
    631
    Допаѓања:
    333
    Пол:
    Женски
    јас знам што е надоградба со клипови и силиконска а сум чула и за таква на шиење....на клипови на шнолки е,кога сакаш ја вадиш кога сакаш ја ставаш не ја оштетува твојата коса и одлична шанса е за заздравување на твојата..силиконите колку што знам ја оштетуваат,потоа ќе треба да си ја шишнеш твојата откако ќе сакаш да ја извадиш и тоа здраво да ја шишнеш,сепак силикон е....на шиење имаат некоја техника па ја шијат косата за твојата немам информации за овој тип надградба....е сега кај нас метар и пол а да е густа тешко...не сум сретнала таква...обично е два метра па ја шијат на дупло за да добие густина...би ти ја препорачала таа на шноли...најпаметно и можеш да ја негуваш твојата истовремено и за кратко време да ја воведеш во некоја нормална состојба...позз
     
  13. Kristinna92

    Kristinna92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    168
    Јас сакам сега за летово да ставам надградба, но на шноли не би можела да ја фатам на пр, и кога ќе влезам во вода ќе ми се познава :^) затоа мислам дека со шиење е најдобра опција, само уште да најдам некоја по поволна цена :D
     
  14. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    јас имав надградба со шиење лани во летото убава е да и мн.убаво изгледа но сепак се плетка и од чешлањето твојата коса се трга надолу потоа кога ја извадов надградбара мн.коса ми отпадна од мојата се осеќав како без коса да имам останато мн.е тешка за одржување а потрошив дебели пари и убаво изгледа 2 месеци
    коста со шноли можи е досадна за ставање вадење но косата твоја воопшто нема да се искуби или оштети а мн.убаво изгледаат сепак би ја препорачала косата со шноли како најубава опција и сега за лето мора почесто да ја миеме косата барем кај мене така е ја сушиш си ја ставаш надградбата и готово имаш чиста и убава долга коса
     
    На Kristinna92 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    никогаш немам видено како изгледа наградба со типли и нитни баш би сакала да видам и како се ставаат љубопитна сум
     
  16. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    Јас имам надградба со шноли. Си ја ставам и вадам кога сакам. Најчесто не ја ставам целата (од 6 прамени, 3-4 користам) и ја врзувам во коњско опавче. Навечер пред спиење вадење ја вадам и ниту ми е оштетена мојата коса, ниту пак се заплеткува со надградбата.
     
    На LoVeR му/ѝ се допаѓа ова.
  17. LoVeR

    LoVeR Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    886
    Допаѓања:
    1.046
    Колку пари е косата со шноли и од кај можам да купам и ако можиш пушти ми слика да видам каква е...поззз
     
  18. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    Мојава е еден метар долга, 2м широка, со шноли, ја земав 6500. А слика немам од мојата, еве од нет (да ја сликнам мојата, па и од неа ќе ставам)
    Инаку, имам еден прамен со 3 шноли, а останатите 5 ми се со по две шноли (ама на поголемо растојание од овие на сликата)
     

    Прикачени фајлови:

    На LoVeR му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Kristinna92

    Kristinna92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    168
    да, но за на плажа како би направила кога ќе излезиш од вода да не ти се познава .. тоа ми е проблемот кај таа надградба :^)
     
    На pll му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Kristinna92

    Kristinna92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    168
    да, но за на плажа како би направила кога ќе излезиш од вода да не ти се познава .. тоа ми е проблемот кај таа надградба :^)