1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Надградба на коса

Дискусија во 'Коса' започната од len4e, 27 декември 2009.

  1. girl1985

    girl1985 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.635
    Допаѓања:
    2.121
    Знаете ли да ми препорачате каде може да се најде квалитетна убава коса на клипсови(шноли) ?
     
  2. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    немој да мислиш дека со шиена надградба ќе можеш косата да ја фатиш убаво и да ја залижиш се лажиш тоа нема шанса можеш само да си врзиш најдолу колку многу да не ти смета косата поинаку никако
     
    На Kristinna92 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. BettyBoop25

    BettyBoop25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2011
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    1.107
    Јас зедов надградба и тоа 100 % природна коса и не е воопшто скапа со шноли е, мојата коса е црна а надградбата што ја зедов т.е косата беше темно кафеава и ја исфарбав црна и прекрасна е има сјај и изгледа многу природна.Ја зедов 4200 + фарба и хидроген,а само косата беше 4000 денари и е многу густа и долга и преубаво стои.

    Поздрав !!!
     
    На eleni23, BBojana и mime87 им се допаѓа ова.
  4. Ivu4

    Ivu4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 септември 2010
    Пораки:
    234
    Допаѓања:
    41
    Можеш да си ставеш :)
     
  5. girl1985

    girl1985 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.635
    Допаѓања:
    2.121
    Oд каде ја зема, можеш ли да ми посочиш контакт по пп?? Ти благодарам.
     
  6. bigfish

    bigfish Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    27
    i jas чекам одговор BettyBoop25 од каде ја зема косата
     
  7. BettyBoop25

    BettyBoop25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2011
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    1.107
    mime87, girl1985 & bigfish вака, местото од кај што ја зедов косата се наоѓа позада зебра трговскиот во една зграда на прв кат но незнам точно како се викаше фризерскиот салон моментално сум на работа, па кога ќе си појдам дома ќе ви пишам точно како се вика и број ќе ви дадам, една моја другарка ми ја препорача надградбата таа ја зеде од таму ја носи скоро година и пол и е многу убава уште и не и е оштетена воопшто, долга е косата со природен сјај и густа е, јас имам многу ретка коса а со надградбата сега ми изгледа многу убаво ми даде волумен и можеш да ја фарбаш како што направив јас, да ја пеглаш, виткаш, но нормално треба да се чува исто како нашата природна, и многу добро држат шнолите.

    Поздрав !!! :)
     
    На eleni23 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. shaa

    shaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 септември 2010
    Пораки:
    80
    Допаѓања:
    7
  9. BBojana

    BBojana Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 септември 2010
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    5
    ај пиши број од кај ја зема или како се вика салонот.
     
  10. BettyBoop25

    BettyBoop25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2011
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    1.107
    BBojana и на другите им се извниувам што не им пишав за надградбата број и адреса, бев во фрки со работата, со факултетот со апсолвентска екскурзија и свашта, ќе ви пишам кога ќе си појдам дома моментално сум на работа.
    Поздрав до сите вас :)
     
  11. natalija.popovska

    natalija.popovska Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Јас имам многу долга и густа коса.Ја чувам некои 5 години,ама веќе не можам,многу голема обврска ми е.Немам толку време,а бара многу грижа и време да и се посвети.Воопшто не е оштетена и дебело и здраво влакно имам.Сакам да ја ишишам ама барем да не ми биде жал ве молам посочете ми некој што може да ми ја откупи и да ја продадам.
     
  12. BettyBoop25

    BettyBoop25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2011
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    1.107
    Девојки еве од кај ја зедов надградбата еве линк има и контакт бр јавете се и прашајте колку пари, колку е долга косата, зависи од вашата колку е долга и колку премени и треба и од тоа зависи цената.

    http://www.depileve.com.mk/

    Поздрав !!!
     
    На eleni23 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. salty.dreams

    salty.dreams Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    32
    Пред 2 години се вратив од цтранство и веднаш у Диор се опнав, собра пари демек. Ставив надградба баш таму пошо сите го фалеа Диор ова она. Иден на фенирање кај нив еднаш неделно и ми зимаа 650 денари од фенирање. Али си реков ајде, нека е. Во рок од 5 месеци ми опадна пола коса, и останав ќелава. Неможев да излезам на улица. Бев на лекар и ми рекоа дека е од надградбата, и дека се големи сансите да ми е уништен коренот, и да не ми порасне коса на тие места воопшто. Бев толку изнервирана и мисе чинеше се мрднав! Ја извадив надградбата на тие места кај шо ми остана коса, и ставав една течност баба ми некако ја праеше од билки, И ФАЛА МУ НА БОГА во рок од 3 месеци почна да ми расте коса малку да се глеа онака као боцки. Ја пораснав по природен начин, и не и ставив ни пегла ништо буквално, не ја ни фарбав ен ја ни сушев со фен. Сеа ми е порасната здрава убава косата, до под гради ми е должината, али знам кои маки ги видов. Никао да не ставате надградби девојки. Толку ќе ви кажам. Боње пораснете ја ваша отколку ќелави еден ден.
     
  14. peperutkaa

    peperutkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    942
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    Девојки дали некој е запознаен со MXL Extesion брендот. Италијанска е фирата, наводно косата била многу квалитетна ама јас сакам некој да ми каже лично искуство ако има.
     
  15. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Ич не сум за надградба на коса.
    Прва причина чини доста пари.
    Втора причина бара премногу грижа, нервира, бара, се плетка.
    Значи, оддржувањето е и скапо и подобро е да го прави човек што знае што работи. Сметам исто како што не може секој да ти стави, така не може и секој да се грижи за неа како што треба.
     
  16. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Сепхора е потполно во право
    остави што е скапа да ја стави и да ја одржаваш кога ќе дојде ден да ја извадиш без коса се останва верувајте има да ви се плачи пак ќе речам доколку некој има ќеф за коса само од таа со чешлиња ем ќе ја имате подолго време ем вашата нема да се оштети
    а се разбира и таа сака нега и одржување кога ќе се стави треба убаво да изгледа...
     
  17. SieIstDieSonne

    SieIstDieSonne Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    72
    еве како се ставаат шнолите
    http://www.youtube.com/watch?v=JyVDKqp8i1o

    ваков метод уште немав видено :?:
    http://www.youtube.com/watch?v=sSCZK1QV ... re=related

    ова е со лепак/кератин
    http://www.youtube.com/watch?v=HWxNi_LguCg

    а шиењето се прави со плетенки на кои после се шие вештачката коса
    http://www.youtube.com/watch?v=rWvBrICE ... re=related

    мислам дека за сите овие надградби може да се употреби и природна и полуприродна коса.
     
  18. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    искрено и јас немам видено друга надградба од овие со ставање освен со шнолиња
    незнам која е разликата незнам некој кај нас дали ги набавува или дали купил баш и јас сум љубопитна :$
     
  19. Queen-Nefertiti

    Queen-Nefertiti Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    46
    И јас сакам Надградба :) Но додека не проверам кој се најдобри не земам никако :lol: Досега сум на добар пат не се брзам за никаде сакам квалитет :lol: За девојката што прашуваше за MXL Extesion брендот моја другарка порача од таму ама не е воопшто задоволна никаков квалитет одма и се оштети надградбата и бадијала потроши толку пари-надградбата заврши в канта :worried:ilent: :tmi: Затоа јас се распрашувам за да дознаам кој се најдобри па да си нарачам ;)
     
    На peperutkaa му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Rubiii

    Rubiii Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2.614
    Допаѓања:
    5.416
    Пол:
    Женски
    Имам долга коса,но мн ретка во краевите,и не ми се доапага,сакам пораскошно да изгледа во репче фатено доле.Нешто како на Неџла што и беше,и затоа ме интересира дали имате информација за таквите уметоци,што се закачуваат и се вадат-каде можат да се најдат,колку чинат,колку се ефикасни? ви благодарам :)