1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Намера за неверство / случајно (ненамерно) неверство...

Дискусија во 'Врски' започната од Crinkle, 10 август 2012.

  1. Tanja565

    Tanja565 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 август 2012
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Здраво Хермоса,
    фала на одговорот. Имавме секс само еднаш. Кога се случи како да не бев свесна што се случува. Не знам, навистина ме привлекуваше дечково, но не смеев да дозволам да се случи тоа. Сакам да му кажам на дечкоми ама уште малку сакам да подразмислам затоа што не сакам да го изгубам. Како и да е, не можам да ќутам, затоа што мислам дека се распаѓам одвнатре. Ти благодарам уште еднаш и се надевам дека ќе добијам и друг совет.
     
  2. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.794
    Допаѓања:
    65.512
    Пол:
    Женски
    Го познаваш веќе добро дечко ти, сигурно имаш некаква претстава како ќе реагира.
    Ако немаш веќе намера да се гледаш со другиот човек, ако си сигурна дека го сакаш дечко ти, подобро не му кажувај ништо. За што би му кажала, да се измачува и он? Тебе да ти биде полесно?
    Не заслужуваш да ти биде полесно, звучи грубо, ама така е. Ако сакаш да останеш со него, подобро закопај го ова некаде длабоко и продолжи понатаму. Ако можеш некако.
     
  3. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Тања мојот совет е воопшто да не му кажуваш. :x Тоа е единствениот начин да си ја зачуваш врската и да остане таква каква што е. Немој да мислиш дека ако му признаеш пола ќе ти се прости како во поговорката. И да остане со тебе, ќе се претвори во поинаков човек, што на крај секако ќе доведе до крај на врската. Било што било, си погрешила многу, ама еве нека ти биде школо за друг пат, да знаеш дека не вреди за моменти задоволство да си го уништиш она што си го градела со години. Твоја казна ќе биде совеста што ќе те измачува, ама и тоа ќе помине со тек на време... Прекини секаков контакт со тој и како што рече Реинбоу неверството закопај го некаде длабоко...
     
  4. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.301
    Пол:
    Женски
    Да,Тање,не треба да му кажеш на дечко ти,се сложувам ,не би ти простил.Но,ако продолжиш со неверствата,ќе те открие дечко ти.Не знам,тешка работа е ова,ти веќе си повредена,но џабе е,нерверство си е неверство :!: .
    Ајде,не ја мисли многу,сокриј го колку можеш тоа,евентуално ако сакаш да одиш по други дечки,подобро раскини со овој,зашто е болно зад грб вакви работи да му правиш :fubar: .
     
  5. Tanja565

    Tanja565 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 август 2012
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Фала девојки за одговорите. Изгледа најубаво е да не му кажам, но дали некоја од вас се нашла во ваква ситуација? Многу би сакала да слушнам како сте постапиле.

    Секако дека веќе ова нема да ми се случи. Мене уште не ми е јасно како можев да бидам таква глупача. Го сакам и сакам да бидам само со дечкоми.
     
  6. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.301
    Пол:
    Женски
    Не,вакво нешто не ми се случило мене ,но знам дека некогаш човек може да биде поранлив и полесно заведен,веројатно токму тоа ти се случило тебе,иако не требало да допуштиш,зашто сепак сексот е интимна работа,треба чувства,а не слепа страст :^) .
    Ако му кажеш на дечко ти,нема да ти прости сигурно.
    Ти најдобро си знаеш како се чувствуваш,како и да е,пиши што си направила.Поздрав :hai:
     
  7. Tanja565

    Tanja565 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 август 2012
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Решив дека сепак е подобро да преќутам, но не знам до кога. Кога и да се видиме скоро и да неможам да се воздржам да му кажам, но некако издржувам.

    А баш би сакала да слушнам како некоја со вакво искуство успеала да го надмине ова.
     
  8. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.143
    Допаѓања:
    76.546
    Пол:
    Женски
    Се случува додека сме во врска да помислиме на некаква блискост или интимност со некој друг, но додека таа мисла навреме ни испари од глава, тогаш е во ред. Не е во ред да имаме намера да го направиме тоа... тогаш тоа е веќе половина извршено неверство. И она случајно, момент на слабост... не може така. Ако си сакаш некого нема таков момент. Ќе одбиеш и тоа е тоа.
     
    На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
  9. DenicijaNaPetre

    DenicijaNaPetre Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2020
    Пораки:
    179
    Допаѓања:
    520
    Девојки, другар ми има проблем, па ме замоли да го споделам овде, белки заеднички ќе дојдеме до решение.

    Вчера, девојка му беше у град со другарки, тој незнаејќи и вртел со видео кол и вистина била во кафич со нив.
    После саат време, и врти пак, оваа не се јавува некое време, па затоа он пробал да ја добие другарка и (Л) пошо се знаат убаво. Другарка и (Л) му рекла дека била само 20тина минути во кафич пошо морала да оди дома.
    После тоа, девојка му му ѕвони конечно и кога ја прашува каде е кажува дека е со (Л)...

    Нормално после ова следува расправија, а девојка му не признава нишо, згора на се го убедува дека погрешно сфатил...

    Што мислите?
     
  10. edna_malecka

    edna_malecka Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2018
    Пораки:
    3.894
    Допаѓања:
    14.690
    Пол:
    Женски
    Го варала, пржела.

    Може не можела да се јави.
    Л 100% лаже.
    Нема логика јас да сум со другаки, и сеа нема да дремам по инста цело време, ќе изгасам нет и после некое време пак ќе уклучам.
    Дечково ја притиска некако мнг.
     
    На mode-kristina, Black__ и Ajronmen им се допаѓа ова.
  11. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.033
    Допаѓања:
    26.568
    Како може да ви е нормално со камери да ви ѕвоне дечкото во сред кафич?
    Дечкото е параноичен и без доверба во девојка му. Ако не и верува, џабе е се. А, се гледа колку и верува по ѕвонење со камери во кафич, па и по другарки ѕвонење.
    Боже ме чувај од вакви особи.
     
    На mode-kristina, Alisa22, black-angel и 15 други им се допаѓа ова.
  12. forumce

    forumce Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 февруари 2017
    Пораки:
    8.101
    Допаѓања:
    37.574
    Пол:
    Женски
    Пишува дека не знаел дека е во кафич
     
    На buba4e89 и DenicijaNaPetre им се допаѓа ова.
  13. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.033
    Допаѓања:
    26.568
    Видов, ама пак ми е несфатливо. Ај првиот пат по грешка, а вториот? :^)
     
    На mode-kristina и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  14. forumce

    forumce Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 февруари 2017
    Пораки:
    8.101
    Допаѓања:
    37.574
    Пол:
    Женски
    Не е нормално.
     
    На mode-kristina и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  15. DenicijaNaPetre

    DenicijaNaPetre Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2020
    Пораки:
    179
    Допаѓања:
    520
    За појаснување: првиот пат незнаејќи, мислејќи дека е дома и ѕвони со видео кол, а вториот пат (обичен кол) и ѕвони ако сака после дружба со другарките да иде со него на кеј да шетаат.
     
    На cresa-jagoda и Lavender4 им се допаѓа ова.
  16. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.535
    Пол:
    Женски
    Не значи дека го изневерувала кога не кревала телефон. Туку можеби имала некоја обврска за која не сака да каже на никој. Другар ти нека проба смирено да разговара со нејзе и да дознае.
     
    На Herrera, mode-kristina, IRBBB и 6 други им се допаѓа ова.
  17. Angie1432

    Angie1432 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 април 2019
    Пораки:
    7.267
    Допаѓања:
    37.089
    Пол:
    Женски
    Абе вака кога ќе се фатите за нешто секундарно и небитно во случајот...факт е дека го излжала, значи има нешто.Не мора да е одма неверство, ама е доволно за да се замисли човек, особено кога некој те прави дека ти погрешно си разбрал, иако сосема добро знаеш што си слушнал/а.
     
    На mode-kristina, Hellobeautiful, Waverly Raven и 3 други им се допаѓа ова.
  18. Hoping

    Hoping Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2021
    Пораки:
    279
    Допаѓања:
    849
    Пол:
    Женски
    Не мора да значи дека го изневерува. Можеби е сосема друго нешто.
    Ама очигледно е дека во нивната врска нешто не штима. Тој да не знае дека е излезена во кафич, да и ѕвони со камера, па да ја бара другарката за да прашува, па девојка му да лаже...
     
    На IRBBB и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  19. Аргентина *

    Аргентина * Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    9.185
    Пол:
    Женски
    Зарем не му било срам кај другарки да ѕвони да се распрашува каде е таа, јас не знам.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  20. DenicijaNaPetre

    DenicijaNaPetre Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2020
    Пораки:
    179
    Допаѓања:
    520
    Видете, проблемот не е во тоа што тој ѕвонел, туку во тоа што таа вели дека е со Л., а Л отидена дома пред 2ч |(

    Значи кај што има чад има и оган!?