1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Направи сама - фризури

Дискусија во 'Коса' започната од sentimental, 15 август 2010.

 1. sentimental

  sentimental Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  2
  Sigurno ste se nasle vo sostojba i vo situacija kade sto ste trebale da otidete nekade i vi bilo potrebno da vi bide sredena kosata no ne ste bile vo moznost ili nekako ne vi se odelo na frizer. :) PA bi ve zamolila za nekoja idej da mi dadete za nekoja slatka interesna i elegantna frizura sto moze doma sami da ja napravime. 8) Pisete ;)
   
 2. TheKiketoo

  TheKiketoo Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  883
 3. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  528
  Пол:
  Женски
  Еве јас каква си направив, и не е многу тешка, сама ја правев :)
   

  Прикачени фајлови:

 4. SexyPrincess

  SexyPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  254
  Допаѓања:
  132
  Сеа во брзо време на јутјуб најдов клипчиња една типка сама си правесе и онака пополека со објаснување... и од тогас немозам да ги најдам не ми текнува како се викаа :?: :?:
   
 5. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.012
  Како до ваква фризура
  [​IMG]
  Зимате ластиче или нешто во формата на буквата V што ќе ви се најде при рака и го завиткувате вака:
  [​IMG]
  Споејте ги краевите внимавајќи да не се заплеткаат во косата
  [​IMG]
  Можете да завртите еднаш, двапати или трипати. Изборот е ваш.
  Интересно е што можете овие "машнички" да ги распоредете низ косата и да добиете интересна фризура.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Овие машнички можат да се набават во другите земји но не сум сретнала и кај нас.

  Исто така ги има и во поголема големина и тоа изгледа вака
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  :* :$
   
  На Lana.V му/ѝ се допаѓа ова.
 6. SexyPrincess

  SexyPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  254
  Допаѓања:
  132
  Леле јако е ова со ластичињава, ама мене повеке ми изгледаат на жички оние со што се врзуваа кабелчињата :)
   
 7. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.085
  Допаѓања:
  1.647
  Па зошто да не можат и жичките да бидат добра замена за ластичињава ако вршат работа кој ќе познае дали носиш ластиче или жица :lol:
   
 8. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Еј тие „машничките-жичките“ баш се корисни и практични! Велите нема овде? :(
   
  На CoverGirl10 и Angelche им се допаѓа ова.
 9. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]


  Eве некои примери за долга коса. Експериментирајте ;)
   
 10. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.424
  Често знам на јутјуб да гледам клипови за фризури, интересни ми се и има што да се научи, супер совети, Lilith Moon ми е фаворит дефинитивно, типкава како ја прави косата алал да и е.
  Еве го нејзиниот канал на јутјуб


  http://www.youtube.com/user/lilithedarkmoon

  Исто и Cinthia Truong ми е помеѓу омилените.

  http://www.youtube.com/cinthiatruong