1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Наредба за форумџиката под тебе!

Дискусија во 'Форумски игри' започната од viki44e, 12 јули 2010.

 1. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  На форумџиката после вас : и давате наредба, нешто да направи т.е. пише :)
  пр. можете да му наредите да напише дефиниција,брзозборка,да постира видео и сл.
  Еве јас прва...Напиши ја последната смс што си ја добила :lol: :lol:
   
 2. Tabby

  Tabby Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2010
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  25
  Дојди кај мене сам сум :)
  Хммм хммм

  Најди некоја убава слика од рефлексија
   
 3. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  [​IMG]

  Ако слушаш музика, стишај ја и убаво слушни.... Што слушаш?
   
  На mackica1 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Ema.Sk

  Ema.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  1.311
  Допаѓања:
  4.758
  Еден комарец лелееее како ме нервирааа :@

  Сакам слика од најубавата пицааа :inlove: ( на диета сум .. ама се хранам со такви слики ) :rofl:
   
 5. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.080
  Допаѓања:
  6.747
  Пол:
  Женски
  Не слушам музика,а потполна тишина е кај мене.Сите спијат :)

  Напиши ми ја најубавата порака што ти е во мобилниот :)
   
 6. Ema.Sk

  Ema.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  1.311
  Допаѓања:
  4.758
  И пак не добив пицаа .. :(
  е ај вака :

  Маченце малечко глеј колку е убаво времево . Те сакам ... уф уф уф да те видам .. :* :* :*

  :lol: ми текнува на поракава .. тогаш му реков дека ќе врне , сум видела на а1 метео :!: и дека нема да излеземе :rofl:
   
 7. Ema.Sk

  Ema.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  1.311
  Допаѓања:
  4.758
  Заборавив наредбаа а нема сеа редактирај :lol:

  Да смени аватар барем за еден ден :$
   
 8. Tabby

  Tabby Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2010
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  25
  Го сменив !

  Најглупаво нешто што ти се десило?
   
 9. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  4.236
  Допаѓања:
  5.658
  Пол:
  Женски
  На прав пат паднав,ама не беше тоа било какво пагање туку беше подржано со крф,рани и модрици,и сеуште незнам како паднав :D

  Опиши ми го чуството коа тој што го свиѓаш ти каже, Може да те прашам нешто? :$
   
 10. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  чуството...возбудливо,малку збунето и пет секунди во исчекување....и турбуленции во стомакот со мислата
  -Што ќе ме праша? :?:
  стави слика од твојата омилена комбинација за излегување што ја правиш(сложи си ги алиштата сликај си ги и стави ја сликата)не да ми симнувате глупости од интернет :!:
  (ама наредба) :lol:
   
 11. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  93
  Пошо глеам играва заверглала, ќе се обидам да ја одверглам..
  пошо си се знаеме со анни, а нередбата потекнува од неа, ај јас на тебе ќе ти пошаљам слика од мене облечена у мојата омилена комбинација, и ке дадам наредба за да ја продолжиме играва.. ок??
  и пиши после оценка за мојата комбинација овде :D :D
  Наредба до тој под мене..
  Кажи точно со колку прслука располагаш? :lol: :lol:
   
 12. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.080
  Допаѓања:
  6.747
  Пол:
  Женски
  Имам повеќе...ама од сите тие користам само 5-push up се :D

  Ти наредувам да ми го кажиш твоето вистинско име...било овде било преку лп :D
   
 13. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Ангела.

  Ти наредувам да кажеш кое е твоето мислење за мене. :rofl:
   
 14. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  дека си слатка мала лепотичка која сакам да ја запознаам и дека си ми многу добра,мила и се најубаво од мене за тебе нема лош збор-те сакам муце мое мало.... :hug:

  да ги наборе членките на форумот со кој сака да се запознае...
   
 15. girl12

  girl12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  651
  Допаѓања:
  43
  го гирл ангелце хипица анннни ..

  да напише две брзозборки
   
 16. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  4.236
  Допаѓања:
  5.658
  Пол:
  Женски
  Учителка вели дека вели не се вели вели туку вели се вели вика.
  Кралот Карло на Кралицата Карла и го украл кларинетот.

  Да каже со кој моментално праи муабет(на скајп,на мсн,на тел.. ) или со кој последен праела муабет,немора име, од каде се познавате само ;) . И за што тема муабет.
   
 17. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  93
  Последно праев муабет со сестра ми, зборевме за опуштено...
  А по телефон последно праев муабет со дечко ми, а го познавам од... преку двајца другари :D

  Од која населба си?
   
 18. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  Јас сум од Бт..Нова Битола ;) :)

  Кои форумџики те нервираат и зошто?(ама искрено без лутиш) ;)
   
 19. zvezdakoska

  zvezdakoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  60
  Ме нервираше онај Алхемистот со 11 причини. Ама ми фали чоекот сега, баш сакав да се контрам :D

  Да се облечи онака спортски и да се слика како прави стомачни, и слика овде :D ;)
   
 20. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  93
  Ова тешко дека некој ке го обработи :lol: :lol: :lol: