1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Насилство во врската

Дискусија во 'Врски' започната од blacklady89, 20 септември 2010.

  1. elenadimiskovska

    elenadimiskovska Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јули 2010
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    0
    Дечко ми ме мавна!!!

    kolku i da sakas nekogo ne treba da si dozvolis takvo nesto so sakas da prodolzi da te tepa cel zivot?
     
  2. Man.eater

    Man.eater Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    9
    Дечко ми ме мавна!!!

    Мој совет е да не му се враќаш никогаш повеке. Извини што ке бидам вака дрска ама за љубов се потребни двајца, а многу е очигледно дека не те сака штом те изневерил со друга. Потоа следуваат и вербалните напаѓања од негова страна ку*во, итн. Значи тој е виновен за прекин на вашата врска а ти го јадеш ќотекот? размисли си убаво дали вашата врска има иднина и дали ке можеш да го поднесеш фактот дека тој всушност БИЛ СО ДРУГА, ТЕБЕ ТЕ НАВРЕДИЛ, и ТЕ УДРИЛ. поздрав и ти посакувам се најубаво. :*
     
  3. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    Дечко ми ме мавна!!!

    Јас никогаш не би му се вратила. Лажго, неверен и уште и тепач. :fubar: Кој е бре тој да те удри.?? Па ако се осмелил сега да те мавне, што ако некогаш му станеш жена?! Непостои никакво оправдување за да кренеш рака на женско. НЕМА! Мој совет ти е да продолжиш без него, ќе ти биди тешко на почетокот, ама времето лечи си. Ваков некој никогаш нема да те направи среќна и исполнета. :*
     
  4. renata76

    renata76 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2010
    Пораки:
    222
    Допаѓања:
    34
    Дечко ми ме мавна!!!

    Gledas se kakvi odgovori dobi!?

    On treba da ti se izvini posle neverstvoto,
    a ne da te udri, kako ti da si kriva!

    Posle toj zbor sto ti go rekol,ostavi go...idi podaleku od nego!
     
  5. aNy-to

    aNy-to Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2010
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    394
    Дечко ми ме мавна!!!

    Многу добро кажано и плус од машко.Навистина незнам што не ти е јасно?
     
    На AnGeL4e009 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.668
    Пол:
    Женски
    Дечко ми ме мавна!!!

    ако покушал да мавне еднаш,знаај дека ќе мавне уште еднаш ! мое мислење е дека не треба во никој случај да му се прости.. така само ќе си поигрува со тебе.. бидејќи ќе знае дека секогаш ќе му допушташ! позз
     
  7. girl12

    girl12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    43
    Дечко ми ме мавна!!!

    Те изневерил те навредил ти мавнал машар .. и сега сака да се смирите ? :fubar: .. Доволно е само што те изневерил за да ја прекинете врската а не па што ти удрил шамар и те нарекол курва :!: ..
    Јас мислм дека треба да му раскинеш и веке никогаш да не му прозбориш .. затоа што ако те удрил еднаш ке те удри и по втор пат ! ;) . поздарв
     
  8. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Дечко ми ме мавна!!!

    Ако останеш со тој човек, ти немаш гордост и достоинство! Да не зборуваме дека твојата личност ќе биде рамна на тепих, нештото што сите го газат. Па ти види, дали повеќе вреди љубовта или сопственото достоинство!
     
  9. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Дечко ми ме мавна!!!

    Работава е ем шуто, ем боде, ем па и удира жена! Чао за дечкото, а ти девојче не се залажувај те молам. Каков е тој маж што удира жена?! Со таков ли сакаш да бидеш? Стварно? Не ми се верува :worried:
    Главата горе и бегај од него. Он уствари ти направил услуга со тоа, се покажал во „најдоброто“ светло релативно рано, барем ќе знаеш дека немаш за кого да жалиш. Иако сега така можеби не гледаш на работите, еден ден ќе се увериш во тоа уште повеќе, верувај.
     
  10. monibejbi

    monibejbi Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2010
    Пораки:
    1.837
    Допаѓања:
    2.073
    Дечко ми ме удри

    Девојко добро размисли дали треба да му простис и ја јас имав таков слуцај со бивсиот со кој идевме скоро 2 год и баска пред тоа се знаевме се скаравме несо и он поцна да ми се дере и ме удри тоа никогас не сум оцекувала од него дека такво нешто ке ми направи.После тоа се скаравме , после некое време ми писа демек многу сум го изнервирала со што така изреагира.Сеа не идеме висе немозам така лесно да му простам, иако ми е теско усте али ти си знаес размисли убаво.
     
  11. nenuska

    nenuska Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2010
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    461
    Дечко ми ме удри

    jas bi ti kazala da stavis kraj i da si najdes nov,i nikako da mu se vrakas,stom ednas krenal raka veruvaj deka nema nazad ke prodolzi,pa sto ako si se razvikala pred negovite ako te saka ke svati deka te boli neverstvoto,a i veruvaj stom ednas te izneveril ke si prodolzi i ponataka.ti si znaes ama razmisli podobro sega ste vo vrska pa krenal raka vrez tebe a zamisli vo brak kako bi bilo,mnogu luge ne svakaat deka vrska i brak se sosem razlicni.ova ti go kazuvam od licno iskustvo sto ponastrana od takov covek.
     
  12. srculka

    srculka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2010
    Пораки:
    582
    Допаѓања:
    170
    Дечко ми ме удри

    Како останатите девојки и јас би ти го кажала истото.
    Бегај од него.Не е крај на свет.Што уште треба да стори тој за ти да се свестиш дека не е за тебе?
    Немој да си го уништуваш животот со таков како него.Кај виновен,па уште те удрил.Такви се машките-идиоти.
     
    На dacu6ka и nenuska им се допаѓа ова.
  13. zapcencee

    zapcencee Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 септември 2010
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    3
    Дечко ми ме удри

    nikako,ama NIKAKO nesmees da mu prostis! se slozuvam deka ako ednas zasto i povrtorno da ne te udri ? od li4no iskustvo pomegju moite roditeli i tie imale takva vrska :( toj ja tepal,samari i vrzuval zasto mu napravila sendvi4 a bile samo de4ko i devojka..ja otkazal svadbata,ja zaplil od ljubomora slikata od maturata nejzuna,taa polesno pominala a toj ima do den denes izgorenici..bilo pominalo majka mi e GLUPAVA .jas i mojata pomala sestra go jademe..jas ustemlce ipolnam 18 i si odam od doma ama sestra mi...seuste ja tepa,ja vregja..toa po4nalo i kje trae mila..taka da nikogas ne dozvoluvaj masko na tebe raka da krene :( NIKOGASH !! sto kje bide ako utre se zemete i tebe i decata kje ve matretira..ete ti primer zemi go mojot..prodolzi so zivotot,veruvaj vo 4udata i vo ljubovta i tie kje te najdat samo otvori so srceto i racete....VERUVAJ VO SEBE !! zasluzuvas povekje !!! <3
     
    На Lolipop23 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Harlow

    Harlow Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2010
    Пораки:
    319
    Допаѓања:
    105
    Дечко ми ме удри

    Ако крене рака на тебе еднаш- ништо не го спречува да го направи тоа по втор пат.
    Болката е привремена, но гордоста останува засекогаш.
     
    На Offspring, ludacaa и nenuska им се допаѓа ова.
  15. IviA

    IviA Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    217
    Допаѓања:
    24
    Дечко ми ме удри

    Ако те сака нема да те изневери , ако те почитува (што е многу важно) нема да ти посегне рака и да те навредува . И јас сум во врска 2ипол години и се немам сретнато со такви проблеми , се надевам дека нема ни да се сретнам . Како што си се заљубила во него така со текот на времето и ќе го заборавиш. Мој совет е да го правиш љубоморна , да види што изгубил и никако да не му простуваш. Секако не одговарај му на повици , и ако го сретнеш слободно одмини го , а за да го направиш љубоморна стави го тел. на уво и божем разговараш.... тој ќе стане љубоморен и пак ќе се обиде да те добие... А ако бил многу љуборен во врската внимавај со љубомората , бидејќи љубоморните машки можат да направат многу глупости и да не мислат на последиците потоа.........Добро размисли
     
  16. IviA

    IviA Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    217
    Допаѓања:
    24
    Дечко ми ме удри

    Ако те сака нема да те изневери , ако те почитува (што е многу важно) нема да ти посегне рака и да те навредува . И јас сум во врска 2ипол години и се немам сретнато со такви проблеми , се надевам дека нема ни да се сретнам . Како што си се заљубила во него така со текот на времето и ќе го заборавиш. Мој совет е да го правиш љубоморна , да види што изгубил и никако да не му простуваш. Секако не одговарај му на повици , и ако го сретнеш слободно одмини го , а за да го направиш љубоморна стави го тел. на уво и божем разговараш.... тој ќе стане љубоморен и пак ќе се обиде да те добие... А ако бил многу љуборен во врската внимавај со љубомората , бидејќи љубоморните машки можат да направат многу глупости и да не мислат на последиците потоа.........Добро размисли
     
  17. ludacaa

    ludacaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2010
    Пораки:
    749
    Допаѓања:
    180
    Дечко ми ме удри

    и јас ке ти кажам исто ко сите др девојкии остај го не е тој за тебе,тој ако те сакал као прво немало да те изневери,немало да ги искористи тие грди зборови на тебе него можел да седне и убаво да ти објасни дали е така или не аа башка и кренал рака на тебе... со кое право он си дозволил да те удри па и ти уше размислуваш дали да му се вратиииш НИКАКООо зш човек кој еднаш кренал ракаа и понатаму пак ке се осмели да дигнеее...
    нее ни прв ни последен имаа еден тон мушкии еден од нив те чека тебе :) размислувај со ладна глава затоа што се се дешава со причинаа како викааат секое лошо за добро е така да ... како и да е ти си знаеш..
     
  18. Scarlet88

    Scarlet88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    328
    Дечко ми ме удри

    Размисли дали треба да простиш ....
    1. Неверство
    2. Ќотек
    3. Навреда....курва!..........Колку и да го сакаш тој човек едноставно не вреди за тебе! Имај самопочит, знам тешко е да се откажеш од саканиот, но некогаш мора да се пресече, некои работи мора да ги оставиш да си одат, макар било многу тешко...зошто ако си одат, тогаш не биле за тебе! Исто како и тој човек, остави го не си го уништувај животот, вака барем знаеш што можеш да очекуваш од таков, и не си ја скратувај можноста да бидеш среќна! А верувај таков не е твојата среќа, туку твоја несреќа! поздрав и секое добро! Чувај се!
     
  19. Nona10

    Nona10 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 септември 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Дечко ми ме удри

    Strasno, nema nikakvo opravduvanje za udarot! Dali znaes deka toa e krivicno delo kaznivo od 5-10 godini!
    Dobro e sto ne molcis za ova, tuku ima davas i na drugite sila da go prijavat nasilstvoto...
    15 700 e brojot na besplatna linija za zrtvi na semejnio nasilstvo, ako imas potreba da razgovaras so nekogo...
     
  20. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    Дечко ми ме удри

    Така се почнува, од еден шамар! Треба да се размислува рационално, со љубов единствено спрема самата себе. Може пак да се повтори и јас не би ризикувала, па одозгора и кога знам дека ме изневерил...