1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Насилство во врската

Дискусија во 'Врски' започната од blacklady89, 20 септември 2010.

  1. Malesia

    Malesia Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2020
    Пораки:
    1.348
    Допаѓања:
    2.609
    Пол:
    Женски
    Абе ајде собери си сила за раскинување или собери си сила да си јадеш ќотек...Ти си знаеш голема си
     
    На Фани12 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. minne992

    minne992 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 ноември 2013
    Пораки:
    4.283
    Допаѓања:
    25.752
    Пол:
    Женски
    Е ај наредно почекај да ти ја скрши вилицата и пак речи дека си крива и остани со него. Не година и 8 месеци и 10 години да сме ако крене рака на мене нема повеќе да ме види.
     
    На Bitter-Sweet и Фани12 им се допаѓа ова.
  3. ♡ Cinderella ♡

    ♡ Cinderella ♡ Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2023
    Пораки:
    528
    Допаѓања:
    2.942
    Пол:
    Женски
    Ти го земаш предвид тоа што сте 1 година и 8 месеци заедно,а не тоа што те тепа?Веднаш раскини му.Девојче бегај со трчање од ваков насилник.Биди преблагодарна што навреме си му го видела вистинското лице.И тој ете убаво ти кажал најди си друг оти стварно ова не го заслужуваш.
    Заслужуваш некој што ќе те сака и цени,а не тепа па уште и на Велигден те малтретирал.
     
    На Фани12 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Black girl

    Black girl Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 октомври 2015
    Пораки:
    5.756
    Допаѓања:
    13.277
    Девојката во друга тема пишала дека сака да го изненади дечкото за роденден, а вие овде и делите совети да го остави. :x
     
    На Tinaaa, SupernovaS, simona_baby и 2 други им се допаѓа ова.
  5. n.lauda

    n.lauda Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2023
    Пораки:
    112
    Допаѓања:
    475
    Пол:
    Машки
    Сега се 1 година и 8 месеци. Но подоцна може да биде и брак и деца, а тој да не се промени, напротив и двајцата ќе знаете дека тогаш е потешко да се раскине. А ако мора а дојде до тоа ем ќе е потешко, со последици и по вас и по децата. Затоа сега е неспоредливо полесно, ослободете се и побарајте некој кој нема да крева рака на Вас.
     
    На Фани12 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.700
    Допаѓања:
    172.541
    Пол:
    Женски
    Бегај подалеку од таков.. Од искуство ти кажувам, подалеку..

    Денес е тоа.. Утре ќе те претепа.. Задутре ќе ти скрши некоја коска..
    И ти пак ќе викаш дека ти си крива.. А не си
     
    На boomsleng, cresa-jagoda и Фани12 им се допаѓа ова.
  7. boo3

    boo3 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јули 2015
    Пораки:
    1.425
    Допаѓања:
    4.945
    Пол:
    Женски
    Еднаш насилник, засекогаш насилник. Не си ги губи годините и спаси се додека можеш и те нема претепано, да не биде касно после.
     
    На cresa-jagoda и Фани12 им се допаѓа ова.
  8. Фани12

    Фани12 Активен член

    Се зачлени на:
    29 јули 2022
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    a
    а дали мислиш дека е тоа за мене напишано? хаха секој е тука да искоментира нешто... страшнооо:clap:
     
  9. Black girl

    Black girl Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 октомври 2015
    Пораки:
    5.756
    Допаѓања:
    13.277
    Што е страшно? Во друга тема бараш совет да го изненадиш дечкото, а дали е за тебе или за некој друг не знам. Јас мислам дека е за тебе зашто не си пишала дека прашуваш за другарка или роднина :)

    Еве ти го постот: Во петок ќе излегуваме да прославиме за роденденот на мојот дечко имам смислено поклон но сакам и мало изненадување. Има мали тортички во форма на срце и на нив може да пишува што сакаш, сакам да му земам таква тортичка и свеќи и кога ќе стигне јадењето келнерот да дојде со тортето и со запалени свеќи.. еее сега мене ми е да не е срамота со мала торта затоа што не е толку голема ги прават тие за изненадувања ама сепак ќе одиме на вечера да не е срамота? Ваше мислење? Да не е малце кринџџ(facepalm)
     
  10. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.481
    Допаѓања:
    78.299
    Пол:
    Женски
    Никој нормален нема да ти рече Остани со него. Година и 8 месеци се ништо, луѓе раскинувале далеку подолги врски. Гледај ти што ти прави, не времето. Оставај го ако не сакаш да бидеш жртва.
     
    На Фани12 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  11. Фани12

    Фани12 Активен член

    Се зачлени на:
    29 јули 2022
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски

    чим не знаеш не мора да коментираш затоа воздржи се од коментари срцка