1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Нацртај

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Papillon.Papi, 18 март 2014.

 1. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.243
  Допаѓања:
  9.693
  Пол:
  Женски
  Инспирирана од темата Sketch Toy... :D :$
  Значи, во темава цртаме и бираме победници за најубаво нацртано. :wasntme:

  Правила:

  -Забрането е крадење туѓи објавени цртежи од страната!
  -Се избираат 3 победници, т.е. ќе има прво, второ и трето место.
  -За да се изберат победниците, треба да учевствуваат најмалку 5 личности!

  Само 3 правила се и се надевам нема да ви биде проблем да ги почитувате. :hai:
  Со среќа!
  http://sketchtoy.com/
   
 2. Jenniffer

  Jenniffer Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2013
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  7.413
  Пол:
  Женски
 3. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.889
  Пол:
  Женски
  http://sketchtoy.com/59803259
  Предлог за играва..
  Нема ли да биде поинтересно,ако цртаме на одредена тема? 8) Бидејќи вака се ќе си има своја убајна. :rofl:
  Затоа Папи прва нека избери некоја тема. Па оној за кој таа ќе одлучи дека нацртал најдобро ќе ја бира следната тема!
  Што велите за предлогот,одговара? :geek:
   
 4. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.243
  Допаѓања:
  9.693
  Пол:
  Женски
  Супер идеја! Темата е „Роза на пролетта“. :hai:
   
 5. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.889
  Пол:
  Женски
  http://sketchtoy.com/59803920
  Eве Папи еве уште една идеја во цртежот да се напише и името на темата и кој ја изработил.Така нема да се копираат туѓи цртежи :)
   
 6. BelieberYeahh

  BelieberYeahh Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  1.428
  Допаѓања:
  2.201
  Пол:
  Женски
  ^
  И така ќе можат да се копираат,ако некој сака да ја земе сликата ќе го избрише името на тој што ја изработил..Еве: http://sketchtoy.com/59805351
   
 7. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.889
  Пол:
  Женски
  Епа пак ќе се осети дека е од друг ;) . Кога ќе се разгледаат подобро ќе се види дека се исти(слични) ;)
   
 8. BelieberYeahh

  BelieberYeahh Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  1.428
  Допаѓања:
  2.201
  Пол:
  Женски
  Како што те разбрав сакаш да кажеш дека како и да е ќе се познае дека цртежот е ''украден'',епа зошто тогаш да се потпишуваат?? Ама нема врска,ај да не ја полниме темава со офф-топици.. ;)
   
 9. Moonstone.17

  Moonstone.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2013
  Пораки:
  592
  Допаѓања:
  1.862
  Пол:
  Женски
 10. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.243
  Допаѓања:
  9.693
  Пол:
  Женски
  Да не кажете дека сум со скрстени раце, еве нешто од мене. :wasntme:
  http://sketchtoy.com/59829272
  Можете да се инспирирате ако сакате. :hai:
   
 11. sweet-star

  sweet-star Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2012
  Пораки:
  1.524
  Допаѓања:
  1.736
  Пол:
  Женски
 12. BelieberYeahh

  BelieberYeahh Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  1.428
  Допаѓања:
  2.201
  Пол:
  Женски
 13. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.243
  Допаѓања:
  9.693
  Пол:
  Женски
  Прекршувам правила, на 4 ќе прогласам победници.
  Изгреби со маусот за да дознаеш. :lol: :$
  1 место:
  Moonstone.17
  2 место:
  BelieberYeahh
  3 место:
  sweet-star
   
 14. Moonstone.17

  Moonstone.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2013
  Пораки:
  592
  Допаѓања:
  1.862
  Пол:
  Женски
  Благодарам. :)
  Следна тема нека биде Лого (на некоја позната компанија или нешто слично). Ако не ви се допаѓа темава, кажете ми веднаш ќе сменам.
   
 15. kolovoz

  kolovoz Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  1.418
  Допаѓања:
  5.377
 16. BelieberYeahh

  BelieberYeahh Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  1.428
  Допаѓања:
  2.201
  Пол:
  Женски
  Само ве молам не ми ги гледајте пробите не почетокот :tmi: :D Со цел памет сакав Старбакс лого да нацртам :doh: :lol:
  http://sketchtoy.com/59882349
   
 17. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.243
  Допаѓања:
  9.693
  Пол:
  Женски
  Па го напишав текстот, го направив во бела боја и кога ќе се селектира се гледа белиот текст зошто позади е сино. :D Еве пример:
  Фемина форум.
  И еве ми едно чопаво лого од Пепси...
  http://sketchtoy.com/59883268
   
 18. kolovoz

  kolovoz Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  1.418
  Допаѓања:
  5.377
  неможам да ти стиснам like :rofl: најискрено никогаш немаше да ми текне :punch: p.s не сум плавуша ама ништо чудно да станам во блиска иднина :*
   
 19. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.889
  Пол:
  Женски
 20. Marossa

  Marossa Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2012
  Пораки:
  2.398
  Допаѓања:
  6.871
  Пол:
  Женски