babylove овошни кашички

Нашминкај

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Winter222, 18 јануари 2013.

 1. Winter222

  Winter222 Активен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2013
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  7
  Епа вака сигурно поеќето од вас кога излегувате се шминкате,во играта еден ке постави тема на пр. "Како би се нашминкале доколку треба да излезете на вечера до другарките?"На програмот TAAZ ке нашминкате некој од моделите и ке ја објавите сликата поставувачот на темата ке одбере победник.Победникот ке ја постави другата тема.По пет слики од нашминкани модели се објавува победникот.
  Линк од TAAZ
  http://www.taaz.com/
  Првата ема ке ја поставам јас
  Како би се нашминкале кога би оделе на шопинг?
   
 2. nati44

  nati44 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2012
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  543
  направив слика но не знам како да ја прикачам :(
   
 3. erica

  erica Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  1.311
  Допаѓања:
  2.037
  Пол:
  Женски
  Ни јас незнам како да ја прикачам.Ја прикачив но грешка беше.Се извинувам Натии44 и тебе ти кажав грешка!
   
 4. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.800
  Допаѓања:
  25.974
  Пол:
  Женски
  Еве јас успеав. :)
  Еве ви туторијал!:
  Позз.. :*
   

  Прикачени фајлови:

  • TAAZ-makeoverfem.jpg
   TAAZ-makeoverfem.jpg
   Големина на фајлот:
   206,6 KB
   Прегледи:
   4.210
  • tut1.png
   tut1.png
   Големина на фајлот:
   943,6 KB
   Прегледи:
   4.204
  • tut2.png
   tut2.png
   Големина на фајлот:
   764 KB
   Прегледи:
   4.204
  • tut3.png
   tut3.png
   Големина на фајлот:
   765,3 KB
   Прегледи:
   4.204
  • tut4.png
   tut4.png
   Големина на фајлот:
   593,3 KB
   Прегледи:
   4.204
 5. Winter222

  Winter222 Активен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2013
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  7
  Nati44 кога ке завршиш со шминкањето горе во десниот агол има едно прозорче save and share,ке стиснеш на него и ке ти излезат повеќе прозорчиња како што се save to TAAZ profille,save to Facebook,save to computer...Епа ти ке стиснеш на save to computer .После ке одиш во нов одговор и веднаш до опции има прикачи фајл. :*
   
 6. the-girl1

  the-girl1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2012
  Пораки:
  1.297
  Допаѓања:
  663
  А мора ли да имаш account за да зачуваш сликата?Бидејќи јас одам save to computer,ми пишува дека мора да имам account :^) :)
   
 7. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.800
  Допаѓања:
  25.974
  Пол:
  Женски
  Да, мора! :)
   
 8. krEM4Eto

  krEM4Eto Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.391
  Допаѓања:
  4.243
  Пол:
  Женски
  :emo:
   

  Прикачени фајлови:

  • TAAZ.JPG
   TAAZ.JPG
   Големина на фајлот:
   29,3 KB
   Прегледи:
   4.164
 9. nati44

  nati44 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2012
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  543
  go го правам тоа.. и пишува дека не прифаќа фајлови од тој вид :worried: :(
   
 10. krEM4Eto

  krEM4Eto Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.391
  Допаѓања:
  4.243
  Пол:
  Женски
  пред да го сејвниш треба наместо vbm или како и да беше да го зачуваш како jpeg.. :)
   
 11. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.800
  Допаѓања:
  25.974
  Пол:
  Женски
  Па направиив туторијал, немора да се повторуваме |(
   
 12. Winter222

  Winter222 Активен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2013
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  7
  Сега приметив,иначе преку слика поубаво се разбира :*
   
 13. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.800
  Допаѓања:
  25.974
  Пол:
  Женски
  ;) ок! А нели може и ти да поставиш слика? :D
   
 14. Wild-GirL

  Wild-GirL Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  1.266
  Допаѓања:
  1.258
 15. nati44

  nati44 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2012
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  543
  Успеааав :rofl: :rock:
   

  Прикачени фајлови:

 16. Mermaid90

  Mermaid90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2012
  Пораки:
  1.045
  Допаѓања:
  980
 17. Winter222

  Winter222 Активен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2013
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  7
  Победникот е.. Wild-GirL
  постави ја следната тема!
   
 18. MerlinMonro8

  MerlinMonro8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 септември 2012
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  206
  Чекаме нова тема :)
   
 19. nati44

  nati44 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2012
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  543
  ајјде нова тема ! :D
   
 20. Wild-GirL

  Wild-GirL Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  1.266
  Допаѓања:
  1.258
  Следната тема е денска шема (т.е. шминка за преку ден, за на кафе, и сл.). :)