1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најбизарна причина за раскинување

Дискусија во 'Разделби' започната од Offspring, 9 септември 2010.

  1. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Мислев да ја поставам темава во врски, ама некако не ми е за таму.
    Размислував баш сега како и на кој му имам раскинато. Со која причина и зошто. Сте имале ли некои вакви искуства, кога сте сакале да ставите крај на некоја врска, а не сте знаеле како па сте барале некоја рандом глупава причина за да раскинете? :lol:
     
  2. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    646
    Причина....НЕ!!!
    еднаш пробав да раскинам...најобично како секој нормален човек...типот ко ме грабна ќе му изгаснев во раце,а таков беше еден набилдан цел |( ....почна да ме прате да ме следе.....од тогаш имам страв(а не беше некоја врска кој знае што-ама ете се унесил типот)од тогаш ни крај ни ништо...само ме снемува од нивните животи и чао пријатно.....имаше еден случај кога така одеднаш ме снема и тој бившиот го преврте градот за да ме најде и кога се беше безуспешно после милионите пораки за кај сум,треба да разговараме,ово,оно ми стигна нај бизарната порака....“ќе гориш во пеколот за ова што ми го стори:o
    Wtf..... :lol:
     
    На buba4e89, Tanjamm, BojanaLegija и 5 други им се допаѓа ова.
  3. mimozamime

    mimozamime Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    7
    Ова беше пред 5 години кога не сакав ништо озбилно со никој :D Ми здосади да го гледам не ми се одеше повеќе со него а немав причина ама баш никаква да му раскинам...на секоја мала кавга се молеше да помини добро па да не се скараме...и ми здодеа таква врска..па само му реков не излегувам а се дотерав и отидов баш каде што знаев дека тој ќе биди и тоа се појавив со друштво не сама.И се налути...тоа ми беше и целта :rofl: Па морав да му раскинам зошто се налути,како јас не сакам љубоморни сцени не можеш да ме котролираш,имам другари и другарки,мојот живот не се состои само од тебе...бла бла испадна тој крив :lol:
     
    На buba4e89, Tanjamm и gagmode им се допаѓа ова.
  4. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Со еден одев 3 месеци . Бевме од различни населби и дека помали не можеше да се гледаме често . По неколку пати во месец се гледавме . Кога раскинував ме праша зошто и му реков не знам зошто , изгледа досадно ми е .. :D :D :D Само еден дечко пред овој што ми е сега имав :D Глупа причина нели :)
     
    На buba4e89 и OzzyAngel им се допаѓа ова.
  5. srculka

    srculka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2010
    Пораки:
    582
    Допаѓања:
    170
    Јас одсекогаш сакав да бидам сингл..но пред 3 години ми се здосади и се договоривме со една другарка да си фатиме дечковци.И се фативме во исти денови и бевме два среќни парови.Тоа траеше 3 месеци и толку ние веќе уморни се чувствувавме со другаркава па пак се договоривме да им се скараме и тоа преку смс.
    Му пративме исти пораки и на двајцата.Леле како беа нервозни дечковците.Тој едниот почна да и кара на другарка ми..овај мојов сакаше па влице те.очи во очи да разговараме итн. :$ :D
    Убави времина беа тие...ехх да се вратам во тоа време.И со овие дечковциве и ден денес си живејме и после по некоја година ми станаја многу добри другари..деца.. :lol:
     
    На buba4e89, diamond99 и Shaaggy им се допаѓа ова.
  6. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    98
    Имав еден дечко,а не знам зошто и воопшто се фатив со него.....Одевме едвај две недели и бидејќи не го сакав,ме нервираше го лажев нон стоп дека имам за учење и не можеме да се видиме,го исклучував телефонот.И излезена така јас со другарките и еве го овој иде.Лелел мене мрак пред очи ми дојде.Го излажав дека ми е лошо и дека ќе си одам.Овој се налути.И јас ни а ни б толку си заминав и никогаш повеќе не му се јавив.После тоа тој се обедуваше нешто ама џабе му беше.....
     
    На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Немам раскинато со некоја ептен бизарна причина. Едноставно му кажувам дека не го сакам, и дека нема да бидам со него. Леле еден како ме изнервира, јас му раскинувам, тој кога ревна да плаче, од земја се треска и на колена клекнува :o Каков срам :o А бевме само две недели „во врска“, во која три пати сме се виделе а не му давав ни да ме бакне :lol: Што толку го здоболе човекот тој си знае :^)
     
    На buba4e89, Elinora, sugarlips и 8 други им се допаѓа ова.
  8. HeidiDiWalt

    HeidiDiWalt Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    1.513
    хахаха, и јас ги имам тие плачковците на тон...еден цела ноќ ја преседе кај мене пред врата на скалите плачејќи, мајка ми само го посматраше од клучалка, и викаше `аман нека си оди, срамота од комшиите` :lol:
    ах, бизарни причини еден тон, поготово кога бев помала па кога дечковците беа чисто атракција за да си го пополниш времето, или да ти се случи нешто. а кога почнав со сериозните врски, ми се случувало, кога ќе стане врската монотона да барам причини за да раскинеме, и само нешто измислувам, тестирам.. :swear:
     
  9. ludicka

    ludicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 март 2010
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    27
    За некоја ситница можеш да раскинеш додека не мислиш на него,неговите чувства,и се она што би го повредило,да не ти биде оопшто гајле за него па да ти текне јас со овој ќе раскинам.Ако се деси обратното ќе размислиш на тоа што ќе сториш.
    Додека ти се собираат некој работи што не се наравени како што треба од негова страна а ти оа го собираш и собираш тогаш ќе ти пукне филмот и ќе ставиш крај на врската,затоа не верувам ни во долги врски се поради некој вакви ситници што се собираат секогаш завршуваат на исти начин...
     
    На Dark artist и drugar им се допаѓа ова.
  10. drugar

    drugar Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    17
    Немам на никого на бизарен начин раскинато , ама моја другарка на бившиот му раскина со изговор не си доволно храбар па затоа не ме испракаш до пред врата , а предходно таа му рекла да не ја испрака :lol: :lol: :lol:
     
    На buba4e89, Tanjamm, Elinora и 8 други им се допаѓа ова.
  11. Miss-Independent

    Miss-Independent Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2010
    Пораки:
    2.292
    Допаѓања:
    5.649
    уфф многу сум ги имала :emo: Коа ќе размислам сите причини ми биле глупави :D а тоа е така зашто немам срце да им раскинам онака да им кажам неќам да идеме не тe сакам и сл...НЕМАМ !!!што да праам коа сум таква...и после мора некој глупави бизарни причини да измислувам..и најчесто тие се кажани преку тел смс и нет...леле каква сум значи ми иде сама себе да се натепам !
    -Ако продолжиме вака многу ќе се заљубам а сеа не сум за озбилна врска :!:
    -Незнам зошто имам чуство дека си ме варал,или дека ќе ме вараш...па неможе да продолжиме :(
    -Не си ми озбилен (иако секогаш ја сум била таа која врските не ги сваќала серизоно)
    -Изгледа со моите ќе се селиме во друга држава ..а неќам врска преку телефон !и одговорот на ова беше..кај ќе се селите?и јас неможам више тука да издржам сакам во странство да учам па можеме заедно :o :tmi:
    и уште многууу бизарни измислени причини...
    а вистинската причина скоро секогаш е тоа што ми здосадувале одмааа уште коа ќе намирисам дека почнале да се загреваат тука беше крајот-веднаш ми стануваа досадни заморни па дури и одбивни,незнам што карактер ќе бев :x проста магија е како успеав со сегашниот дечко,кој знае што ми направил ...и така отидов ја офф топик :lol: се извинувам :$
    :hai:
     
    На buba4e89, crazylady, 123.Maki-first и 2 други им се допаѓа ова.
  12. Shadow

    Shadow Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    0
    Пааа одев со еден дечко 6 месеци.. Ама последните 2 месеца ми стана досадна таа врска и почнав се да му раскинувам.. Неможеме повеќе да одиме не е како порано не е исто .. Секакви начини наоѓав и на крај пак со него ме ДОЊАВИ :worried: Плачеше значи ме умираше тресев приказни дека ми се допаѓа друг сакаше да се тепа со тој лееее :D :D :D после велев дека од дома не ми давале абе свашта и на крај му реков дека не го сакам и прекинав се .. Ама 2 месеца си имав забава :lol:
     
  13. MadeinHeaven

    MadeinHeaven Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    300
    Допаѓања:
    70
    хахааххаах лелеле смао кога ќе ми текне идее вака ... Дедо ми се шлогира знаеш навистина не би сакала да сум со тебе да се отрууууееееееееееш ама моментот беше што дедо ми беше жив и здрав и уште е ама бившиот неможев да го поднесам и никогаш нема ни да можам :D:D
     
    На buba4e89 и snegulka21 им се допаѓа ова.
  14. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.087
    Пол:
    Женски
    Е па не можам да се сетам на некоја моја веројатно затоа што и немам .
    Но и тоа како ми текнува на една корпа од основно
    Тој беше главен фраер а тие две типки невидени , со нос во облаци и високи потпетици ( смешно |( )
    Прво беше со едната , во меѓувреме тие две предходно неразделни се скараа , а пак дечково се фати со другава одкако со минатата врската се покажа неуспешна. И така таа влезена во некој романтичен филм се фали низ школо додека се приближува кон училницата ...дека сега таа е со него ...кога оп :o помалку пријатно изненадување ..на нејзината клупа корпата за ѓубре а на неа розов плик со писмо напишано со големи букви , текстот гласеше вака
    ...Драга Марија , убаво беше додека траеше ,,ама срам ми е да те шетам низ шеталиште ....
    Тажно ама се изнасмеав ,,,тоа ти е црн хумор :^) :rofl: :rofl: :D
     
    На ku4ence, 123.Maki-first и plavi-oci им се допаѓа ова.
  15. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Глупаво е да речам, ниту јас немам којзнае колку алишта. Ама што сум се сплеткала еднаш со еден забеган :tmi:
    Ми се виде симпатичен, а во тие години бев кога ми беше се на ладеж удрено и си викам ај, зошто да не. Верувате ли, дека околу 3 недели бев со него. За тие 3 недели ниту еднаш не ја соблече таа блуза што ја носеше. Значи само таа. И ми беше глупаво да се шетам со него. Велам и јас немам којзнае колку, ама ќе најдам нешто да искомбинирам да не шетам како загреови. И така, срам ми беше да се шетам со него, се во исто беше облечен. И земав ни трага ни глас од мене. Овој ме бара јас се кријам. И по некое време ми стигна порака да ме праша дали сме уште во врска... Му вратив само "Ти нели заклучи дека не сме? :^) " И ми стигнува уште една порака, "Размисли двајца што се сакаат треба да бидат заедно" О Боже, си велам тогаш, а па јас изгорев за тебе |(
     
    На crazylady, ku4ence, Shaaggy и 4 други им се допаѓа ова.
  16. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.240
    Допаѓања:
    5.688
    Пол:
    Женски
    Ми е жал мене кога беше ова. Ама .. Не се одржува врска кога од двете страни нема љубов. Од моја страна немаше, највеќе ме плашеше тоа што помислував дека се разделувам од другарките.
    Од школо беше, на одмор јас со него седев, не со другарки. :x И ми стана многу глупаво.
    Т.е. симпатичен ми беше типот и се... Ама не сакав да го гледам секои 5 минути :worried:
    И му раскинав со Изреката "Извини ама мора да останеме само другари"-според мене најбизарна. :?:

    И после него, на еден му раскинав вака, со порака на телефон,
    „Јас веќе не постојам за тебе.ЧАО!!„
    Ме изнервира. Така му требаше. :wasntme:

    И други имам.. ама не се сеќавам сега во моментов на некои :)
     
  17. emmina

    emmina Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 април 2010
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    1
    хухуху :rofl: мој стил ок само едншка така напрајв ]:)
     
  18. nesa

    nesa Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2010
    Пораки:
    842
    Допаѓања:
    1.223
    Пол:
    Женски
    Сите пишувате како сте ги откачиле момците, а јас ќе ви кажам мене како ме откачи првиот дечко :D . Ми се јави на телефон дома, тогаш немавме мобилни и ми вика: "Срцка несакам да бидам повеќе со тебе, бидејќи незнаеш да се бацуваш" :lol: :lol: :lol:
     
    На buba4e89, Elinora, Mila121 и 22 други им се допаѓа ова.
  19. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Сум немала мн врски, освен на еден дечко кој ме сакаше многу јас него не, ама онака бев со него и сакав да го откачам ама несакав дирекно и еднаш ми го навреди кучето ме налути стварно ама јас го искористив тоа за да се скарам со него, му реков штом не ми го сакаш кучето ни мене не ме сакаш пријатно! После се молевме некое време ама ништо, ептен ме навреди хаха(глупача сум)
    Повеќе имам за раскажување бизарни причини со кои мене ми раскинале мислам „врски„ од по 2 недели,
    едниот ми раскина со изговор „страв ми е да се заљубам во тебе па да се за*беш„ :D , а другиот ме извара, му раскинав и по некое време ми објаснува зашто се случило тоа, епа тоа било затоа што од што премногу ме сакал незнаел како да се однесува спрема мене, леле божее :D
     
    На Elinora и blackangel им се допаѓа ова.
  20. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.137
    Допаѓања:
    88.567
    Пол:
    Женски
    Хахаха сега се сетив на мојот прв дечко, на кој му раскинав затоа што ми направи ужасна фаца и после тоа неможев да помислам да го бакнам, а и грдо се бакнуваше, цела ме лигавеше :puke: