1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најбизарна причина за раскинување

Дискусија во 'Разделби' започната од Offspring, 9 септември 2010.

  1. Stefaani

    Stefaani Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2012
    Пораки:
    333
    Допаѓања:
    285
    леле јас можам да изнапишам во темава :lol:
    на еден зошто дојде по мене со комбе бе :fubar:
    на другиот веќе ми здосади само по кефот ми одеше и досадно ми беше а немав причина се ме слушаше па ја најдов рачка сестра му демек не ме сакала таа :tmi:
    на друг му раскинав бидејќи секогаш носеше иста блуза :wasntme: а начинот го лажев цело време на очи намерно за да ми се скара и не ми се скара бееее па го изневерив и му кажав и пак не ми се скара и на крај му реков не те сакам :rock:
    а имам раскинато и поради капа ( зелена бе носеше дреч :fubar: ) му реков да ја фрли или да ме заборави а тој душа му вика шо ќе кажам дома и му реков епа не ме барај и си заминав
     
  2. anu6kaa

    anu6kaa Популарен член

    Се зачлени на:
    3 август 2010
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    429
    Пол:
    Женски
    најбизарна причина ми кога ќе ти раскине и ќе ти каже дека сака да биде со друга... полошо нема
    значи немало љубов во врската..
     
    На Vik'Toriah му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Ph0enix

    Ph0enix Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    325
    Наградата за најбизарна причина за раскинување на сите времиња оди кај „причината“:
    „НЕ Е ДО ТЕБЕ, ДО МЕНЕ Е!“
    Одговор кој не содржи никакво детално објаснување, но со кој се дава ама баш се што треба до знаење. :geek:
     
    На mira.mira, ku4ence, sparklie и 10 други им се допаѓа ова.
  4. cucii...ii

    cucii...ii Активен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    12
    Не сум имала многу врски ама една се сеќавам ја прекинав со зборовите НЕ ТЕ САКАМ :lol:
    А еднаш јас раскинав наместо на другарка ми преку мнс , многу бев убедлива никогаш не дозна дека таа не му раскина. Девојчето едноставно немаше срце за тоа и беше жал за него , а јас бездушна :lol: :rofl: :rofl:
     
    На mira.mira, crazylady, 123.Maki-first и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. Shaaggy

    Shaaggy Активен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    7
    Хахаха многу е добра темава
    се сеќавам дека на првиот дечко му имам раскинато бидејки многу ја слушаше другарка му, и многу ме лигаваше кога се лапавме :@
    сега да ми плаќаат нема да се смирам со него :devil:
     
  6. Guillotine

    Guillotine Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2013
    Пораки:
    74
    Допаѓања:
    75
    Хахахахах на едно 15-16 години ако може да се нарече врска па раскинување ми раскина тогашниот "дечко" зошто не сум играла плејстејшн со него ....... :tmi:
     
    На Nymeria и Hipica им се допаѓа ова.
  7. Victory15

    Victory15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 септември 2013
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    160
    Хахаха... кога бев мала имав еден другар и цело време бевме заедно. Си игравме мајка и татко на неговото мало братче и слични ствари. Еден ден ми се налути, т.е. се разведовме затоа што јас не му обраќав внимание. Повеќе ме интересираа уличните мачки :D

    дечишта
     
    На mira.mira му/ѝ се допаѓа ова.
  8. dimdim

    dimdim Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 август 2011
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    121
    nemam takvo iskustvo da mu raskinam nekomu nemozam ni da zamislam ni da pretpostavam :rofl: i da smesno mi e :rofl: ne sum takva da se vrzam lesno za nekogo i posle da patam da vi kazam pravo nema voopsto da mi bide maka :rofl: ne znam devojki neznam kako bi izgledalo i bi bilo toa kaj mene :D
     
  9. MaCa-Swiss

    MaCa-Swiss Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2013
    Пораки:
    253
    Допаѓања:
    961
    Тогашниот пошто беше пушач, тоа беше одлична причина за мене :D
    Цело време му викав да ги остави цигарите, ама тој нејќеше :D И еден ден му реков- Јас или цигарите ?
    Тој ми одговори и двете, а јас ко од пушка- Епа цигарите, ок чао :D
    Другиот ден го блокнав на ФБ и си го сменив бројот за да не ми досаѓа :D
     
  10. MiaJ

    MiaJ Активен член

    Се зачлени на:
    27 август 2013
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    18
    Jа на првиот дечко(платонска љубов) ја у Скопје он Штип, ептен ретко се глеавме и му раскинав дека не ми дојде на свирка замислете... :rock:
     
    На sikica7 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Alison.Di

    Alison.Di Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2013
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    81
    Пол:
    Женски
    хахахахах ко ке ми текни Божеееее, за што се сум раскинала... :o

    На првиот мој ДЕЧКО во 8мо одд. му раскинав преку СМС .. тогаш кеф ми беше пораки да пишам,а и ко се фативме вечерта ми вика : ај прашај ме ти, дали сакам да сум со тебе, оти мене ми си прва,незнам како...знам дека и јас тебе ама помалце се страмиш :fubar: :swear: јааааас цела потресена.. :@ вријамммм...одвај чекав дома да одам и му пишам еј срц, се смирив со бившиот и на крајот па ИЗВИНИ. :devil: ..хахахах добив порака а чекај кој БИВШИ и КОГА СТИГНА? - после тоа на училиште не му праев муабет.. па и рекол на другарка ми лажга е другарка ти, имала дечко...

    и со последниот бивши шо ми беше така глупо се скарав,ама ми се смачи и му пишав на фб. во пошта СРЕЌНА НОВА, имам нов дечко нејкам од други да дознајш, не ме барај... а немаше врска .. :$ :devil:

    *редактирам... На еден мувач пак.. АКО МИСЛИШ ДЕКА ОВА СО МЕНЕ Е ИГРА, НАУЧИ ГО ЗБОРОТ GAME OVER... кој знај кај го имав прочитано и то прво на памет ми дојде, ама прашвање типот, ако си фатам женска ке ти смета...? :fubar: хахахахахаха
     
    На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.
  12. s1a1n1d1r1a1

    s1a1n1d1r1a1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    1.685
    Допаѓања:
    14.358
    Пол:
    Женски
    Сум немала некој посериозни врски освен сегашната која фала богу не е раскината :inlove:
    ама и тие неколкуте кратки шо ги имав, од моја страна секогаш сум ја кажала вистината.
    А првиот дечко ми се скара оти ја сакал уште бифшата, а по точно 1 ден се фати со трето чупе :^)
    така да... :rock:
     
  13. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.536
    Допаѓања:
    7.799
    Пол:
    Женски
    Не спаѓа во бизарна ама не гледм некоја друга тема содветна.

    Јас му раскинав нему, ама според мене бев во право.
    Тогаш бев средно, од беше иако календарски помал од мене 5 месеци сепак физички делуваше баш како мажиште. Е сеа ова го кажувам зашто и до ден денес не ми е јасно дали беше до годините или пошо беше кретен.

    Го викав да излеземе со моја другарка од класот и нејзин дечко. Се дружев доста со девојчево, а дечко и беше тука некаде со годините како мојов па си реков зошто да не.
    И му кажав, а он претходно да го знае по фаца, и да знае дека носи наочари дечково, ( дали од социјалниве мрежи појма неам) и ми рече:
    -Како да не ќе идам на кафе со тој ќорле.
    Му раскинав одма сместа.
    Почна да се правда ама тоа беше наш последен муабет.
    И ден денес не можам да опишам јас колку грдо се почувствував, што одев со таква површна личност.


    А со овој сега, еднаш во караница му се испушти и му раскинав ама се смиривме после пак.
    И двајцата сме инати огромни и не попуштаме, па затоа и секој ден се караме.
    Еднаш му скурче, (знам јас бев крива, знам :D ), и ми рече можда си убава ама карактер имаш 0.
    -Мождaaaaaa?? Епа ај толку, сакам крај.

    Он на мене можда сум убава :rofl:


    И после се видовме ми се извинуваше демек и двајцата сме исти, тешки карактери, нешо у стил демек не мислам така, пошп ако мислам дека немаш карактер тогаш би значело и јас дека неам, пошо нели исти сме и ај се смиривме. Ама веќе не му текнало да каже такво нешто :D:P
     
    Последна измена: 13 октомври 2015
    На 123.Maki-first, Dennings, Marossa и 5 други им се допаѓа ова.
  14. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    Имаше херпес :D
     
    На SelinaKyle, Jenniffer и buba4e89 им се допаѓа ова.
  15. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Пред 2-3 години имав еден дечко кој не можев да го засакам поради неговото селско играње во дискотека, како од Марс паднат. И јас земав уште во клубот му пишав смс порака дека раскинуваме и си отидов.
     
    На iloveyou29, ***cute***, Goody и 8 други им се допаѓа ова.
  16. PogbaPol

    PogbaPol Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    2.511
    Допаѓања:
    10.357
    Пол:
    Машки
    Еден мој другар и раскина затоа што имала некоја акна на лицето. :o
     
    На Catgirl1, eliesaab, blueberry93 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. enci

    enci Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2014
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    41
    leleeee koga ke mi tekne hahhahah .mladost ludost.imav dolga vrska i raskinavme i pred da se fatime so segasniot moj soprug sakav malce da se opushtam.razocarana od bivshiot kako si poigra rekov i jas ke si poigram sega so mashkite.3ca gi vrtkav na maliot prst ama samo so edniot imashe neshto povekje .edniot ludak ,ideshe do doma da proveri dali sum stignala,vtoriot mi se javuvashe na telefon da mu pushtam kazancheto od wc to za d aproveri dali sum doma i tretiot od drug grad beshe i edna vecer shto mu pisav deka sakam da se vidime sirot dojde vo 2 saatot po polnokj i jas mu rekov ti glup da ne si vo 2 jas da izleguvam i si dremel do sabajle vo kola so nadez deka kje izlezam.toa beshe tolku so nego iako posle me maltretirashe dolgo vreme pa menjav broj.so toj shto imav neshto toj mi raskina kao ne bil spremen za vrska a covekot imase 30 godini :P so tretiot samo mu pisav dosaden si mi ne sakam so tebe da sum kako mozese da pomislis deka sakam povekje od prijatelstvo.:D se praveve cuknata ,ama zatoa posle so nego za malce do policija ke dojdese zosto ispadna tezok manijak i psihopat zosto sum poigrala so cuvstvata. Zatoa devojki pazete se so kakvi vleguvate vo neshto povekje i na koj nachin im kazuvate deka e kraj zosto stvarno nekoi ima olni psihopati
     
    На mira.mira, 123.Maki-first и buba4e89 им се допаѓа ова.
  18. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.500
    Пол:
    Женски
    Imav eden sto izleguvavme ama onaka opusteno , ne bevme zaenteresirani nesto posebno za vrska , ama sekade zaedno izleguvavme se druzevme ova ona , nesto kao vrska ama bez mnogu zamaranje , i ednas na fb pisevme i mu rekov kupi mi cigari i donesi mi doma bidejki nemam i mrza mi e da odam do vprodavnica, i toj mi rece ti ne si normalna , nemat sansi da ti donesam ( a toj zivee 20 km od mojata kuka) i mu rekov ne ni moras i ne sakam da imam nisto poveke so tebe i da ne me baras i go blokirav na fb , i mi napisa poraka Ti stvarno si nenormalna zenska , stvarno ne sakas da imas nisto so mene poveke ? - I jas : Da , ne sakam i da ne me voznemiruvas ! :D :D :D
     
    На soffce му/ѝ се допаѓа ова.
  19. ViktorijaG

    ViktorijaG Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 декември 2014
    Пораки:
    213
    Допаѓања:
    241
    Пол:
    Женски
    Јас му раскинав на првиот дечко, беше толку добар шо коа ме праша зошто му раскинувам јас не знаев што да одговорам и викам: епа за некој ден пак да се смириме. :D
     
    На Angelinkka и Marick14 им се допаѓа ова.
  20. jasmina00

    jasmina00 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2012
    Пораки:
    961
    Допаѓања:
    1.376
    Пол:
    Женски
    Бевме во тазе врска, кога ми рече дека мора да ми се скара за да се смири со бившата затоа што многу го сакале и почитувале нејзините родители и му било жал :)))
    Си ја зеде за жена, од жал, кутриот :))
     
    На mira.mira, enci, babyblond и 4 други им се допаѓа ова.