1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најбизарна причина за раскинување

Дискусија во 'Разделби' започната од Offspring, 9 септември 2010.

  1. nikolija2

    nikolija2 Активен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2017
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    141
    Пол:
    Женски
    Ме повреди и ден денес го чувствувам тој глас ми одекнува... Како тоа јас не сум знаела што сакам и повеке време сум поминувала на работа отколку со него. ----алиби
     
    На theboy и Aleksandar1212 им се допаѓа ова.
  2. Any05

    Any05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 март 2015
    Пораки:
    211
    Допаѓања:
    364
    Пол:
    Женски
    Раскинавме денеска, нека е за убаво сега, причина: не сакам да бидам во врска сакам да излегувам и со други (ми раскина по порака на фб а бевме 4 год во врска) како гром од ведро небо а сериозна врска
     
    На Cleonika, NEA, SummerGirl и 4 други им се допаѓа ова.
  3. Anaxandra

    Anaxandra Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2012
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    43
    Не дека ми беше дечко, ама излегувавме неколку вечери по ред. На крај го прашав како се вика (стварно не знаев, заборавив) упс
     
    На Emilija97mk, honey.11, the.vampire.girl и 4 други им се допаѓа ова.
  4. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.889
    Допаѓања:
    14.246
    Пол:
    Женски
    e kako posle 4 godini mu tekna deka sakal da izleguva i so drugi?
     
    На cresa-jagoda и Any05 им се допаѓа ова.
  5. Gosh

    Gosh Мразачка на луѓе

    Се зачлени на:
    10 октомври 2015
    Пораки:
    2.605
    Допаѓања:
    34.265
    Ми кажа дека е труден.
     
    На LittlePinky, Veta, spacegirl92 и 16 други им се допаѓа ова.
  6. Any05

    Any05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 март 2015
    Пораки:
    211
    Допаѓања:
    364
    Пол:
    Женски
    И тоа за две недели, пред две недели сонце мое лепотица те сакам највише, а вчера не знаел више дека ме сака мн долго сме оделе wow јас сум шокирана уште пс. Ако има некоја слободна нека ми пише лп добро ќе ми дојде разговор
     
  7. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.685
    Допаѓања:
    19.061
    Пол:
    Женски
    нека му е со лес на породилно :)
     
    На Anaxandra, cresa-jagoda и Lolo5 им се допаѓа ова.
  8. Aquamarine93

    Aquamarine93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2016
    Пораки:
    815
    Допаѓања:
    3.753
    Пол:
    Женски
    Четири години одевте, а ти воопшто не го примети дека е fuckboy? Значи навистина добро глумел. :(
    [​IMG]
     
    На devito, SexiLy, flowersss и 4 други им се допаѓа ова.
  9. Any05

    Any05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 март 2015
    Пораки:
    211
    Допаѓања:
    364
    Пол:
    Женски
    значи беше сериозна врска сите знаеа дека одиме му верував а и тој мене одма ќе дознаев да излезел со некого ама ништо такво немаше
     
  10. Aquamarine93

    Aquamarine93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2016
    Пораки:
    815
    Допаѓања:
    3.753
    Пол:
    Женски
    Сигурно ти е тешко, после четири години да ти раскини на таков начин. Ама мене сепак ми е чудно, како во текот на цело тоа време, не покажал знаци на кретенизам, па да го шутнеше ти, фино-лепо. :muscle:
     
    На cresa-jagoda и Any05 им се допаѓа ова.
  11. Any05

    Any05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 март 2015
    Пораки:
    211
    Допаѓања:
    364
    Пол:
    Женски
    Не не никакви знаци ви велам сите знаеа за нас и тој сам пред две недели ми рече те обожавам, не можам да сфатам како некој може да не знае дали сака некого за помалце од една недела а пред тоа 4 години ѕвезди да ти симнува. Во шок сум со она што го кажа (и тоа преку фб) сакам да излегувам со други
     
    На cresa-jagoda и Aquamarine93 им се допаѓа ова.
  12. +++

    +++ Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2017
    Пораки:
    1.752
    Допаѓања:
    8.058
    Нашол друга, но не ти кажал. Не ти раскинал туку-така не се секирај. Одмори сега малку и батали го говедото...
     
    На tinka-mace, SummerGirl, blackwave и 6 други им се допаѓа ова.
  13. Miss.A.

    Miss.A. Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2017
    Пораки:
    434
    Допаѓања:
    2.313
    Пол:
    Женски
    Пишман ќе се стори, само да олади малце некој ден.
    Ќе се кае дечкото. :!: Ти одлучуваш дали би му се вратила пак.
    Ова е чисто моја претпоставка, од некои слични досегашни искуства. :*
     
    На Justicija, cresa-jagoda, marchi-cool и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. Црна Ружа

    Црна Ружа Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2017
    Пораки:
    1.000
    Допаѓања:
    3.684
    Пол:
    Машки
    Ќе ти биде тешко одреден период но ќе помине тоа, од една страна сигурно се осеќаш понижено што е и нормално но од друга страна биди среќна што сето тоа завршило без брак и деца, што таков лик повеќе нема да е дел од твојот живот, слави го денот како втор роденден.

    Такви ликови кои раскинуваат на ФБ/скајп/рандом-мрежа се дно, кукавици и општо земено беспотребно го арчат кислородот на планетата. Кое ниво на бескичмењаштво, кукавичлук и мизерија се потребни за да се нема храброст да се соочи очи во очи со особа со која делел постела четири години?

    Што би правел таков лик ако треба да се преземат посериозни чекори понатаму низ животот, доаѓаат секакви моменти, кризи...ќе избегал пак и ништо повеќе или ќе те заглеви со некои долгови или нешто слично.
    Памет у главу и нареден пат посреќен избор.
     
    На tinka-mace, honey.11, ванилала и 8 други им се допаѓа ова.
  15. Trxmx

    Trxmx Популарен член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2016
    Пораки:
    343
    Допаѓања:
    8.313
    Пол:
    Женски
    Идев со еден дечко месец дена и од нигде никаде бившиот што ми раскина (а мн го сакав) сакаше да се смириме. И мене ми се вратија чивствата и викам ај ќе се смирам ќе го откачам овој. Пустиот па ништо лошо ми немаше направено мн беше добар. Мисли се, мисли се еден ден седиме и ме гушка јас му викам тргни се бе и он ејј види ја и ме штипна. И јас тука “МОЛАМ?? Ти мене ќе ме штипеш вака јако? (Ме допре иначе не ни беше јако:rofl:) Модрици да ми искачаат мене како истепана да шетам? Очи нема да ми видиш веќе.” Станав си отидов:$
    :lol:
     
    На SummerGirl, Arthur, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. Zaljubena26

    Zaljubena26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    30.994
    Пол:
    Женски
    Ова се случуваше во средно, мала сум била :P. Една другарка ми намести дечко, сосема случајно, не го ни сакав ниту пак ми се допаѓаше баш. Бевме заедно околу три месеци и во меѓувреме многу почна да ми се допаѓа едно дете. Забележав дека имам шанси да почнам нешто со него. Беше зимски распуст и дечково отиде на неколку дена до кај баба му. Јас и онака сакав да се откачам од него и еден ден, не ми се јави неколку часа. Го побарав јас и почнав да му викам зошто не ми се јавил, дека го виделе таму со некоја девојка (нема врска дека некој ми рекол нешто такво), дека затоа отишол таму со други да се мува...:D Му реков дека немам намера да бидам со таков тип и да не ме бара веќе. Детево супер беше ама ете, кога сака човек да најде некој изговор без врска тоа е...
     
    На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  17. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    еии го знам добро ова, и тоа мноогу добро. кукавици машки
     
    На Arthur и Any05 им се допаѓа ова.
  18. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.685
    Допаѓања:
    19.061
    Пол:
    Женски
    Малце глупо ова
    На тогашната моја нај нај другарка нејзиниот братучед мн ме замараше , дури другарка ми ми рече аман излези ме пукна ... И јас ај ке излезам (ич не ми се свигаше како манијак беше ) излеговме , па ми изразуваше љубов , како би ме чувал , да не сум се вракала на бившиот тој не бил за мене , и кога ме залапа кога ми остави лигајнци ,дури и носот ми го разлигави :puke:
    И си заминав , тој на сите раскажал ... И на другарка ми и реков да му кажи да не ми прави поише муабет и дека не сакам да го видам и дека ужасно се муваа(мислам поужасно не постои) и така престана да ме замара :whew:
     
    На spacegirl92, SummerGirl, buba4e89 и 2 други им се допаѓа ова.
  19. xnotyourbabex

    xnotyourbabex Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2017
    Пораки:
    370
    Допаѓања:
    742
    Пол:
    Женски
    Сметам дека сеуште ни самиот не знае зошто ми раскина хаххахаах ... заедно бевме 10 месеци на некои кажал досадно ми е на други не ја сакам ... се се случи премногу брзо и наеднаш недела пред да раскинеме паднаа многу тешки зборови од негова страна и јас му кажав дека нема да толерирам било какво погазување од негова страна... и тогаш почна да плаче како не сакал да ме изгуби и како не може без мене ама пак си продолжи по старо и после тоа пак ги навреди моите најблиски толку погрдни зборови паднаа што почнав да плачам и му реков дека сакам пауза. Ми рече не знае што сака понатака ме сакал но не како порано и сум му недостасувала иако ме немал видено 2 дена кога раскинавме денот кога дојде пред месец дена се појави и ладнокрвно ми кажа веќе не те сакам... сеуште не ми е јасно како така наеднаш и се ама во ред... сеуште сум убедена дека ни самиот не знае зошто ми раскинал ама негова загуба во секој случај не моја.
     
  20. Roksany

    Roksany Активен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2017
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Izgleda stvarno nie zenive sme , mnogu pohrabri barem za vistinata da ja plesnime vo lice cccc
     
    На CrazyGirl15 и SunnyGirl2 им се допаѓа ова.