1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најглупава ТВ реклама!

Дискусија во 'Насмевка' започната од IwyDior, 3 јуни 2011.

 1. IwyDior

  IwyDior Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2011
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  42
  Се мислев каде да ја ставам,па одлучив овде... :?:

  Насловот кажува се...Има буквално секакви реклами денес ама некои треба да се забранат со закон.
  Како на пример,рекламата на Always! Можеби рекламата не е толку глупа но песната е нешто најдебилно и најодвратно што го пуштиле на ТВ.
  Зборувам за рекламата со типките во бутикот: "Види колку добро изгледам (Се суши веднаш без никаква трага!!!) " :rofl:

  Исто така глупава ми е и онаа за Малиот Мочко. Незнам зошто,напорна е! :(
   
  На angelche16, Angel-Wings, GeorGinnA и 2 други им се допаѓа ова.
 2. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  7.111
  Допаѓања:
  107.080
  Пол:
  Женски
  :rofl: Мене онаа со детето што и вели на мајката „мамо ми се к*ка“ :rofl: :rofl:
  Првиот пат кога ја видовме дома бевме седнати сите со гости на ручек и слушаме и сите :wasntme:
  Ај тоа, па направија и продужеток на рекламава со цело маало дојдено да к*ка побогу во нивното купатилце миризливо убаво :?:
   
  На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.399
  Допаѓања:
  6.336
  Сите реклами за Кожувчанка.
  Очај,очај. |(
   
  На angelche16, HelloKityy, odbojkarka и 6 други им се допаѓа ова.
 4. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  Рама маргарин! :x :headbang:
   
 5. IwyDior

  IwyDior Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2011
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  42

  Ауууууууу ме потсети!!! Сакам да какам кај Коле. :rofl:
  Нема некоја глупа реклама да му побегне на мојот радар...
  Таа со Том и Џери за пестициди што врти веќе 15 години на А1. :o
   
  На Optimistic, Angel-Wings, vaga95 и 2 други им се допаѓа ова.
 6. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.555
  Леле значи од онаа „ сакам да какам во тоалетотн на Коле “ поглоупа реклама нема дефинитивно!
   
  На stilas7 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.320
  Допаѓања:
  5.836
  Најглупави ми се рекламите на Фанта. Незнам дали само јас имам такво мислење или стварно се глупави.
  Ако можат да се сместат во реклами, во едно купче оние од предпарламентарнине избори. |(
   
  На TaMaRa80, Marella и odbojkarka им се допаѓа ова.
 8. Gea

  Gea Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  1.056
  Допаѓања:
  11.600
  Пол:
  Женски
  Како низ магла се сеќавам, ама мислам дека беше реклама за сокови-Бонго :?:
   
  На GeorGinnA му/ѝ се допаѓа ова.
 9. rebekar

  rebekar Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  26
  дефинитивно најглупавата реклама :)
   
 10. Nevermore

  Nevermore Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  614
  Допаѓања:
  1.991
  Оние рекламите за прашок на Марија и нејзиниот пансион |( Толку се глупави ... Од никаде го вади прашокот, на фризер, во судница и сл .
   
  На teressa, Amore, Umbrella22 и 13 други им се допаѓа ова.
 11. Zlatusko

  Zlatusko Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  737
  Верувај му на дедо внучко.... |( мислам за кожувчанка е рекламата, или било која и да е што е кралица на водите.
   
  На odbojkarka му/ѝ се допаѓа ова.
 12. gaga.rocks

  gaga.rocks Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2011
  Пораки:
  254
  Допаѓања:
  35
  :rofl:
   
  На Menasss му/ѝ се допаѓа ова.
 13. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.157
  Не ми текнува на тв реклама, ама ми текнува на радио реклама. Со Џеврие, нешто у стилот - ќе ти купи синко мајка, и гаќи, и ѕиври и све... Многу грдо.
   
 14. marina22mk

  marina22mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  167
  Допаѓања:
  51
  Кожувчанка, рама маргарин и морам да ја спомнам радио рекламата за техомаркет (дури и жена му му била од техномаркет :^) )
   
  На Menasss и odbojkarka им се допаѓа ова.
 15. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.069
  Допаѓања:
  8.096
  Пол:
  Женски
  1. Екстремно природна- на Пелистерка рекламата :) ептен досадна реклама ми е..
  2. Ред Бул ти дава крила :) :lol: хахахах
   
 16. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  И мене рекламите на Фанта ми се глупави некако, не се интересни |( изгледа не можат да измислат нешто за да ги направат интересни :D |(
   
  На viki44e му/ѝ се допаѓа ова.
 17. ElleS

  ElleS Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  210
  Баш барав ваква тема... конечно е отворена. Мислам поглупи реклами од нашиве нема... толку значи некреативни луѓе постојат!
  Глупави ми се: Кужувчанка- да му веруваш на дедо, Глејд ваљда беше - сакам да какам во тоалетот на Коле, новава од олвејс влошките - глупо пеење, „се суши веднаш вау“, па имаше една реклама за брашно во стил еден пар у кола се вози па полиција ги застанува ко демек брашново е дрога,
  СИТЕ РЕКЛАМИ СЕ ПЕЕЊЕ ми се глупи... ауу има многу..сигурно ќе допишам уште некоја

  евеее глупа реклама... пеењево... уши да те заболат :@
  http://www.youtube.com/watch?v=Nd38BHXw ... r_embedded

  :@ :@ :@
  http://www.youtube.com/watch?v=-zPeMXj4 ... r_embedded

  свашта.........
  http://www.youtube.com/watch?v=CWraGYW4 ... r_embedded

  а еве ја најдов оваа со брашново :^)
  http://www.youtube.com/watch?v=tiLYXW7s ... re=related
   
  На odbojkarka и mims-89 им се допаѓа ова.
 18. tigerlady

  tigerlady Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  1.651
  Допаѓања:
  5.420
  1) Едно време во Рамстор киното пред да почне филм даваа реклама за некоја вода чиј текст беше Капка по капка, здравјенце! 15 минутно мачење на мојот мозок
  2) Сакам да какам во тоалетот на Коле???? Ај не збори и јас исто
  3) Рекламата на Факултетот за туризам и менаџмент, да ти се плукнам во тоа песната
   
 19. SunFlower94

  SunFlower94 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2010
  Пораки:
  433
  Допаѓања:
  362
  А онаа рекламана за перфекс ми се чини беше.. на сред нива wc-то -.- сега во моментов мислам дали ние имаме добра реклама?
   
 20. ElleS

  ElleS Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  210
  eeeee да... секогаш кога ја даваа се чудев со кој памет на тв тоа покажуваат... тој дедото се*е па му снемува тоалет, па трча ... аууууу :fubar:
  мислам сите преклами од перфекс ми се глупи.. а и сум премтила пајчето на крај што го даваат испушта звук АВ! па после дечињава незнаат што прави куче, што пајче - па незнаат нормално...
   
  На odbojkarka, SunFlower94, IwyDior и 1 друга личност им се допаѓа ова.