1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најголемата глупост што сте ја слушнале

Дискусија во 'Насмевка' започната од irenna, 1 декември 2010.

  1. garudamon

    garudamon Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    164
    Допаѓања:
    61
    Најголемата глупост што сте ја слушнале.

    Се сложувам со Lilit. Не е никаква глупост, со напредокот во медицината денес ништо не треба да не чуди.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Најголемата глупост што сте ја слушнале.

    Не е чудно туку е вистинито.Во Кина ова е веќе многу честа појава и голем бизнис.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. garudamon

    garudamon Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    164
    Допаѓања:
    61
    Најголемата глупост што сте ја слушнале.

    Е ова веќе никаде не го пишуваше.Ќе побарам торент од емисијата и ќе ја гледам
     
  4. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски
    Најголемата глупост што сте ја слушнале.

    Дека Лазар Бараков му е татко на Тони Зен. А може е и вистина а???
     
  5. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.648
    Пол:
    Женски
    Најголемата глупост што сте ја слушнале.

    Како бе луѓе не е глупост? Да ти ги искршат нозете на неколку места и да ти додадат дел за да ти ги издолжат и после 2 години да неможеш да одиш, али кога ќе проодиш ќе имаш 2 метра нозе.Стварно не ми иде во глава ова, ок напредна е медицината, ама ова некако многу банално звучи.
     
    На anab му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Anjichka

    Anjichka Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2010
    Пораки:
    122
    Допаѓања:
    76
    Најголемата глупост што сте ја слушнале.

    Како бе луѓе не е глупост? Да ти ги искршат нозете на неколку места и да ти додадат дел за да ти ги издолжат и после 2 години да неможеш да одиш, али кога ќе проодиш ќе имаш 2 метра нозе.Стварно не ми иде во глава ова, ок напредна е медицината, ама ова некако многу банално звучи.[/q

    Не е никаква глупост, пребарај малце на гугл и се' ќе ти биде јасно... еве ти линк
    http://www.shortsupport.org/Health/Leg- ... edure.html
     
  7. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    Најголемата глупост што сте ја слушнале.

    Еден познаник ми кажа дека сакал да има жена која ќе му роди 5 деца и која ќе биде добра домаќинка, али дека нема потреба да работи. Немате појма колку се изнервирав. Глупости! Жените имаат право да напредуваат и да градат кариера, не се они машини за раѓање деца. Таа треба да биде глупа, ниедна интелектуалка нема да седи дома, да чисти и да раѓа деца.
     
    На Lolo5, Angel.girl и Madonna им се допаѓа ова.
  8. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.648
    Пол:
    Женски
    Најголемата глупост што сте ја слушнале.

    :o :o :o

    Поголема лудост и глупост од ова немам прочитано!
     
  9. LadyN

    LadyN Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2010
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    124
    Најголемата глупост што сте ја слушнале.

    Лудост и е! Ама за жал е вистина :x Оваа операција за продолжување на нозете е доста честа во Кина, нели луѓето се таму пониски... како што имам слушнато повисоките луѓе биле повеќе почитувани и сл. И така да штознам како се одвива операцијата се кршат нозете па од колкот нешто се додава хахаха врска немам. Ова на Опра го гледав и е целосна вистина!
     
  10. Anjichka

    Anjichka Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2010
    Пораки:
    122
    Допаѓања:
    76
    Најголемата глупост што сте ја слушнале.



    :puke: просто сум алергична на овој тип на мажи, ма не можам органски да ги поднесам... Како бе можат да имаат вакви сфаќања во 21ви век, стварно не ми е јасно!!??
    Наместо да ја подржат својата жена во изградувањето на нејзината кариера, секогаш да стојат зад неа, тие сакаат да се враќат 100 години наназад... Свашта!
     
    На Lolo5, Madonna и anab им се допаѓа ова.
  11. Sparks

    Sparks Популарен член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2010
    Пораки:
    896
    Допаѓања:
    3.194
    Најголемата глупост што сте ја слушнале.

    ^ Да, јас на факултет го учев тоа, но само како пример по медицинска етика. Земаат делче од коскено ткиво,го носат во нов медиум каде треба да достигне конфлуентна култура, а потоа и контактна инхибиција и го развиваат. Е сега што е проблемот... Кога ти еднаш ќе го тргнеш тоа ткиво настрана му вршиш 1000 фиксирања, дехидрирања, парења и слично, и тотално ги променуваш карактеристиките на тоа ткиво, па кога ќе го вратиш назад организмот веќе не го препознава и го смета за антиген. Сиот тој процес е многу болен, еден од најболните. Интересно е да видиш до каде се ќе оди човековата комплексност за самиот себеси. А да и според најновите теории, луѓето кои се одлучиле на некаква пластична операција - секогаш ќе имаат дел од телото со кој ќе бидат незадоволни. Факт. Малце медицина, се надевам не смета. :f: :f: :sun: :sun: .

    Онтопик: Најголемите глупости кои до сега ги имам слушнато се тоа дека некоја затруднела од петинг и тоа сосе алишта, и се разбира онаа која е неодамнешна но и најсмешна

    Тинејџерка останала трудна, откако се избањала во базенот!?

    Пољакињата Магдалена Квиатковска го тужела египетскиот хотел, со тоа што тврдела дека нејзината 13 годишна ќерка останала бремена откако се избањала во базенот. Магдалена верува дека девојчето останало трудно од залутана сперма во базенот. Базенот го користат сите гости и луѓето од хотелот. Таа најавува дека ќе го тужи хотелот и ќе бара отштета. ''Мајката тврди дека нејзината ќерка не била со ниедно момче за време на годишниот одмор'' рече представникот на туристичката агенција, чиј аранжман го користела оштетената страна. Туристичкото здружение е запознаено со овој навистина чуден случај, но никој не сакаше да коментира.

    Извор
     
  12. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    Најголемата глупост што сте ја слушнале.

    Definicija za mazi- nesto sto nitu edna zena/devojka ne moze da go razbere :D kolku i da se obiduva :)



    Koga ke razmislam mozebi i Lazar Barakov mu e tatko na TONI ZEN, i si licat :) mozno e mozno e :$
     
  13. kate-the-great

    kate-the-great Популарен член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2010
    Пораки:
    1.473
    Допаѓања:
    1.832
    Најголемата глупост што сте ја слушнале.

    Жената треба да му биде играчка на мажот :devil:
     
  14. aNy-to

    aNy-to Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2010
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    394
    Најголемата глупост што сте ја слушнале.

    Една од многуте глупости што ги имам слушнато е дека дрвјата ноќно време се движеле,всушност оделе а кој знае можеби и зборувале.Јас мислам дека луѓето веруваат во се што гледаат на телевизија.Најверојатно инспирација за ова тврдење и било филмот Господар на прстените :?:
     
  15. BeYourself

    BeYourself Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    1.485
    Допаѓања:
    2.948
    Најголемата глупост што сте ја слушнале.

    дека девојче од 5 години останало бремено,, :^) не знам дали е точно, ама мене воопшто не ми се верува..
     
  16. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
    Најголемата глупост што сте ја слушнале.

    Јас прочитав некаде на интернет за ова , вистина е , но девојчето било силувано, така пишуваше . Лекарите и кажале дека ако го абортира , ке неможе никогаш во животот да има деца .
     
  17. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Најголемата глупост што сте ја слушнале.

    Точно е, има информации и слики на интернет. Прогуглај, ќе видиш. Мислам дека девојчето е прогласено за најмладата мајка во светот.
     
  18. RedRose97

    RedRose97 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2010
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    158
    Дека мувите јаделе човечко месо.
    Оваа ми го кажа еден братучед кога бев мала (4-5 години) и заради тоа се плашев од муви. :D
     
  19. BeYourself

    BeYourself Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    1.485
    Допаѓања:
    2.948
    знам, знам.. и јас ѕирнав на википедија.. имаше дури и слика, ама сепак не ми се верува :angel: ама, свашта има на овој свет..

    он топик- најголемата глупост до сега што сум ја слушнала Шунката ја правеле од ушна кал (тука така го викаме) :D :D глупости..! :fubar: :swear:
     
  20. Tomcia

    Tomcia Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2010
    Пораки:
    172
    Допаѓања:
    126
    Тоа само во Америка се случува :drunk:

    Шалата настрана, ако ја гледате емисијата ке видите дека сите што не знаеле дека се бремени се со прекумерна тежина (барем 100 кг).
    Таков случај еднаш имаше и во Македонија, жената беше околу 45 години, си мислела дека веќе ја фаќа менопаузата и затоа нема мензис. Кога ја фатиле породилните болки, отишла на лекар и дијагнозата и била преплет црева. Ја носат во салата, го отвараат стомакот и внатре гледаат бебе :rofl:

    Значи сепак не е невозможно

    Онтопик... Една другарка не верува дека постојат вонземјани. Зошто? Па и дедо мраз не постои