1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најголема глупост што сте ја направиле!!

Дискусија во 'Насмевка' започната од Sunshine88, 29 март 2010.

  1. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    Леле за темава има да пишувам и пишувам Од мала правам глупости и уште не ми иде паметот :D

    Многу одамна со другарка ми , на едно тесно патче во паркот кое се наоѓа до конфекција направивме пречки од конец :wasntme: покрај патот имаше дрвца ... и мотавме од дрво до дрво преку патот цел пат беше намотан а не се гледа бел конецот , и жените коа си идеа од работа неможеа да поминат , целите се заплеткаа :D ние смешки си гледаме ... абе будали :rofl:

    Во основно играјќи ракомет со ташничка за моливи , го направив ''сол'' прозорецот :lol: и после мораше да го плаќам .... а наместо тоа следуваше уште поголема глупост, земав еден прозорец од баба ми (а тие ги купија за нив дома) и го однесов на училиште да ја надоместам штетата.

    Еднаш со другарка ми во Охрид си идеме од изглегување а останавме сами 2те до покасно , и тргнаа по нас едни двајца .Викам аман уште ова ми требаше а едно темно никој нема .И и викам сеа ќе се направиме лезбејќи да се губат оттука овие .И почнавме срце , душо јако ќе биде сеа дома .... ме палиш ова она . Овие двајца не слушаат си велат на девојките им е откачена некоја жичка и ги снема за секунда :rofl:

    Уште многу имам да пишувам ... ај нареден пат да не биде постот огромен 8)
     
    На LittlePinky, Hiii, IfkaS и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. martinuska

    martinuska Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    3.095
    Допаѓања:
    3.747

    Леле си се изнасмеав :rofl:
     
  3. martinuska

    martinuska Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    3.095
    Допаѓања:
    3.747
    Епа вакаааа ке почнам од раното детство :lol:

    Мене ми е роденден на 10ти и значи на 9ти вечерта била случкава. Мајка ми спремала за мојот втор роденден торти едно друго, а јас сум нашла некој нов кармин што го купила мајка ми. Некој ко кафен или не знам точно ама битно бил темен. И кога сум фатила по ѕидови и по врати да си пушувам да си шкртам, да си шкртам кога видела мајка ми косата и се кренала. И во 12 саат сум изела ќотек и ме слушнале дури комсиите и рекле Опа изеде ќотек. Ај па што има везе битно сега не ме боли :rofl: .

    Со едно дете од комшии помало од мене неколку години врзавме пајак на конец и на дрвце и се криевме позади живата ограда кај мене и кога поминуваа луге го фрлавме ама тоа не ни успеваше баш баш. После се криевме ја мрдавме оградата и правевме aaaaaaaaaaaaaa и морам да кажам дека ни успеваше. Еднаш еден човек скокна од тротоар на улица и ние џом да не нема позади куќа. :rofl: :rofl: :rofl:

    После игравме тенис ама немавме топче и земав камен. и така играме играме и јас удирање и кај еден човек у кола. И човекот иде и вика не удрија некои деца тука а мајка ми вика децата не се дома не ве удриле тие. А јас и другар ми се скривме у подрум и ни мајка ми не знаеше дека сме дома
    Еднаш па со топка. Вози човек со отворен прозор и топката се пикна внатре. И застана и ни ја остави. :D

    Ахххх што убави години :clap:
     
    На LittlePinky и StarSky им се допаѓа ова.
  4. snake

    snake Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    124
    на зидот кај мене во соба нацртав едно огромно човече како пуши цигари
    намерно го имам искршено стаклото на масата зошто повеќе ми се свиѓаше без стакло :D
    и имам на мајка ми подметнато во кревет играчка змија :rofl: :rofl: :rofl: (колку само се уплаши жента сирота)
    целата кола на татко ми ја имав ишкртано со фломастери
    со другарките скриени во грмушки ги имаме гаѓањо луѓето со јајца
    на една кукла и ја имам ишишано косата а после тоа им кажав на моите дома дека косата сама и паднала
    го имам изгорено тепихот кај мене во соба колку да ми купат нов среќа што не ја запалив цела куќа :lol: :lol:
    на дедо ми му имав залепено на грб ливче на кое пишуваше ЈАС СУМ МАГАРЕ и така си се шеташе по цела населба па коа виде ќе ме упепаше
     
    На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
  5. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    И ова последново да си го кажам :D

    Планирав на најдобрата другарка да и правам изненадување , живее во друг град и да одам на гости без да се најавам .И одам таму стигнувам на автобуската фаќам такси да одам кај неа да ја изненадам .Стигнувам и баба и ми вика , па отиде она кај тебе на гости пред 1 саат тргнаа , не ти јави сакаше да те изненади :rofl:
    Јас како попарена останав пред вратата , таа таму јас овде ...жикина династија :lol:
     
    На Osamena devojka, LittlePinky, CoCoGiiiRL и 2 други им се допаѓа ова.
  6. Frosin4e

    Frosin4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    198
    Допаѓања:
    179
    Пол:
    Женски
    хехехе сум се изнасмеала јас па куклите ги кршев и ги пикав под креветче
    креветчето на сестрами не сум го давала додека не поцнав забавиште
    на свадбата од вујко ми ги кредав бонбоните со кои требаа да поминат за здравицата :P па после отвараа од бонбоњерите после на најстрогиот проф во сколото му го напрајвме столот со креда па си се шеткаше бел на газот :P :rofl:
    после на француски требаше да прајме тест ама ние за да не прајме (пошто наставникот беше паничар) ја заглавивме вратата училницата на 4 спрат и човекот се преплаши како ли ке излеземе ....? и после почнаа децава филм да прават со скали а тој се плашел од висина иии почна да вика по служители и на крај откако заврши часот служителот не отклучи и ништо од тестот
    за екскурзијата низ Македонија бевме соба до соба со тие што ги мразевме и сите машки кај нас на тераса а овие нанормалните да се соблекувале до прозор и маските сите ги видоа по гакички :rofl: ненамерно им вратив за сето мачене колку ли беа бесни :lol: толку шо рекоа ке не снимале и на ѕоутубе ке не ставеле хихих јас само реков ако ме најдеш гола зш само малоумните се преслекуваат покрај прозор :rofl: :rofl: :rofl: исто за екскурзијата вио два саат сабајле пеевме крекре срекни заби сме :P ии уште мн има :rofl: ам,а ај да не биде преголем постов (иако веке е )
     
  7. elenadaceva

    elenadaceva Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2010
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    5
    najgolema slupost...
    mhmm procitav na fb deka eden najdobar drugar bil vo bolnica (dekemvri zimoto) i mu prativ 11 sms po red za toa kako se ke bide vo red ...i ispadna deka samo se seguval ..kazal na site samo na mene ne ...i sega pred dva meseci mi kaza deka ne me sakal veke kako sto me sakal porano..i jas preku msn napraiv takvi drami...pisuvajki deka ako ne me saka veke jas nemam zelba za zivot :D :D :D :D so sto takanareceno mu se predadov celosno preku kazuvanje kolku go sakam i kolku mi nedostiga i sl....i posle dva meseci ne si pisuvavme i jas pak mu pisav prva i on mi vrakase ladno i posle drugiot den pak mu pisav prva...i pak...i pak...i pak...i sega se vrativ na fb do godina 2009 za da si procitam na wall so mi pisuval poraki...i na site kaj so pisuval beskrajno te sakam ..komentirav lazgo lazgo i sega ke si procita se vo notifications...se kaam ama me mrzi da si go vrakam Fbkot na 2oo9 pak ke mi treba dolgo vreme :D:D ima uste mnoguu gluposti ama ovie se ednite koi me naterale duri i da zaplacam na momenti :angel: :angel:
    :* :*
     
  8. mila24

    mila24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    12
    :D :D :D E i jas kolku gluposti sum pravela kako mala nemozam ni da se iznacudam na glupostite.Sum lupala so drvena lazica po tendjerinja a toa na baba mi i smetalo i ja boleleo glava pa ja za da i pomine otidov ja tresnav so lazicata po glava i taa bidejki bese drvena se iskrsi :D koj znae kolku silno sum ja tresnala :D, posle sum ja butnala drugarkami vo sahta za da i vratam zasto ona mene me butna od edni visoki garazi :D jas pominav so dupnata glava a ona so skrsena raka i noga :D,posle malku pogolema vo osnovno im popravav ocenki na moite skolski drugarcinaja i nastavnickata po oto me brkase so letva niz celo skolo,nastavnikot po istorija mnogu me nervirase i sekoj cas go plukav so hartija so cevcinjaod penkala napraveni,i koga dojde majkami vo skolo da prasa za mene kaj se pogodi bas on :D i rece na majkami deka sum bila pokondurena tikva da zemela majkami za kosa po hodnici da me vlecela mrdnat covek ama sega mi e smesno :D,a veke koga porasnav mislam deka stanav uste pobesna so bratucetkami izbegavme od doma i otidovme vo drug grad za da se vidi so deckoto a doma ispolazavme deka sme na skara kaj nekoja drugarka,posle so druga drugarka isto izbegavme i dvete od doma i se vrativme mnogu kasno i majkami koga mi zalepi eden samar mislam deka uste go custvuvam, ama toa ti e mladost,

    Mladost ludost ,starost beter!!! :D
     
    На Osamena devojka, elimonkey, vaga95 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. stefan4e

    stefan4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 март 2010
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    2
    хахахахахах па вака како мала кога си играв со барбики сакав на барбиката да и го стоплам јадењето и го ставив во рерна а после некое бреме несто ми замириса и кога отварам рерната и го нема јадењето хааххахахахаха :lol: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
     
  10. preetygirl-J

    preetygirl-J Нов член

    Се зачлени на:
    26 мај 2010
    Пораки:
    491
    Допаѓања:
    78
    Јас како мала , кога ќе ни дојдеа гости дома и додека седеа со моите, јас им ги земав кондурите од пред врата и им ги фрлав во една отворена јама или бунар, не се сеќавам што беше, па после незнам како си оделе :lol: Сигурно некои папучи земале од моите......... :rofl: :rofl: :rofl:
     
  11. katakomba24

    katakomba24 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    614
    Допаѓања:
    533
    Ај јас и не сум правела толку многу глупости ама брачеда ми... :lol: :lol: :lol:

    Таа секогаш си седеше по пола саат во вц и еднаш ги нашла влошките од мајка и. Ама мало како мало не знаело што се и ведела се лепат и почнала... Одлепи една залепи на шољата,одлепи друга....и се така. Си излегува девојчево од таму и оди татко и. Кога ќе види вц школката цела тапацирана... Му се кренала косата на човекот, да вика да се дери... :lol: :rofl:
     
    На LittlePinky, Didi-13, Elenuskaa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. wild-rose

    wild-rose Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2010
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    5
    хехе ги има многу, ама кога ќе ми текне шо напраив лани ми иде уште на смеење...
    Бев на пракаса во болница и беше прилично досадно...другар ми ме изнервира и ај реков ќе го прскам со вода...колку да помине времето...и наполнив еден шприц од големите а тој се скри зад другарка ми...и сеа таа поминува и јас чекам да излезе тој и да го „освежам“ малу...ама наместо тој помина еден доктор, добро е што промашив и прснав после него, не виде ништо, а другар ми излезе од зад мене и ме прегрна да не можам да направам ништо :rofl: а ако го прснев докторот можеше да ме избркаат не само од одделение, туку и да си закачев некоја казна школо :lol:
     
    На StarSky му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.573
    Допаѓања:
    80.649
    Пол:
    Женски
    Како мала имав мнооогу вакви испади :D
    на 4-5 години и ги украдов ножиците на баба ми и си ги ошишав шишките, ги испореметив и кога ме виде мајка ми се швркна, кутрата.

    После, (на 5 години тука некаде) додека мајка ми и баба ми правеа ручек, јас си ги налакирав ноктите, ама дека не знаев што како треба си ги офарбав и прстите до пола и почнав да врискам ко ненормална - мамоооо ми отидоа прстите :D од ум ја извадив!

    Постојано ги местев стрелките на часовникот напред и викав - дедоо вестите почнааа, и ќе дојде овој кутриот, оп му ги нема очилата скриени xaxaxaxa ..

    Исто така се бесев по прстите на дедо ми и му го изместив малото прсте, лелеле ѓаволче бев :devil:

    :D
     
    На Amona, LittlePinky, StarSky и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. TeddyGrey

    TeddyGrey Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    8.060
    Допаѓања:
    72.332
    Пол:
    Женски
    па може да се каже дека покрај многуте од мала до сега, најголема и најтазе глупост што сум ја направила е што го поттурив со чаша пиво :$...
     
  15. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    Кога бев многу мала често правев глупости :wasntme: Еднаш дојде на гости сестрата на баби ми од Велес.Тогаш беше актуелно да се слуша радио, постојано се пуштаа касети..Јас и братучетка ми се снимивме на една касета, божем даваат вести на радио..Презентиравме дека во Велес имало пожар во близина на црквата Св.Панталемон (а таму живее сестрата на баба ми) и дека сите куќи во околината се изгорени.Откако ја снимивме касетата, ја пуштивме на радио божем емитуваат вести.Кога слушна жената за малку срцев удар ќе добиеше..едвај ја смиривме, не и се веруваше кога и кажавме дека е зафрканција.После добра лекција ни одржаа и не ни текна уште еднаш да си играме мајтап со постари :$
     
    На Cacy, Gi.ir.ll, CoCoGiiiRL и 9 други им се допаѓа ова.
  16. pink4ever

    pink4ever Популарен член

    Се зачлени на:
    23 октомври 2010
    Пораки:
    1.042
    Допаѓања:
    1.012
    Лепев сликички во тогашниот мој споменар. Тоа беше забавиште...
    Притискав врз споменарот за сликичките да се залепат и стаклото на пола.. :D - среќа не ми викаа, а очекував нешто страшно.

    Правев колу напред и колу назад во спалната на баба ми. и направив дупка во креветот.. пссст никој не примети, само јас си знам.

    си се мерев на ѕидот колку сум висока и со боички го означував местото.

    Исто кога бев забавиште сакајки да пуштам вода во вецето - беше високо казанчето и се качив на тоа незнам како се вика служи за миење нозе ама е направено од материјал што се крши. И го скршив бидејки беше скапо баба ми ми викаше заканувајки се а јас глумев дека сум се повредила. :D

    Заедно со едно другарче ја мававме комшиката со камења.. Утредента да отиде и да и каже на мама, а јас се правдав дека само другарчето мавало.

    Кога бевме на една планина - беше зимо и мошне ладно. И јас, брат ми заедно со децата на пријателите се шетавме онака. Бевме мали па јас да покажам дека го знам местоот ги носев низ секакви треви и ѓолчиња така што утоп мокри и смрзнати си дојдовме. Нормално бидејки јас ја предложив идејата, јас бев виновна.

    се сеќавам на тоа време, нон-стоп се јавував на наградните игри на радио и само еднаш победив.. Глупости ми дадоа капче а тоа не беше наградата, мала бев а мислеа дека ке ме излажат, ама јас се вратив и им кажав онака револтирано.. Моја среќа ми ја дадоа наградата - сувенирче малечко :rofl:

    Сите касети што си ги слушав - најчесто од златно славејче брат ми ми ги уништи :(
     
  17. mar17

    mar17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 септември 2010
    Пораки:
    234
    Допаѓања:
    107
    Братучетка ми е фризерка,а јас како помала 2,3 одделение,детенце без обрвски по цели денови минував кај неа во салонот и гледав како прават фризури,депилации,make up.
    За момент ми дојде една ЛУДА идеја и како демек одам во вц,а јас кај фарбите се пикнав и земав што ми дојде на рака и ги пикнав во училишната торба.
    Кога си дојдов дома моите спиеја,јас си ја земав куклата до мене и започна магијата :lol:
    Од фарбите сум земала кафена,црна и за плава коса.
    Ги ставив сите во едниот сад и немав хидроген(не ни знаев што е тоа-мислев киселина) ставив оцет и малку зејтин. :lol:
    Сето го измешав и можете да замислите што испадна.
    Си направив неколку прамени и бап на мојата коса,а косата на куклата ја направив цела.
    Постојав така некој пола саат(не се сеќавам добро) и одам да се мијам .
    За тоа време мајка ми станува и што да види.
    А јас цела среќна испаѓам од бањата и кога ме виде ,што карање ми стори,сите комшии ги разбуди...
    А мојата коса беше малку фатена од фарбата и изгледаше како алва :sweat:
    И оттогаш ми беше страв да одам во салонот за да не ме кара братучетка ми...си добив памет!!!! :rofl:
     
    На CoCoGiiiRL и StarSky им се допаѓа ова.
  18. Gunshine

    Gunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    818
    Допаѓања:
    666
    Бришев табла и ја завлеков професорката.
    Фатив еден дебел за цицка и го месев.
    Ја изгорев косата со црвен бланш.
    Буквално, почна да чури и ја трчав низ двор.
     
  19. Shila89

    Shila89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2010
    Пораки:
    255
    Допаѓања:
    204
    Има многу, ама ај ќе одвојам една :lol:

    Бев 8 мо одд и на голем одмор сите искочија надвор а јас и другарка ми останавме во училна не ни се искачаше.. И седејќи така како што муебетевме почна крв од носот да ми тече ( имав мн слаби капилари и почесто се случуваше ). Незнам што ми текна, ја прашувам другарка ми дали има чиста влошка :D И ме гледа она се смее, знае дека нешто лудо ми текнало :tmi: Среќа имаше и ја зимам и како што ми течеше крв директно капев на влошката и ја наполнив :wasntme: И брзо трчам во вц и баш над мијалникот ја залепив така раширена и застанавме од страна чекавме жртви :lol: Кој како доаѓаше сите идеа во вц вода да пијат и одпрво никој не ја примеуваше сите вода прво пиеа и кој како што креваше глава влошката пред нив и такви сите со полна уста вода, плукаа одма се гадеа, а ние од страна патос :lol: :lol: Почнаа сите чистачката да ја викаат, па наставнички, па 300 чуда, среќа не не откирја, иначе ќе го јадевме :tmi:
     
    На Osamena devojka, Amona, Didi-13 и 2 други им се допаѓа ова.
  20. violinistka

    violinistka Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2010
    Пораки:
    334
    Допаѓања:
    152
    Како мала многу глупости правев (чкртење по цели ѕидови,сум изигравала фризерка,сама сум си правела шишки,сум ги одвртувала штрафовите под маса и што ли уште не....)
    Иако и сега не дека не правам глупости :D
    Но како најголема глупост може да ја издвојам онаа кога по грешка едно сабајле така поспана место паста за заби на четката стаив пена за бричење,не ја голтнав ама битно ја вкусив.Фала богу дома имав нешто благо,па ми помина. :worried:hock: :lol:
     
    На Amona му/ѝ се допаѓа ова.