1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најдобар аватар

Дискусија во 'Форумски игри' започната од ciudad_juarez, 12 декември 2017.

 1. ciudad_juarez

  ciudad_juarez Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2016
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  182
  Пол:
  Машки
  Ајде давајте слики и тагнете го кој мислите дека има најдобар аватар, се надевам дека ќе сум набројан :lol:
   
 2. +++

  +++ Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2017
  Пораки:
  1.752
  Допаѓања:
  8.052
  На blonde_supergirl му/ѝ се допаѓа ова.
 3. John Snow

  John Snow Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  4.860
  Допаѓања:
  52.680
  Пол:
  Машки
 4. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  11.335
  Допаѓања:
  64.003
  Пол:
  Женски
  Не дека е ,,од моите'' , ама еден од поубавите аватари е овој со волкот на @Petra777 :inlove:
  Други не ми текнува, кога ќе видам ќе пишам. :D
   
  На carangigia, ciudad_juarez, Rama и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. Petra777

  Petra777 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  2.877
  Допаѓања:
  29.033
  Пол:
  Женски
  Што мака видов додека го најдов пак... :D Фалааа, и јас си го сакам :D :*
   
 6. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.676
  Допаѓања:
  14.148
  Пол:
  Женски
  Мојот.
  4495622_x720.jpg

  И не само овој, туку и претходните кои ги имав. Лепота.
   
  На Arthur, ciudad_juarez, PogbaPol и 3 други им се допаѓа ова.
 7. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  1.844
  Допаѓања:
  26.151
  [​IMG]
   
  На blonde_supergirl, piglet1, Lianna Anna и 2 други им се допаѓа ова.
 8. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.038
  Допаѓања:
  163.224
  Пол:
  Женски
  На @Yowannty девојката од аватарот многу ми зрачи со позитива и ја отсликува :inlove:, омилен ми е од оние на членки што долго задржуваат аватари, т.е. откако е зачленета ѝ е тој колку што памтам :lol:

  Само јас не сум нарцис тука, ццц :P :lol:
   
  На Yowannty, Rama, CoCoGiiiRL и 2 други им се допаѓа ова.
 9. Justicija

  Justicija Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  5.072
  Допаѓања:
  17.950
  Пол:
  Женски
  Мојата Мортиша Адамс 8)
  Black color is happy color 8)
  120453.jpg
   
  На blonde_supergirl, Arthur, Rama и 3 други им се допаѓа ова.
 10. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.589
  Допаѓања:
  23.860
  Пол:
  Женски
  Na @Ketchup avatarite se sekogas ubavi i vnimatelno odbrani :) na @Someonespecial isto , avatarot na @Gosh , i @Yowannty .. Drugi ne mi teknuva momentalno , ke se redaktiram koga ke vidam :wasntme:

  P . S . Izvinete za latinicava , laptopov mi e pristar pa ne mi prifakja kirilica (facepalm):envy:
   
  На Yowannty, Gosh, Someonespecial и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. Petra777

  Petra777 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  2.877
  Допаѓања:
  29.033
  Пол:
  Женски
  На ciudad_juarez и carangigia им се допаѓа ова.
 12. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.968
  Допаѓања:
  42.052
  Веќе мислaм декa имaм кaжaнo, aвaтaрoт нa @Devotion ми имa некoјa пoсебнa вибрaцијa.
   
  На Someonespecial и Gosh им се допаѓа ова.
 13. Matotheja

  Matotheja Популарен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2017
  Пораки:
  1.138
  Допаѓања:
  9.161
  Пол:
  Женски
  Ја иам најбољи аватар бе шо ви е. :P
   
  На Someonespecial, +++, Gosh и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  9.814
  Допаѓања:
  29.626
  Пол:
  Женски
  @ciudad_juarez репект за тебе. Твојот и моето најубаво око -> @Feminka22 како и моите претходни аватари :$
   
  На ciudad_juarez му/ѝ се допаѓа ова.
 15. carangigia

  carangigia Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2017
  Пораки:
  796
  Допаѓања:
  5.040
  Пол:
  Женски
  Фала Петра :* :sun: :f: и твојот аватар е многу убав. Ти која си Црвенкапа или волкот?
   
 16. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.170
  Допаѓања:
  167.347
  Пол:
  Женски
  Мојот..се разбира :emo:

  Послатко кученце што си игра, немало на форумов..
  Се некои мрачни неразбрани аватари ..

  *се зезам нормално* ;)
   
  На theowndemon, blonde_supergirl, +++ и 5 други им се допаѓа ова.
 17. GabyTranceॐ

  GabyTranceॐ Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2015
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  1.108
  Пол:
  Женски
  Членките над мене што се најубав аватар има @Gosh
  Ии секако мојот :P
   
  На Gosh му/ѝ се допаѓа ова.
 18. ciudad_juarez

  ciudad_juarez Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2016
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  182
  Пол:
  Машки
  Не сте интересни сите мојот, мојот. Со појќето не се слагам дека имате најдобри аватари со некој исклучоци.Темата има цел да означите друг член и да постирате слика затоа што аватарот може да биди променет.
   
  На Читател и Bitter-Sweet им се допаѓа ова.
 19. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.098
  Допаѓања:
  104.631
  Пол:
  Женски
  На bittersweet му/ѝ се допаѓа ова.
 20. orhideea

  orhideea Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  5.991
  Допаѓања:
  66.455
  На LiliBoz му/ѝ се допаѓа ова.