1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најдобра возраст за фаќање дечко

Дискусија во 'Врски' започната од Alesii, 19 април 2012.

  1. girl1985

    girl1985 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.635
    Допаѓања:
    2.121
    Темава ми е некако.. нелогична. Па не станува збор за дефиниција... Но, ако се прашувам јас, сметам дека врска под 15-16 години не би требало да има, но има некои кои на истата таа возраст прават тестови за бременост, прашуваат напредни прашања поврзани со сексот... така да, секој со своето лично право на избор.
     
  2. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    За сериозна врска најдобри години за мене се 20, за несериозни врски, оние кои траат кратко од кај 16 години.

    Си зборам за мене, иако јас мразам врски и приврзување.
     
    На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
  3. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Кога ќе те лупнат хормони во главата зауздани од домашно воспитување :)
     
    На Linn1 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. mid

    mid Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2011
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    11
    oficijalno so deckomi se fativme ko imavme 17 god i seuste sme zaedno veke dve godini ( da se pomestam od mesto ), isto ikaj mene majka mi mi vikase deka sum mala za decko i zatoa jas i toj se sakavme od prva ama nikogas ne bevme vo vrska :) toj me cekase i koj ceka ce doceka :)) taka da na 17 se fativme :D
    so nego sum gi pominala najubavite raboti, prviot baknez prvata nasmevka se sto mozi :D
    eee mnogu go sakammmm <3
    devojki togas koga mislite deka ste dovolno vozrasni za decko togas da si fatite a ne zaradi drugarkite i zaradi drustvoto za da ne ve ispevaat :D pozz
     
    На Alesii и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  5. My.Cloud

    My.Cloud Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 септември 2011
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    59
    Eпа за прв пат се фатив на 18.Мислам дека е најдобро 16-17.Да биде позрела врската ;)
     
  6. lastovichka

    lastovichka Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2012
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    2
    Имам 16 години и сеуште не сум имала ни еден дечко ;D Али првиот бакнеж на 14,тоа се од радозналост..хахаха ;D
     
  7. Stefaniya

    Stefaniya Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2012
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    70
    Нема најдобра возраст но тоа не значи дека треба да се фати дечко на 11 години.
    Според мене за фаќање дечко е добро и на 12 години но ако тоа е веза без обавеза.
    За оние постабилни врски гледајте да биде тоа над ХХХХ години т.е. кога ќе бидете спремни да ги намалите забавите секој можен викенд,флертувањето со кого стигнете и кога ќе бидете спремни да прифатите седачки кај дечкото дома со друштво,заедничко друштво,СЕРИОЗНОСТ,запознавање со родители..незнам,секој различно ја гледа врската и колку станува подолга толку повеќе се зголемува заедничкото искачање,заедничките планови,одмори и го нема тоа слободно време и колку и да имате прекрасна и врска со доверба бидете реални - не е како кога сте слободни. :lol:
     
  8. lastovichka

    lastovichka Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2012
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    2
    колку и да имате прекрасна и врска со доверба бидете реални - не е како кога сте слободни
    ТОЧНО!!!! ;D
     
  9. Lady97

    Lady97 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    1.172
    Допаѓања:
    524
  10. OneHeart

    OneHeart Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2012
    Пораки:
    84
    Допаѓања:
    33
    Само се прашувам зошто зошто се волку "големи" девојчињава сега. Прв бакнеж на 8 години , врска на 9 е секс веќе на 11 :^) АЛОООО :fubar: освестете се нормални сте за кај сте ?? Ова не го кажувам од искуство бидејки сеуште го немам дожвеано првиот бакнеж но девојчињата колку мене се понапредни. Едно девојче (се прокурвала уште од мала) Прв пат се измува на 8 години со мој другар од одделение. Тогаш јас 3то бев искрено поим немав што е тоа и прашував поголеми (ми се смееја :( ) Дечко нз кога си фати ама знам кога бевме на одмор од школо она прв секс имаше таму јас имав само 12 години и не знаев баш многу но знаев од прилика што е тоа. Сеуште не можам да и се изначудам на паметот го сврти цел град и сега сиротката нема со кој досадно и е ;(

    Забегав ама ајде нмв :D инаку најдобра возраст за дечко- над 15 години
     
  11. milenna.torres

    milenna.torres Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2011
    Пораки:
    169
    Допаѓања:
    120
    најдобра возраср немаа....ако сакаш од 5 години си фати дечко али ради забава и не сериозно нешто.....а за сериозност 17-18
     
    На lastovichka му/ѝ се допаѓа ова.
  12. awayfromyou

    awayfromyou Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2012
    Пораки:
    423
    Допаѓања:
    297
    Пол:
    Женски
    Јас мислам 16 години :)
     
  13. luncika

    luncika Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јули 2012
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    171
    И јас мислам 16 години па нагоре, дека се идеални за фаќање дечко, иако сега нема граници, некои имаат дечковци уште на 14 години, а постојат и 12,13 годишни девојчиња со веќе скршени срца, разочарани од љубовта !!! :rofl: море ова не е смешно, како може да се разочара, а има само 13 години? :fubar:
    Затоа велам.. се додека не созрее убаво детето неможе да има сериозна врска :!:
     
  14. naturally

    naturally Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    1.014
    Допаѓања:
    3.362
    Се работи за зрелоста и спремноста а не за годините :) .
    Ако морам да кажам години, би рекла 15..преку сила 14.
     
    На champagne1 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. American.Virgin

    American.Virgin Активен член

    Се зачлени на:
    28 август 2012
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    20
    па 16 17 год ЧД....
     
  16. SlAtKi4ka.SlAtKi4ka

    SlAtKi4ka.SlAtKi4ka Популарен член

    Се зачлени на:
    23 мај 2011
    Пораки:
    247
    Допаѓања:
    313
    Пол:
    Женски
    Девојки јас имам 14 и мислам дека сум мала за дечко,а и мојте дома не ми даваат а идеална возраст НЕМА!
     
  17. bluegirl7

    bluegirl7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    754
    Допаѓања:
    931
  18. Candy20

    Candy20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 август 2012
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    65
    Јас си фатив дечко на 18години и одам со него до ден денеска еве 2 годишна врска ама можам да кажам дека уште е рано за вакво обврзување. Кога дојдов на факс видов дека цел живот е уште пред мене, не вреди да се обврзувам уште од сега, меѓутоа ако мене ми е убаво зашто да не...Ама сепак мислам дека целиот живот ќе го поминете заедно со мажот во брачна заедница и тоа останува, ама никако неможе да ти се вратат годините за вечерни искачања со пријатели/лки по кафичи и дискотеки. Тоа се тие спомени коа еден ден ние ќе им ги раскажуваме на нашите деца и внуци.
     
    На Madonna му/ѝ се допаѓа ова.
  19. shz

    shz Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    5.940
    Допаѓања:
    50.023
    Пол:
    Женски
    Па најдобра возраст за фаќање на дечко според мене е 17-18 :)
     
  20. praski4e

    praski4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2010
    Пораки:
    607
    Допаѓања:
    309
    Пол:
    Женски