1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најдобрите статуси на фејсбук

Дискусија во 'Насмевка' започната од vendiii, 3 јули 2011.

 1. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.464
  Кога веќе има за групи и за трагикомични статуси нека има за и за најдобрите статуси на фејсбук .

  Ако нема живот темава ќе ја фрлиме :D

  Kad bi svi oni koji loše misle o meni tačno znali šta ja mislim o njima…još bi me više ogovarali?!

  Troje ljudi mi je poslalo “kada ćeš umreti”…Jeste li vi to samo radoznali ili treba da se zabrinem?

  Ljubav je gubljenje vremena,trošenje kredita i kidanje živaca…

  "Life isn't about waiting to the storm to pass.. Life is about learning to dance in the rain."


  И за крај мој фаворит :)

  Maybe some people aren’t meant to stay in our lives for long, maybe some people just show up to give us a slight nudge, change our lives a little and go on their way again. Maybe they just show up for us to give them a slight nudge, change their life a little and then we go our own way again. .
   
  На Menasss, Twinkles, zuci и 4 други им се допаѓа ова.
 2. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.472
  Допаѓања:
  870
  не сум пијан/a,онака само лежам на земја и се радувам.
   
  На Istata od vcera, Menasss, ColoursOfTheRainbow и 9 други им се допаѓа ова.
 3. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.120
  Допаѓања:
  481
  Never regret. If it’s good, it’s wonderful. If it’s bad, it’s experience

  Си најдов потковица, и коњот на мојот живот

  When you focus on problems,you will have more problems.When you focus on possibilities,you will have more opportunities.Dream.Wish.Make it happen
   
  На Menasss, belieberka, rici.aaaaa и 3 други им се допаѓа ова.
 4. Wild-GirL

  Wild-GirL Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  1.266
  Допаѓања:
  1.258
  What goes around, comes around!
   
  На Menasss, hermosa, ColoursOfTheRainbow и 4 други им се допаѓа ова.
 5. simoncelicius

  simoncelicius Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  3.170
  Допаѓања:
  6.111
  Пол:
  Женски
  • Tipičan dečko pravi svoju curu ljubomornom s drugim, ali pravi frajer pravi druge cure ljubomornima sa svojom ! ^^ ♥


  Da sam muško verovatno bi me boleo kurac za sve
  priče - a ovako kao ženu me apsolutno ne boli ništa...! ;D

  Toliko si ruzna da ispod tvoje slike nema opcija za like :)

  Ja BUDNA imam ono sto one SANJAJU. ;)


  Covek se ne ljuti na osobu koju ne voli, vec na onu koja mu nesto znaci... ♥

  Lako je biti upisan u necijem imeniku,tesko je biti upisan u necijem srcu. Lako je suditi o greskama drugih,tesko je priznati svoje. Lako je raniti nekog k'o nas voli,tesko je kad smo ranjeni. Lako je oprostiti nekom,tesko je moliti za oprostaj. Lako je sanjati,tesko je ostvariti svoje snove. Lako je reci da volimo,poenta je to pokazati!! ♥
   
  На belieberka, pali.andjeo, Maliziaa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  3.749
  Допаѓања:
  8.662
  Пол:
  Женски
  само мртвите не се враќааат..

  Има толку многу луѓе кои од љубомора би ти кажале " не можеш "... на таквите само заврти им грб и кажи им " гледај ме " !

  Во животот можеш да веруваш само на себе и тоа не секогаш!

  Човекот што не страдал не умее ниту да простува..!!

  За луѓето со организиран ум, смртта е само следната голема авантура!

  Очите го кажуваат сето она што човекот сака да го премолчи!

  има насмевки кои се потешки и од солзите !

  Некои личности не заслужуваат ништо,а некои ни толку...
   
  На Istata od vcera, hermosa, barbyyy и 4 други им се допаѓа ова.
 7. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.640
  :inlove: :inlove:

  Cinderella proof that one pair of shoes, can change your life.
  A boy makes his girl jealous of other women. A gentleman makes other women jealous of his girl ;)
  Loving someone who doesn't love you back is like hugging a cactus. The tighter you hold on, the more it hurts.
   
  На BeLLaDona23 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.198
  Допаѓања:
  8.429
  Кризата обиколувајќи го целиот свет стигнала и до Македонија и рекла : Каде и да одиш, дома си е дома !

  ...Не се сите машки исти, има и педери... :lol: :lol:

  Би ја купила твојата љубов но жал ми е немам ништо ситно !

  -->Најголемата трагедија во љубовта секако е во тоа што никогаш не е
  взаемна: кога сакаме,не сме сакани,а кога сме сакани ,не сакаме.Никогаш
  не се случува чувствата и страста подеднакво да бидат силни и кај едниот
  и кај другиот ,иако е тоа идеал за кој тежнеат сите луѓе,секој на свој
  начин.

  Колку повеќе ги гледам маживе,толку повеќе ги разбирам лезбејките...

  Да сакаш малку - нема смисла...Да сакаш многу - нема кого...

  Никој не може да ти ја одземе болката, затоа не дозволувај некој да ти ја одземе среќата.

  Човекот е среќен кога ќе го добие она што го сака,а не кога ќе го добие она што другите мислат дека треба да го сака....!!!

  Некои луѓе пијат за да заборават а никако да заборават да пијат!
   
  На IamSexyAndIKnowIt и zuci им се допаѓа ова.
 9. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.828
  Пол:
  Женски
  Never believe anyone who says you don't deserve what you want......

  Едноставно, постојат луѓе кои се скапоцени бисери, скриени во школката која скромно живее во најголемите длабочини.Но, ете, тие се толку благородни, што ве прегрнуваат и ве галат кога најмногу ви е потребно, без да бараат возврат, без да се запрашаат дали сте заслужиле таква љубов.Таквите луѓе се самата љубов......

  Srekata se naoga vo malite nesta..........

  Ако очите се прозорецот на душата...тогаш срцето е прагот на љубовта........

  Никој нека не се плаши од непознатото, зашто секој човек е способен да го освои сето она што го сака и што му е потребно. Кога нешто сакаш од срце, поблиску си до душата на светот. Таа секогаш е позитивна сила. Кога се сака, работите имаат уште поголема смисла....

  Кога сакаме и веруваме во нешто од дното на нашата душа, се чувствуваме посилни од светот и сме обземени од здоволството кое доаѓа од сигурноста дека ништо не може да ја победи нашата верба. Оваа чудна сила прави секогаш да донесуваме добри одлуки во саканиот момент...... :)
   
 10. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.359
  Допаѓања:
  63.347
  Пол:
  Женски
  Хммм, да прашам нешто, дали ова со статусиве не му доаѓа нешто како цитати? Дали некои од овие се оригинални? Не ми е јасна баш темава.
   
  На Times и Angel.girl им се допаѓа ова.
 11. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.803
  Ах, кога би почнала да ги ставам статусите на моите другари, само јас би ја полнела темава - оригинални, комични, предобри за да бидат само статуси.

  Најмногу ми се допадна еден на другар ми за Велигден - Христос што?

  Се разбира, ретко кој го разбира неговиот хумор па наиде и на негативни реакции.

  Евентуално за Божиќ односно за Бадник - Ајде сега малку еврејски обичаи.

  :D Го обожавам типов. Би ставила уште многу но не смеам.
   
  На Strumfeta93 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.550
  Remember sweetheart: blowjobs are like flowers for men.

  Кога среќата ќе ти го сврти грбот-шутни ја у гз!
   
  На sweetgirl1106, pamelche, sweet25 и 2 други им се допаѓа ова.
 13. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.803
  Сепак, морам :)

  If the women`s football world cup game is a draw after overtime, do they decide the winner with a baking competition?

  Galileo did not invent the telescope, but he was the first to turn it skyward and make astronomical observations with it. Before that—like all new technologies—it was mostly used for porn.
   
  На All-that, AlicaInWonderland, zhap4e и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.198
  Допаѓања:
  8.429
  Тешко е да мразиш некого, кому срце си му дал, тешко е да продолжиш, кога веќе си застанал, тешко е да поминеш покрај некој што ти бил се, тешко е да сакаш, а да речеш не!
   
  На Jay-jay и crankyy им се допаѓа ова.
 15. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
  IT IS WHAT IT IS. you cant put sugar on crap expecting it to turn into a brownie.
   
  На M.a.r.i.l.y.n, 3m43, Name и 6 други им се допаѓа ова.
 16. Diamond

  Diamond Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2010
  Пораки:
  162
  Допаѓања:
  181
  Тажните личности имаат најубава насмевка!
   
  На hermosa, CoCoGiiiRL, Name и 5 други им се допаѓа ова.
 17. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.464
  :) Многу би сакала да можам да направам Refresh на мојот живот... Delete на сите проблеми... Undo на грешките, и Save на среќните моменти.. :|
   
  На sweet.woman, lollipop93, rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr и 2 други им се допаѓа ова.
 18. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  780
  Nobody can go back and start a new beginning, but anyone can start today and make a new ending...
   
  На encimenci, crankyy и v.bechkam им се допаѓа ова.
 19. MissSpark

  MissSpark Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2011
  Пораки:
  695
  Допаѓања:
  1.287
  Пол:
  Женски
  Ова штотуку забележано:

  Кога мажите им зборат перверзно на жените, тоа е сексуално вознемирување.. а кога жените им зборат перверзно на мажите тоа е 30 денари минута :)
   
  На crazylady, mal.ecka и loly89 им се допаѓа ова.
 20. Blabla16

  Blabla16 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  388
  Допаѓања:
  161
  Пол:
  Женски
  Абе срце јас сум за тебе како странски филм без превод...!!
  Понекогаш мора да се одалечиш, за да разбереш кој е спремен да те следи !!! :)
  За оние што ме оговараат зад грб,БЛАГОДАРАМ! Тоа е знак дека сум пред вас!
  Животот е како маскенбал...Кога сите ке ги симнат маските забавата завршува!!!